folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vize Ebeveynlerin Seyahat Masraflarını Üstlenme Beyanı

Vize Ebeveynlerin Seyahat Masraflarını Üstlenme Beyanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yüksek lisans için Fransa'ya gitmeyi düşünüyorum. Vize başvurusu sırasında gerekli belgelerden bir tanesi:

* Ebeveynlerin Fransa’daki seyahat masraflarını üstleneceklerine dair beyanı 

Sizin elinizde acaba bu tanıma uyan bir dilekçe/beyan örneği var mıdır ? Aşağıdaki örnekleri babamın ve annemin ağzındanmış gibi yazıp onlara imzalatacağım fakat, dilekçe yazma konusunda iyi olmadığımdan danışmak istedim.

Internette çok örnek bulamadım. Benim bulduklarım:

FRANSA / İTALYA BAŞKONSOLOSLUĞUNA                                                                                                   İST. TARİH

VİZE DEPARTMANINA

SAYIN YETKİLİ ;

ÜLKENİZE YAPACAK OLDUĞUM ……………….. & ………………….. TARİHLER ARASINDAKİ TURİSTİK SEYAHATİM İÇİN GEREKLİ OLAN VİZENİN TARAFIMA  VERİLMESİNİ RİCA EDERİZ. SEYAHAT ESNASINDA TÜM MASRAFLAR TARAFIMDAN KARŞILANACAKTIR.

SAYGILARIMLA

İSİM SOYADI

İMZA

FRANSA / İTALYA BAŞKONSOLOSLUĞU                                                                                                İST. TARİH

VİZE DEPARTMANINA

SAYIN YETKİLİ ;

ÜLKENİZE YAPACAK OLDUĞUMUZ …………….. & …………….. TARİHLER ARASINDAKİ SEYAHATİMİZ İÇİN EŞİM ………….. OĞLUM ………………… KIZIM ……………………. İÇİN GEREKLİ OLAN VİZENİN TARAFIMIZA VERİLMESİNİ RİCA EDERİZ.SEYAHAT ESNASINDAKİ TÜM MASRAFLAR BENİM TARAFIMDAN KARŞILANACAKTIR.

SAYGILARIMLA

İSİM SOYADI

İMZA

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Dün dilekçeyi şöyle hazırladım, 2 tane çıktı alıp bizimkilere imzalatacağım :/

FRANSA BAŞKONSOLOSLUĞU VİZE DEPARTMANINA,

İSTANBUL

1234567890 T.C. kimlik numaralı oğlum SpArK’ın 06.09.2013 ile 11.09.2015 tarihleri arasında kabul aldığı üniversitede yüksek lisans eğitimi alması için Fransa’da bulunması gerekmektedir. Bu yüzden gereken vizenin oğluma verilmesini arz ederim. Seyahat ve eğitim esnasındaki tüm masraflar tarafımdan karşılanacaktır.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

ADRES:                                                                                                  İMZA

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

şöyle bi şey de olabilir

TAAHHÜTNAME

Oğlum/Kızım, ………………... doğum tarihli,  ........................... (doğum yeri), .............................................. (öğrencinin nüfus kağıdında yazılı tam isim ve soyismi)’ nin, yüksek öğrenim sebebi ile yurt dışına (Bulgaristan’a ) gidiş-dönüş kapsamında her türlü masrafı, seyahat masraflarını, kalacağı süre içerisinde ikametgah, yiyecek gibi her türlü yaşam ihtiyaçları ile birlikte sair her türlü gideri karşılamayı taahhüt ederim. Bulgaristan’daki bilcümle üniversitelerde göreceği bilumum eğitim süresince her türlü eğitim masrafını ödeyeceğimi kabul ve taahhüt ederim.  Oğlumun/ Kızımın, ülke dışına çıkarılması gerektiği takdirde doğacak her türlü geri dönüş masraflarını üstlenmekle; bütün bu sebeplerle doğacak her türlü yükümlülüğü ve sorumluluğu kabul ettiğimi, işbu taahhütname ile beyan ve kabul ederim.

TAAHHÜT  EDENİN 

Adı ve Soyadı  :  

Doğum Yeri      :
    Doğum Tarihi    :

İkametgah Adresi : ………………………………………………………………
      ………………………………………………………………

………………………………………………………………

Ev Telefonu :

ama hocam dikkat etmen gereken şey, bu belgeyi imzalayan kişinin parayı ödeyeceğini de ispat etmesi. yani o kişi kendi üstünde bi şeyleri göstermeli. mesela giderken yanında, belgeyi imzalattığın kişinin maaş bordrosu, banka hesap cüzdanı, ev-araba tapu falan gerek.. yani mümkün mertebe her şey yazılı olsun.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

hocam Selam,

Dediğin O Belgenin Adı Eğer Kişi Çalışmıyorsa Ailenin yada Akrabanın Oğluna/Yiğenine Sponsor Mektubudur.

Linkteki Örnek İstediğin Belge.

http://www.ilhanbahar.com/vize-icin-sponsor-yazisi-ornegi/

enes tarafından 12/Tem/13 15:09 tarihinde düzenlenmiştir

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
Toplam Hit: 8156 Toplam Mesaj: 4