folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Video Görüşmeleri Ve Bazı Online Özellikler Barındıran Bir App Yazmak

Video Görüşmeleri Ve Bazı Online Özellikler Barındıran Bir App Yazmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Detaylı olarak açıklayamayacağım bir girişim fikrimiz var. Olayın işlemesi için hem web sitesi üzerinden hem de mobil uygulama üzerinden zoom tarzında video konferanslar gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bunun yanında kullanıcılar arası iletişimin de mesaj vs. yoluyla sağlanması gerekli.

Böyle bir uygulamayı yazdırmak, sunucuları vesaire ne kadar maliyeti olur? Konu hakkında çok bilgim olmadığı için aydınlatırsanız sevinirim :) 

spynter tarafından 07/Tem/20 22:35 tarihinde düzenlenmiştir

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

Riot + Jitsi = ücretsiz

sunucu masrafı kişi sayısına göre değişebilir.

!!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

hybrid mobil app  + web sitesi + api = 60k / 8 ay

düşünürsen referans da atarım.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Daha önce denedim yaptım oldu maliyet kurtarmadı. Reklam bütçesi yoktu vs. vs.

Yapman gerekenler.

WebRTC iyi bilen bir developer bulmak (Mobile tarafında).

WebRTC ücretlerini araştır kesinlikle bir firmadan hizmet al. Daha sonra WebSocket iyi bilen bir developer daha bul.

Öncelikle imkanın varsa Native yazdır yok ben ikisini de tek developera yaptıracağım dersen Flutter öneririm. Çok hızlı RN Patlayabilir bu projede. Sürekli Native kodlarla etkileşim içinde olacak çünkü app...

Anlaştığın developerlara iyi para ver işini iyi yapsınlar yoksa sürekli patlarsın veridğin paraya yazık olur..

70-80k verip çöp uygulama çıkarmak yerine 150-200k ver bari uygulama çıksın adam gibi.

Backend NodeJS, Go, Dart veya .NetCore ile yaz bu tür uygulamalarda App hızı çok önem arz ediyor.

Sormak istediğin ek bir soru var ise yardımcı olabilirim. WebRTC olayı basit zaten.. Bir firma ile anlaş trafik çok olmayacaksa beleşe bile gelir. Aylık 10k dk beleş mi ne veriyor bir çok firma.

Edit önerdiğim WebRTC firması : Twilio

MhmdAlmz tarafından 08/Tem/20 09:00 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Yapman gerekenler.

WebRTC ücretlerini araştır kesinlikle bir firmadan hizmet al. Daha sonra WebSocket iyi bilen bir developer daha bul.

Öncelikle imkanın varsa Native yazdır yok ben ikisini de tek developera yaptıracağım dersen Flutter öneririm. Çok hızlı RN Patlayabilir bu projede. Sürekli Native kodlarla etkileşim içinde olacak çünkü app...

Anlaştığın developerlara iyi para ver işini iyi yapsınlar yoksa sürekli patlarsın veridğin paraya yazık olur..

70-80k verip çöp uygulama çıkarmak yerine 150-200k ver bari uygulama çıksın adam gibi.

Backend NodeJS, Go, Dart veya .NetCore ile yaz bu tür uygulamalarda App hızı çok önem arz ediyor.

Sormak istediğin ek bir soru var ise yardımcı olabilirim. WebRTC olayı basit zaten.. Bir firma ile anlaş trafik çok olmayacaksa beleşe bile gelir. Aylık 10k dk beleş mi ne veriyor bir çok firma.

Hocam sıfırdan girişmek yerine Riot/Jitsi kullanarak kolay ve düşük maliyetle çıkarılamaz mı? Yani video konferans olayı halledildikten sonra geriye sadece sıradan bir app yazma kısmı kalıyor

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek
    spynter bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Yapman gerekenler.

Hocam sıfırdan girişmek yerine Riot/Jitsi kullanarak kolay ve düşük maliyetle çıkarılamaz mı? Yani video konferans olayı halledildikten sonra geriye sadece sıradan bir app yazma kısmı kalıyor

hocam jitsinin ve riotun open source mobil uygulamalarıda var. Ben mobil programlama ödevi için jitsinin sdk'i ile mobil uygulama yapmıştım.

!!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    izleyici
    izleyici's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/channel/UCb-LRmmw_klCTax93YJPlXA

hocam girişimin küçük olsun büyük olsun ilk başta fikir alışverişi yaparken buradaki videoları kısaca incele istersen.

özellikle app konusunda Bulamazsın  app'ni yazan elemanın videosunu iyi incele muhakkak sanada fikir verecek.

#hayat bir sifreleme algoritmasından ibaret.
Toplam Hit: 1654 Toplam Mesaj: 7
app online video