folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Vmware Hangi Yazılımı Almalıyım ?

Vmware Hangi Yazılımı Almalıyım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

S.a Mirüd(e)ler,

biliyorsunuz ki geçen hafta kötü bi talihsizlik oldu ve server çöktü verilerimizin çoğu gitti,

o yüzden server altyapısını güçlendiriyoruz server çalışmalarımız devam ediyor yanlız kafama birşey takıldı sizlerin tecrübesine dayanarak sormak istedim,

VMware sanallaştırma yazılımı alıyoruz sanallaştırmamızın sağlam olması açısından ama hangi yazılımını almalıyız bilemedik EXSİ çok önerdiler ama sizlerede sormak istiyorum,

yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

serverda  yaptığın işleri  yazarsan   daha yardımcı olabiliriz  istersen ... 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

hocam ne için hangi işlemlerde kullanıorsunuz sörvırı  ?

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı

S.a Mirüd(e)ler,

biliyorsunuz ki geçen hafta kötü bi talihsizlik oldu ve server çöktü verilerimizin çoğu gitti,

o yüzden server altyapısını güçlendiriyoruz server çalışmalarımız devam ediyor yanlız kafama birşey takıldı sizlerin tecrübesine dayanarak sormak istedim,

VMware sanallaştırma yazılımı alıyoruz sanallaştırmamızın sağlam olması açısından ama hangi yazılımını almalıyız bilemedik EXSİ çok önerdiler ama sizlerede sormak istiyorum,

yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

hyper-v yetmiyor mu hocam?

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Eğer vRops, vRA, ITBM, SRM, vCenter kullanmayacaksan ESXI hem yüksek maliyetli hem de yönetimi sıkıntı olabilir. Genel yapın, yetkinlikler, hedeflerden bahsedersen mimari anlamında da yönlendirelim seni. 

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Veri kaybı istemiyorsanız kesintisiz çalışma ve süreklilik istiyorsanız Cluster yapın. Benim de aklımda var ama sadece aklımda .. almaz lar aslşjdhflahsdflkhaj :D  HyperV kullanan prof IT ci çok duydum. Çok spesifik işlere göre sanırım vmware ya da hyperV tercih ediliyor. 

Benim de aklımdaki yapmak istediğm sistem : 2 adet server Cluster yapı ve her bir node raid 1 olacak şekilde. . .

Takip edeyim ben de konuyu bişiler öğrenirik :)

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

@NighT_JudGe @DevilKingtr

AD-FLSVR-UyumSoft-VirusServer-IBMnotes-Qlink bu yazılımlar kullanılıyor serverlar üzerinde

@Yazilimci

yetmiyor olsa da saglaam yazılımla çalışmak en iyisi hocam hyper-v ağzımıza etti bi salaklığı yüzünden o yüzden paraya kıydırıp hyper-v den kacıyorum

@sandman

cluster olacak, serverlar gumlesede database lerime dosyalarıma birşey olsun istemiyorum ertesi gün yeni server alıp koyup kaldıgım yerden devam etmek istiyorum, bu yüzden storge kesinlikle düşünüyorum,

işletim sistemler ile dosya diskleriarı çalıştırmak istiyorum işletim sistemi down olasada dosyalara ulaşabiileyim,

yönetimi sıkıntı olabilir derken hocam ? maliyet önemli değil.

genel yaapımda yukarıdan fikir edinebilirsin hocam istersen dahada ayrıntılı  yazabilirim,

@ilteris

çok küçük bir yerse maliyeti fazla gelirse yada 10 günlük veri kaybolsada sıkıntı olmayacak yerlerde bende kullanrım hocam ama bizde olmuyor şirket şuan 2 haftadır tatil hiç çalışmamış gb o yüzden biraz sıkıntı büyük önlemini alıyoruz yaşadığımız olayın malesef geç oldu ama olsun bakalım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek

Hocam sanallaştırmadan önce yedekleme tarafına önem verseniz? Veeam ile nas cihazına çok basit bir şekilde yedek alabiliyorsunuz. Hem de düşün maliyetli olur. Sanallaştırma için de linux bilgin yoksa vmware hiç elleme derim. Ne alakası var demeyin. Başıma geldi oradan biliyorum. :) Hyper-V bu konuda gerçekten kendini iyi geliştirdi. Üstelik sadece windows server lisansı alarak sanallaştırma olayını da çözmüş oluyorsun. Öteki türlü vmware ve Windows Server lic alman lazım. Toplamda kaç sunucun var sanallaştıracağın? En son 4 sanal sunucu için Standart yeterliydi, üstü için datacenter edition alman gerekiyordu. Eğer MS lisanslama mantığını değiştirmediyse bu şekilde planlama yapabilirsin.

Ayrıca, Veeam ve Vmware 6.5 internette ilaçlı olarak bulunabiliyor. Son zamanlarda BSA sadece autocad üzerine işlem yapıyor, MS tarafı da kendisi SAM diye bir şey çıkarttı. Kısacası, MS Lisans alarak bu işi çözebilirsin. Kapını veeam ya da vmware için kimse çalmaz.

Kolaylıklar.

İpimle kuşağım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

Eğer sıfırdan yapı kurmayı düşünseydim nutanix'e göre belirlerdim tüm senaryoyu hem kullanımı geleneksel mimariye göre daha rahat hemde kafa bir tık daha rahat ayrıca geleneksel mimarindeki herseyi yapabiliyorsun zaten.

Param yok diyorsan simplivity fiyatınıda araştırırsın.

vmware yazılımı almadan önce yukarıdaki taleplerini düşünürsek

storage emc unity 400 yada hp 3par 7200

2 sunucu g9 yada dell 700 serisi sana kalmıs 

yedekleme için data domain dd2200 kullanıyorum memnunum 

veeam ile backuplama zaten daha iyisi yok piyasada.

bunun üzerine istersen vmware al istersen hyper v core kur ikisi de iş görür vmware daha profesyonel sadece adamların işi bu sonuçta microsoft oradanda para kazanalım diye girdi sonucta bu işe.

takıldıgın yerde sorabilirsin 

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    sandman bunu yazdı

Eğer vRops, vRA, ITBM, SRM, vCenter kullanmayacaksan ESXI hem yüksek maliyetli hem de yönetimi sıkıntı olabilir. Genel yapın, yetkinlikler, hedeflerden bahsedersen mimari anlamında da yönlendirelim seni. 

Hocam esxi ücretsiz diye biliyorum yanlışım mı var ?

edit : bi baktım paralı ve ücretsiz versiyonları farklıymış  ben development ortamlarında ücretsiz versiyonu kullanıyorum. Datacenter da ise ücretlisi ve 4 hipervizor sunucu ile vm taşıma vs yi kullanıyoruz 

rakkoc tarafından 19/May/18 01:16 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

@zputnik

o muhteşem veeam yazılımı olmasa zaten 2 aydan fazla verimiz kaybolmuştu serverda veeam yazılımı vardıda 04.22 de backup almış ondan geri kurtardık yoksa çok fena bitmiştik o kesin alıyoruz zaten ;)

2 taneda NAS cihazı birbirine yedekli yedek konusunu böye çözdüm şimdilik bakalım ilerleyen zamanlada bi değişim de düşünüyorum daha sağamlık açısından,

lisans maliyetlerine gelince ilaç kullansam ceza yesek olurya direk suçlu biz oluruz neden ilaç kullandınız satın almadınız derler bizi sorumu tutarlar o yüzden maliyet önemli değil bizim için önemli olan tek şey veri kaybı omaması

@DeepHouse

storge çalışıyorum hemde dediğiniz markaları ama bu gün öğrendim ibm firmasının storgesi sıkıştırmada yapıyormuş sanırım o olacak duruma göre bakacağız,

@rakkoc

free ve ücretli sürümleri mevcut hocam dediğin gibi özellik farkları ardı sanırım yanlış hatırlamıyorsam

Toplam Hit: 1392 Toplam Mesaj: 11
yazılım hyper-v server sanallaştırma vmware