folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vitiligo Hastalığı Ve Tedavisi

Vitiligo Hastalığı Ve Tedavisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek

Arkadaşlar aramızda vitiligo hastalığına yakalanan var mı?

Tedavi görüp, iyileşme gören arkadaşlar, kullanmış olduğu ilaç vb tedavi yöntemi yazarlarsa memnun olurum. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

Halam. Her turlu tedaviyi denemistir. Yok. Yurtdisinda bir iki tane olabildigi hakkinda soylenti var tabi.

Once ışın tedavisi oluyosun. Geciriyor ama bu hastalikta sitres oldugunde mutlaka izler aciliyor. Benim hatirladigim 3-5 defa gitti heralde

Suan halam yesil ceviz kabugu suruyor iyi geliyormus. Aleo vera da oyle.

Surekli nemlendirici surmek gunese dikkat etmek lazim. İstersen detayli bilgi alirim

angels_demos tarafından 26/Nis/15 13:09 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek

Detaylı olarak yazarsan sevinirim. Teşekkürler şimdiden. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Cizik. Su an Yoldayim aksam yazarim. Vitiligo oldum geçti sonra

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

hocem bende var 1 seneden fazla olu galiba sadece ellerimde bir kaç benek olarak var. bi ara azalmıştı ama tekrar belirginleşmeye başladı. stres yapmamak ve takmamak lazım hocam.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek

bende yaklaşık 8-9 yıldır var, pozitif etki eden ilaçlar oldu, önce kızarıyor sonra normal deri rengine dönüyor fakat uzun süreli kullanacak dirayeti gösteremedim. ilaçların birisi momecon pomat diğeri de protopic pomat.

aslında ilaç söylemek pek doğru değil, çünkü gittiğin doktor seni kan tahliline gönderir, belki kanda eksik olan mineraller neden oluyor olabilir. bende herhangi bir eksiklik yoktu.

en büyük tetikleyici güneş ve stres. bu ikisinden uzak duracaksın/önlemini alacaksın. 

lazer tedavileri konuşulmakta, iyileşen de var ama denemedim.

karbonat iyi gelir diyen de var, denemedim.

bir de mısır unu, mısırın kendisi ve yulaf samanı suyunun haricen kullanımı iyi geldiğini iddia ediyor ibrahim saraçoğlu, denemedim.

Kafam çok dağınık, yazının da öyle olduğu malum. Hadi geçmiş olsun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bilgi için çok teşekkür ederim. Biraz daha bekleyelim bakalım. Farklı yorumlar gelirse ona göre kendim tedavi edeceğim. Doktor öyle söyledi. 

Bu konuda kendi doktorun sen olacaksın dedi. Söylediğiniz gibi stres büyük etkenmis. Allah kimseye çaresiz dert vermesin diyelim buradan. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solutionman
    solutionman's avatar
    Erkek
    cenk88 bunu yazdı

Arkadaşlar aramızda vitiligo hastalığına yakalanan var mı?

Tedavi görüp, iyileşme gören arkadaşlar, kullanmış olduğu ilaç vb tedavi yöntemi yazarlarsa memnun olurum. 

Vitiligo hastaları pm den iletişime geçebilir. Kendim vitiligo hastasıyım, çeşitli tedaviler diledim.

1- Ankara güven hastanesinde Alev Eken ( Hastalığın başındaysan kesin tedavi eder.) Maliyetlidir. Aylık 500 TL civarı harcarsın. İlk harcaman 2000 TL (Testler falan) sigorta ile anlaşması yok.

2- Ankara gazi hastanesi ışın tedavisi. (3 ay aldın %30 civarı iyileşme oldu)

3- Psorcutan beta ve elidel ilaçları ile vitix vitamin kullandım. En iyi sonuçları bu üçlüden aldım. İlaçları açlev eken yazdı. Muadi değil bu ikisi. Birde B ve D vitaimini desteği. Ayrıntılı bilgi istersen numaramı pm ledim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Hocam ufak bir kiz isteme mevzu vardi da yeni geldim.

Şimdi önce bu hastalığa yakalana herkese çok geçmiş olsun. Ben kendi yaşadıklarımı anlatayım

Lise sonda uniye hazırlık evresinde önce sırtımda sonra omuz ve göğüs kısmında beyaz lekeler peydah oldu. Ben başta hiç sallamadim annemin ısrarı ile gittik Vitiligo dedi doktor. Ozel bi hastanede iyi bir doktordu. Dediki dürüst olmak lazim ilaçları kullansaniz bile yüzde yüz geçme ihtimali %5 veya %10 dedi. Sadece yayılmasını bi nebze engeller dedi. İşte o zamanlar (6 yil önce) ibrahim saracoğlu epey revaçta. Ona mail attim hastalıklı bölgenin fotolari ile, o da ayni şeyi dedi %100 imkansiz bu hastalıkta dedi. Yayılmasını engelleriz dedi. Birde doktor bunun ilerisi cilt kanseri demişti. :/ Durum böyle olunca bende pek sallamadim açıkçası. Cokta fi o zaman dedim. Uniyide kazanınca ilaç kullanımı bıraktım iyice.zaten %5 bi ihtimal salla o zaman dedim. Unuttum gitti. Üzerine düşmedim düşünmedim bile. Sonra aradan zaman geçti aylar falan. Baktım epey azalmış sırtımda pek tük kalmış. Sonra onlarda gitti.

Muhtemelen benimki strese bağlı çıkmış olabilir. Birde bütün hastalıklar da olduğu gibi çok takmamak lazım. Tabi hastalığın düzeyi önemli sallamayin bırakın demiyorum ama sizi ben bunu geçiririm diye kandırıp şekilden şekile sokanlara inanmayin. Yeni bir şey bulunduysa amenna ama diğer türlü kendinize eziyet etmeyin.

Meclis başkan vekili var bi adam onun yuzude Vitiligo. Para ona çare bulamadiysa gerisini siz düşünün. Ama benim ki gibi derde sıkıntıya dayalı ise kafanıza takmayin unutun gitsin :*

Not: bu yazdıklarım tibbi tavsiye değildir. Doktorunuz ne dediyse harfiyen uyun. Tibtan ümidimizi kesmeyin. Sorumluluk kabul etmiyorum. 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

Michael Jackson da bu hastalıktan dolayı beyazlamıştı sanırım.

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek

Acibadem hastanesindeki doktor advantad pomat ve protopic yazdı. Kullandım ama faydası yok. Dediginiz gibi en iyisi takmamak. Ama iyilesenide varmış bu hastalıktan. Kan tahlilerinde birsey çıkmadı. Havuç yiyorum arada. Ayrıca solgar ın pigment ile ilgili vitaminini soylediler. Birde onu deneyeceğim bakalım. 

Işın tedavisini deneyeceğim birde. Istanbul'da ikamet ettiğim için buralarda tavsiye doktor ismi alabilirim arkadaşlar. 

Toplam Hit: 1701 Toplam Mesaj: 11