Video Hosting Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ramses
    ramses's avatar
    Erkek

Yapmakta oldugum bir websitesi icin video ları nereden kullanacagım konusunda kararsız kaldım. 
    Tavsiye ediceginiz yerler var mı. Nerden cekiyim videoları nereyi kullanıyım hangisi iyidir.
    Sitede bircok video olucak tema video zaten ama boyutları ve sureleri cok uzun degil. 
    Not: Tek kriter youtube kullanamam, proje sahibi istemıyor. 

--Arastırınca sunları buldum (2009 yılı datası):
    YouTube.com : Maksimum 100MB büyüklüğünde video dosyalarını ve en çok 10Dakikalık videoları upload edebilirsiniz.
    Facebook.com : Üyeliğinizi doğruladığınızda en fazla 1024MB büyüklüğünde ve yine 20dk. zaman limitli videoları upload edebilirsiniz.
    ClipShack : Her üyeye 100MBlık video dosyası limiti mevcut.
    EyeSpot : 25MBlık video dosyası limitli bir başka video upload sitesi
    Flurl.com : ...
    Putfile.com : En çok 25 MB lık videolarınızdan dilediğiniz kadar sınırsız sayıda video yükleyebilirsiniz.
    Sharkle : Video Upload limiti 40MB.
    Streamload.com : ...
    Zippyvideos.com : Yukarıdaki bir diğer site gibi en fazla 25MB olan videolarınızdan dilediğiniz sayıda upload edebilirsiniz.

Ayrıca jwplayer ile google entegre kullanılıyormus sanırım onu kullanan var mı? tavsiye duydum onu da ama bilgim yok.

Ozet: video sitesi tarzı islerle ugrasmıs arkadaslardan bi yorum/tavsiye bekliyorum. 

Bugun cok farkli olacak...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

https://vimeo.com/ iyidir hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ramses
    ramses's avatar
    Erkek

hocam iyidir de vimeo da cok reklam var heryerinde vimeo yazıyo kocaman. az reklam olan bulursam onceligim onda aslında

Bugun cok farkli olacak...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

vk.com 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

valla hangi hosting'i kullanırsan kullan, bence premium'unu edinmende fayda var.

free takılma, dosyalar güvende olsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben şuan vimeo ve youtube için upload ve searcher programı yazıyorum. youtube her ne kadar büyük olsa ve google apiyi kullansa dahi vimeo apisi daha sağlam ve güvenilir geldi. facebook api mantığı ile hazırlanmış, kullanıcı izin vermeden erişilemiyor falan.. 

bunun bir alakası yok konuyla gibi görünse de vimeo nun bu servisini gördükten sonra kalitesini anlayabiliyorsun. Api desteği gerçekten iyi (pek örnek olmasa da ve youtube kadar yaygın olmasa da) Ayrıca upload yapabilmek için bir developer hesap açıyorsun ve toplam 3 gün sürecek küçük bir araştırmasından sonra ancak hesabının upload etme hakkı oluyor (bahsettiğim developer için geçerli, normal bir kullanıcı upload yapabilir elbette ama apiyi kullancaksan bu şart)

sende bir websitesine upload yapacaksın sonuçta ve api kullanman performans açısından ve ileride doğabilecek sorunlar açısından önemli..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 732 Toplam Mesaj: 6