Visual Basicde Program Güncelleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ben programımı güncellediğim zaman örneğin her zaman kuytul.com/kuytul.exe olarak yayınlıyorum. kuytul.exe nin 1.0 sürümünde menü içinde "güncelle" diye bölüm olacak. Oraya tıklayınca benim web de yayınladığım kuytul.exe, kullanıcının herhangi bir dizinde kullandığı kuytul.exe dosyasının üzerine yazılsın istiyorum. Yani kuytul.com/kuytul.exe dosyasını indirip kullanılmakta olan kuytul.exe dosyasının yerine kaydedecek kod lazım. "Me" komutuyla kullanılmakta olan exe dosyasını bulabilirim. Ancak kuytul.com/kuytul.exe dosyasını aç-kaydet-iptal gelmeden indirebilecek kodu bilemiyorum. Falshget gibi programlarda dosyanın nereye indirleceğini seçmize yarayan imkanlar verdiğine göre benim istediğim gibi bir şey d olabilir sanırım.

Yardımlarınızı bekliyorum :)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

hmm mesela 

updater.exe diye programin disinda bir exe hazirla.Bu exe de programinin exesini silip yenisini indirsin onun yerine.Inet kullanabilirsin..

The king is bleeding.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    gVeR bunu yazdı:
    -----------------------------

hmm mesela 

updater.exe diye programin disinda bir exe hazirla.Bu exe de programinin exesini silip yenisini indirsin onun yerine.Inet kullanabilirsin..

updater.exe diye başka bir dosya yapsam kuytul.exe dosyasının nerde olduğunu nasıl bilerek silecek. Benimi program program files gibi belli bir yere dizinlenen bir şe değil. Tek exe dosyası ve her dizinde çalışabilir. yani adam indirdikten sonra masaüstünde de çalıştırır, D:\Kuytul dizininde de değişmez. Zaten asıl sorunum bu değil. sorun netten bir dosyayı indirirken aç-kaydet-iptal geliyor ya adam "kaydet" dediğinde dosyayı kuyrtul.exe ile aynı yere kaydetmeyebilir. O işlemi ben kodla yapmak istiyorum. Amacım Aç-Kaydet-İptal demeden mesela flashget gibi C:\Downloads veya benim belirleyeceğim bir dizine dosyayı indirmek.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı:
    gVeR bunu yazdı:

hmm mesela

updater.exe diye başka bir dosya yapsam kuytul.exe dosyasının nerde olduğunu nasıl bilerek silecek. Benimi program program files gibi belli bir yere dizinlenen bir şe değil. Tek exe dosyası ve her dizinde çalışabilir. yani adam indirdikten sonra masaüstünde de çalıştırır, D:\Kuytul dizininde de değişmez. Zaten asıl sorunum bu değil. sorun netten bir dosyayı indirirken aç-kaydet-iptal geliyor ya adam "kaydet" dediğinde dosyayı kuyrtul.exe ile aynı yere kaydetmeyebilir. O işlemi ben kodla yapmak istiyorum. Amacım Aç-Kaydet-İptal demeden mesela flashget gibi C:\Downloads veya benim belirleyeceğim bir dizine dosyayı indirmek.

hocam, updater.exe yi kuytul.exe den açacaksın. Update dedimmi acilacak.Kuytul.exe konumunu parametre olarak verip, updater.exede Command$ a gore silip yeniden download edebilirsin.Inetle indirince gelmeycecek iste kaydet fln.. 

The king is bleeding.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    O zaman Inet ile dosya indirmeyi öğrensem iyi olur :) Inet nesnesine dair bilgim yok.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Inet ile dosya indirmeyi öğrendim, güncelemeyi bu kodla rahatlıkla yapabilirim. Teşekkürler gVeR

Toplam Hit: 2201 Toplam Mesaj: 6