Virtualbox İllet Ettirdi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hocalar, Amd Athlon 5200 2x işlemci, 2,5GB Ram, Asus M2N-MX anakart ve 2 tane ethernet kartı olan bi kasa topladım. 
    Win7 32bit sistem attım, virtual box'u yüklüyorum "creating process for virtual machine (gui/qt) ... (1/2)" diyip kalıyor.

Alt tarafı bi pfsense kurucam sanal makinada illet ettim. 2 kere format attım yine aynı. 4.3.17 4.3.24 4.3.36 ve 5 sürümlerini denedim banamısın demedi hepsinde aynı hata. Bu topladığım kasada eskiden çalıştırdığımı çok iyi hatırlıyorum. Bu sorunu nasıl çözerim ?

Edit: Ben bugün bi gusül alsam iyi olacak.

cache tarafından 20/Eki/15 20:24 tarihinde düzenlenmiştir

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

hocam geçen hafta bende minibook um için kurayım dedim aynı hatayı verdi. XP bile denedim aynı yerde kaldı. Benim pc kaldırmamıştır deyip kaldırdım ama kullanılan başka minibooklar bildiğim için biraz kıllanmıştım. Demek kronik bir sorun var merak ettim takipteyim.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

vmware'ye de bi şans tanı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niRvana_GG
    niRvana_GG's avatar
    Erkek

Bana da oldu aynisi.VirtualBox i silip, VMware i yükleyerek problemi çözdüm.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

hocam geçen hafta bende minibook um için kurayım dedim aynı hatayı verdi. XP bile denedim aynı yerde kaldı. Benim pc kaldırmamıştır deyip kaldırdım ama kullanılan başka minibooklar bildiğim için biraz kıllanmıştım. Demek kronik bir sorun var merak ettim takipteyim.

Arada bu sorunu yaşıyordum da format atınca düzeliyordu hocam, saat 4'ten beri uğraşıyorum beynime ağrılar girdi, wmware kurucam sistem 32bit sorunu halledebilen hocaya büyük dua edicem :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Kendi bilgisayarımda denedim şimdi ondada aynı sorun var o.O

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

VirtualBox da java versionun dan kaynakli agizim yanmisti bir kere o yuzden ne olursa olsun pc ise vmware diyorum. (mac'de parallel desktop daha stabil)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

VirtualBox da java versionun dan kaynakli agizim yanmisti bir kere o yuzden ne olursa olsun pc ise vmware diyorum. (mac'de parallel desktop daha stabil)

Win7 x64 Kurdum driver bile kurmadan virtualbox 4.3.24'ü yapıştırdım canavar gibi çalışıyor şuan hocam :) 

Not: Eski loglarda Chrome ve idm'nin errorları var. Temiz kurulumdan sonra driver bile kurmadan virtualbox'u kurarsanız çalışıyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    cache bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Win7 x64 Kurdum driver bile kurmadan virtualbox 4.3.24'ü yapıştırdım canavar gibi çalışıyor şuan hocam :) 

Not: Eski loglarda Chrome ve idm'nin errorları var. Temiz kurulumdan sonra driver bile kurmadan virtualbox'u kurarsanız çalışıyor

sistemim 32bit olduğu için vmware kuramadım bende gaza gelip tekrar virtualbox kurayım dedim. Ve kurulum bittikten sonra başlat dedim yine aynı hatayı verdi. Ulan dedim var bunda bir şey, yukarıdaki başlatın yanındaki oka tıkladım normal değilde gözetimsiz başlat dedim ve çalıştı sistem daha sonra göster e tıklayıp sisteme geçtim :D:D:D:D:D:D hiç bir anlam veremedim gece gece kendi kendime dumur oldum

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
Toplam Hit: 950 Toplam Mesaj: 9
virtual box