Video Editing/Birleştirme Yazılımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Merhaba müridler,

Bu yaz tatile çıkacağım ve düzgün video çekmek istiyorum. Biraz araştırma yaptım çekim açıları stabilite arka plan müziği gibi şeyleri öğrendim.

Kullandığınız, işimi görebilecek, crackli ya da free  video editleme programı önerebilir misiniz?

Videolar 15-20 tane çekilip birleştiriliyor fakat bu birleşim sırasında saçma sapan şeyler olmuyor mu? istediğimiz yerinden kesip diğeri ile birleştirince düzgün duruyor mu?

En önemlisi müzik, şimdi videoları çektik. sahneleri müziğe göre mi oturtuyoruz yoksa müziği sahnelere göre mi? mesela müzikte her beat geldiğinde karenin değişmesi fln... Müzikle sahnelerin birleşmesi olayını tam olarak çözemedim. Bilgili biri varsa ve yazarsa iyi olur.

@mkyb bana Sony Vegas Pro 14 önerdi. internette de dolby premiere pro (bundan tam emin değilim) kullanıldığını gördüm.

Şimdiden saolun.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

dolby değil de adobe premiere'dir. Neyse hocam, senin istediğin kurgu yazılımı. Çalışma arkadaşlarım edius kullanıyor.

İzlediğim kadarıyla kurgu o kadar kolay bir olay değil:) Burada o işleri yönetmenler yapıyor. Çoğu zaman kaba kurguyu da yönetmen yapıyor ya da kurgucuyu yönlendiriyor. Yani o an ne göstermek istiyorsa onu gösteriyor. Bazen de bir şeyi duyurmak istiyor (slogan ya da motto), görüntüyü ona göre kesip biçiyor. Geçişler vs. için de efektler kullanıyor (kurgu yazılımı temel olanları sağlıyor). Farklı in, out, geçiş vs. aftercı çalışıyor. Yani bu iş sanat. Kurgu yazılımı sadece araç.

En kolayı windows movie maker olmak üzere;

Edius,

Adobe Premiere,

Sony Vegas. Bildiklerim bunlar.

YeniHarman tarafından 03/Tem/17 18:14 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 2891 Toplam Mesaj: 2
video software editing