VPS Konusunda Fikriniz Gerekiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csharper
    csharper's avatar
    Erkek

Selamlar,

Linux tabalı işletim sistemini hakkında pek bir bilgim yok.Şu anda web sitelerimi hosting firmasının paneli ile kontrol ediyorum. Kesntisiz ve hızlı olması açısından web sitelerimi barındırmak üzere VPS kiralamayı düşünüyorum. VPS in konfigürasyonunu, birtakım dökümanlardan faydalanarak yapabilir miyim diye merak içindeyim. İşten anlayan arkadaşlar , "hiç girme bu şekilde zor" mu der yoksa "başlamazsan bitmez, al yaparsın biz de pas atarız" mı der merak ediyorum.

İşletim sistemi olarak Centos 6.2 iki olmasına karar verdim.Neden ? Çünkü server lar için bu versiyonun olduğunu öğrendim. Siz ne dersiniz ? Bu arada Firma olarak Linode u, lokasyon olarak İngiltere yi düşünüyorum. Daha önce deneyen tecrübesi olan var mı?

Ek olarak, eğer VPS yapılandırması hakkı güzel bir kaynak biliyosanız lütfen beni yönlendirin.

Teşekkürler.

Palyaço balıklarının yumurtaları döllendikten sonra, erkek balığın yavruları korumak için verdiği emek sürerken, yavruların kalbinin attığı görülebiliyor.Hayatımda gördüğüm en duygulu olaylardan biriydi.Akıp giden herşeye duyarlı olabilen insan , ne muhteşem bir varlık!Akıp giden olaylar tasarlayıp bilgisayarlarda yaşattığımız dünyalar , gerçekte sahip olabilklerimizden akıyor elektriğe.Bu yaşam algoritmaları oyununu oynamak üzere katılımcı olabilmek çok güzel.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

yasinc16@windowslive.com u eklersen hocam sana vps sağlayabilirim ücreti dahilinde. Kurulum ve konfigurasyonları stabil şekilde yapılmış olarak veriyoruz zaten sıkıntın olmaz o konuda. Gerektiği yerde yine desteği sağlarım kiralaman durumunda.

VBDream adlı müridden yorum alabilirsin kiraladığım vps hakkında.

Gel bili bili gates
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csharper
    csharper's avatar
    Erkek

Bilgilendirme için teşekkürler. Uzun süredir araştırma yapıyorum, açıkçası Linode a karar verdim. Yine de yardımını esirgemezsin umarım :)

Sizce vps i web host olarak kullanmak için hangi işletim sistemini kullanmalıyım ?

Hangi free mail server ı kullanmalıyım ?

Hangi free paneli kullanmalıyım ?

Tavsiyede bulunabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

Palyaço balıklarının yumurtaları döllendikten sonra, erkek balığın yavruları korumak için verdiği emek sürerken, yavruların kalbinin attığı görülebiliyor.Hayatımda gördüğüm en duygulu olaylardan biriydi.Akıp giden herşeye duyarlı olabilen insan , ne muhteşem bir varlık!Akıp giden olaylar tasarlayıp bilgisayarlarda yaşattığımız dünyalar , gerçekte sahip olabilklerimizden akıyor elektriğe.Bu yaşam algoritmaları oyununu oynamak üzere katılımcı olabilmek çok güzel.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Eğer ücretsiz panel istiyorsan ispconfig en iyisidir. Genelde ispconfig için debian/ubuntu önerilir. Eğer ücretli bir panel düşünüyorsan whm centos gitmeni öneririm.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

Hocam Centos kurmayı düşünüyorsan, panel olarak kloxo paneli yüklemeni tavsiye ederim. (Resmi olarak Centos 5.x sürümlerine destek veriliyor şu an için)

Kloxo paneli yükledikten sonra mail sunucu,vb.. kurman gerekmiyor. Kendisi otomatik hepsini kuruyor.

http://wiki.lxcenter.org/Kloxo+Installation+Guide -> Bu adreste yazanları ssh terminalden kopyala yapıştır yaparak dahi kurabilirsin. Anlatımı yalın ve açık. Ancak şunu belirteyim, makinada birden fazla site barındıracaksan ve sitedeki dosyaların boyutları büyün olacaksa kloxo biraz can sıkıcı olabiliyor.

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

İlk cümleyi okudum, ve linux gördüm oralarda biyerlerde. 

Cevap Veriyorum, Linux bilmeden VPS kullanmak.

G0T İSTER

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek

sıkıntın olursa bana ulaşırsın muhtemelen panel olarakta cpanel düşüyorsundur dediğim gibi herhangi bir sıkıntıda ulaşırsan yardımcı olurum müsait zamanlarımda

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
Toplam Hit: 785 Toplam Mesaj: 7