folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Viral Medya Sitesi(Liste, Blog) Hakkındaki Tavsiyeleriniz

Viral Medya Sitesi(Liste, Blog) Hakkındaki Tavsiyeleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

8-9 kişilik arkadaş grubu bir araya gelip bu liste şeklinde içerik paylaşan sitelerden açmak istedik. İçerik sayısı az olsada özgün ve çalıntı olmayan içerik üretmek amacındayız.Eğer içerik sıkıntısı çekersek yabancı sitelerden çeviri yaparız tabi. Ama %70-%80 orjinal içerik olsun istiyoruz. Ağırlıklı olarak gezi, sinema, teknoloji, ilişkiler vb. gibi konularda yazarız diye düşündük. Wordpress bimber temasını alıp kurdum. Aklıma takılanlar;

-Ne sıklıkta içerik girmek lazım. Günde kaç içerik girmeli?

-Server ı vultr.com dan aldım. Resimleri nerede saklayayım. Amazonda mı yoksa aldığım server üzerinde mi? 

- isim konusunu daha netleştirmedik tavsiyeniz varsa bekliyoruz. (isim ve logo bulan site gibisinden)

- Cloudflare gibi servis kullanmaya gerek var mı yok mu?  Aldığım server 4gb ram 2 cpu 60 gb ssd ve 3TB bandwith var. Nereye kadar sizce?

Ve genel olarak bütün tavsiyelere açığız ,şunu mutlaka yapın yada şunlara dikkat edin gibisinden düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

isim ve logo için idemama.com

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Saol hocam logo için bakabilirim oraya.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

İçerik depolamak için Hem google cloud hem aws s3 kullanıyorum. Bana göre google daha iyi.

hocam cloudflare hem güvenlik hem hız hemde maliyet açısından faydalı tavsiye ederim.

Eğer ki içerikleri cloud'da tutacaksan subdomain i cloudflare üzerinden cname ile yönlendirirsen, çok güzel trafik tasarrufu sağlarsın. cloud storage'lerde depolama ucuz ama trafik maliyeti yüksek.

Ama Cloudflare ile misal geçen ay 750 GB trafik almışım bunun 700'ünü Cloudflare karşılamış, bu yüzden çok cüzi bir masraf oluyor bana Cloud'dan gelen trafik.

Birde cloudflare'in güvenlik olarak Rate limiting özelliğini aktif kullanıyorum herhangi bir beklenmedik atağa karşı o da aylık çok cüzi oranda geliyor.

Yani Cloudflare sayesinde zararlı ataklar yüksek trafik vs sunucuya çoğu zaman ulaşmıyor. Tavsiye ederim.

Birde vultr'da firewall üzerinden gerekli tanımlamaları yaparsan daş gibi sunucu olur.

imza.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

8-9 kişilik arkadaş grubu bir araya gelip bu liste şeklinde içerik paylaşan sitelerden açmak istedik. İçerik sayısı az olsada özgün ve çalıntı olmayan içerik üretmek amacındayız.Eğer içerik sıkıntısı çekersek yabancı sitelerden çeviri yaparız tabi. Ama %70-%80 orjinal içerik olsun istiyoruz. Ağırlıklı olarak gezi, sinema, teknoloji, ilişkiler vb. gibi konularda yazarız diye düşündük. Wordpress bimber temasını alıp kurdum. Aklıma takılanlar;

-Ne sıklıkta içerik girmek lazım. Günde kaç içerik girmeli?

-Server ı vultr.com dan aldım. Resimleri nerede saklayayım. Amazonda mı yoksa aldığım server üzerinde mi? 

- isim konusunu daha netleştirmedik tavsiyeniz varsa bekliyoruz. (isim ve logo bulan site gibisinden)

- Cloudflare gibi servis kullanmaya gerek var mı yok mu?  Aldığım server 4gb ram 2 cpu 60 gb ssd ve 3TB bandwith var. Nereye kadar sizce?

Ve genel olarak bütün tavsiyelere açığız ,şunu mutlaka yapın yada şunlara dikkat edin gibisinden düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

hocam tema çok iyiymiş ya ben aradım aradım böyle bişey bulamadım :)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@cankol hocam çok saolun. Neden google storage , amazon s3 den daha iyi? İçerikten kastınız sadece resimler mi? Resimleri amazonda yada google da tutmayı düşünüyorum.

İçerikler için subdomain olayını anlamadım. Wordpress hakkında ne düşünüyosun hocam. İyi bi plugin var mı s3 ve google a fotografları yuklemek ıcın

Toplam Hit: 748 Toplam Mesaj: 6
liste siteleri