VM Den Host Kurma.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

1 Adet VM mevcut  Cloudum da. Ben bu VM ye IIS aracılığı ile .net Servislerimi yayınlamak istiyorum.. Fakat bunu Alan adım olmadan yapmak istiyorum.

Şöyle bir Yapı yapmak istiyorum.. Bunu nasıl yapabilirim Elinde kaynak olan bi mürit var mı acaba ?

Yada yardımcı olabilecek bi Mürit :/

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Esas makinana statik ip ata
    192.168.2.5 gibi bir şey.

Sanal makina ve gerçek makina'nın özelliğini network bridge olsun.

Sanal makinaya kur ne her kuracaksan.

Modem üzerinden .net servislerinin portu ne ise 2.5 ipsine yönlendir.

Sorun olamamsı gerek.

The Beginning and The End.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Statik IP derken DNS açmaktan bahsediyorsunuz galiba ? @CenkSertoz

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hayır hocam local ağda ip adresinin statik olmasından bahsediyor arkadaş sanırım. Olası elektrik kesintisi gibi durumlarda yada pc aç kapa durumlarında yine aynı yerel ip adresini alması ve sürekli olarak portu yönlendirdiğin ip adresinin değiştirme diye.

Şimdi benim sormak istediğim sendeki mevcut VM kendi bilgisayarında mı yoksa herhangi bir firmadan aldığın VPS,VDS tarzı birşey mi? Yardımcı olalım :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Alanadı olmadan zaten yapabilrsin genel serverların çalışma mantığı bu şekildedir zaten.DNS senin requestini iplere yönlendirir.Yani ISS yi kendi pc'n den ( VM olmadan ) açıp web service'ını 80 portunda çalıştırırsın ve erişirsin bildiğim kadarıyla.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hayır hocam local ağda ip adresinin statik olmasından bahsediyor arkadaş sanırım. Olası elektrik kesintisi gibi durumlarda yada pc aç kapa durumlarında yine aynı yerel ip adresini alması ve sürekli olarak portu yönlendirdiğin ip adresinin değiştirme diye.

Şimdi benim sormak istediğim sendeki mevcut VM kendi bilgisayarında mı yoksa herhangi bir firmadan aldığın VPS,VDS tarzı birşey mi? Yardımcı olalım :)

Abi Google Cloud'dan aldığım VM 

@0x656e ne zor bi nick neyse :D , Abi Local de çalışmaktan bahsetmiyorum Bildiğin serverdeki SQL ve .net Webservis'i kullanmaktan bahsediyorum

MhmdAlmz tarafından 17/Mar/16 20:05 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Tamam aynı olay sonuçta servisini kur 80 portunda veya hangi portta çalışıcaksan ayarla sunucunun ip'sinden örnek veriyorum web sitesiyse oraya ulaş

Demek istediğim VM de localde aynı.ISS de nasıl bilmiyorum ama mesela mssql serverda geçenlerde ben dışarıdan ulaşmaya çalıştığımda ulaşamamıştım nedeni MSSQL'in network-share yapılmamasıydı.
    Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin çok hakim değilim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Tamam aynı olay sonuçta servisini kur 80 portunda veya hangi portta çalışıcaksan ayarla sunucunun ip'sinden örnek veriyorum web sitesiyse oraya ulaş

Demek istediğim VM de localde aynı.ISS de nasıl bilmiyorum ama mesela mssql serverda geçenlerde ben dışarıdan ulaşmaya çalıştığımda ulaşamamıştım nedeni MSSQL'in network-share yapılmamasıydı.
    Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin çok hakim değilim.

Yok abi o dediğin olmuyor işte denedim :/ Yani işin içinde başka bir hinlik var. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bir Up olsunn

Toplam Hit: 1216 Toplam Mesaj: 9
.net hosting cloud iis service