folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Videodan Otomatik Altyazi Olusturmak

Videodan Otomatik Altyazi Olusturmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar

Elimizde bir egitim seti var ancak herhangi bir altyazi dosyasina sahip degil. Bir arkadasimiz sordu altyazi ekleyebilir miyiz diye.. VLC'nin real-time olarak altyazi üreten bir eklentisi var midir? Ya da ücretsiz bir yazilim var midir altyazi olusturmak icin..

Aklima youtube geldi ama oraya upload etmek sikinti, 20 GB dan fazla ve 256 tane video dosyasi var. Tek tek ugrasmak gerekiyor.

Fikirlerinizi bekliyorum tesekkürler

Edit: Bu arada dil ingilizce, yazmayi unutmusum

unbalanced tarafından 29/Ara/21 01:08 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Hocam belki speech to text enginelerden birini deneyebilirsin. Ücretleri uygun gibi.

https://cloud.google.com/speech-to-text

https://www.ibm.com/cloud/watson-speech-to-text

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Hocam belki speech to text enginelerden birini deneyebilirsin. Ücretleri uygun gibi.

https://cloud.google.com/speech-to-text

https://www.ibm.com/cloud/watson-speech-to-text

google'un api'sini daha önce görmüstüm hocam hatta kullanmistim diye hatirliyorum. Ama simdi tek tek upload etmek sikintili.. Ya da bir program yapmak gerek ama o kadar vaktim yok ugrasacak. Hazir bir seyler olaydi iyi olurdu :)) cok sagolasn

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazuo
    kazuo's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    kazuo bunu yazdı

tesekkürler hocam, detaylica bakacagim buna, ama sanirim mac'de yapmak gerekiyor bunu. Macbook var ama bu egitim seti benim PC'imde kayitli, o kadar dosyayi tasimak istemiyorum ve biraz ugrastirici is gibi görünüyor. Keske tüm videolari sürükle birak yapabilecegim bir program olsa, o otomatik srt olustursa ya da direk gömülü yapsa ne güzel olurdu :)) öyle bir sey istiyorum aslinda ama pek mümkün degil gibi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

youtube a at otomatik altyazi dalgasini ac, sonra youtube dan altyaziyi indirip videoya gom

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

youtube a at otomatik altyazi dalgasini ac, sonra youtube dan altyaziyi indirip videoya gom

tek tek yapmak uzun is hocam, upload ediyor bekliyorsun vs.. Yazdim zaten konuda.. Bir de o arkadasin interneti kotaliymis (superbox kullaniyormus). Benim de o kadar ayiracak vaktim yok maalesef. Tesekkürler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

tek tek yapmak uzun is hocam, upload ediyor bekliyorsun vs.. Yazdim zaten konuda.. Bir de o arkadasin interneti kotaliymis (superbox kullaniyormus). Benim de o kadar ayiracak vaktim yok maalesef. Tesekkürler

256 dosyayı upload etmek mi kolay

Ya da farzedelim bunu yapacak programı buldun.. Bu seferde tek tek hepsini işleyip alt yazı gömülü halde çıktısını almak mı daha kolay :/

Tarafını seç mutlu ol :)

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

256 dosyayı upload etmek mi kolay

Ya da farzedelim bunu yapacak programı buldun.. Bu seferde tek tek hepsini işleyip alt yazı gömülü halde çıktısını almak mı daha kolay :/

Tarafını seç mutlu ol :)

Tabi ki öyle bir program daha kolay hocam.. Sürükleyip birakacagim videolari (zaten pc'de kayitli), kendisi halledip baska bir folder'a alt yazili hale getirecek :) 

Youtube'da ise tek tek atiyorsun videolari, bekliyorsun yüklenmesini, ayarini vs yapiyorsun ... daha uzun is

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Sadece ses dosyasını yüklemek daha kolay olur hocam. ffmpeg ile ses izini çıkartabilirsin. Ortalama 192 kbps ile 10 dakikalık ses dosyasının büyüklüğü yaklaşık 85 mB olur (192 * 60 * 10 / 8 / 1024). Upload etmek çok daha kolay.

Olaylara karışmayın!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Youtube'a upload edip otomatik olusan altyaziyi export edecek bir script yazmak en kolay yöntem olacaktır.

Upload sorunu yasiyorsan extract edersin mp3'ü, sonra mp4e çevirip upload edersin.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 945 Toplam Mesaj: 11
otomatik altyazi altyazi olusturma