folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder VPS'yi PC'de Proxy Olarak Kullanma, Linux?

VPS'yi PC'de Proxy Olarak Kullanma, Linux?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Beyler elimde vps vardı. debian 6. vpn felan kurdum ama çalıştıramamıştım. En sonunda aşağıdaki dökümanı buldum.

http://tipupdate.com/how-to-use-vps-as-proxy-ssh-tunnel/

Buradaki yöntemleri uygulayınca çalıştı. Ama dökümanda göreceğiniz üzere bu sadece firefox için ayarlanmış, ben istiyorum ki tüm sistemde bunu kullanabileyim. Mesela torrent için. Tabi torrent istemcisi olarak deluge kullanıyorum. Her istemcide olduğu gibi bunda da proxy kısmı var. Dökümanda anlatılanı oraya uygulamaya çalıştım. Peer kısmını socksv5 yaptım. Host kısmına 127.0.0.1 yazdım. Port olarak, putty de açtığım portu yazdım ama olmadı. Sadece torrent için değil tüm uygulamalar için bu proxyi kullanmak istiyorum.

Linux mintte Network Proxy var. Onda metodu manuel yaptım. Socks Host kısmına 127.0.0.1 yazdım. Tabi tüm bunları yaparken putty de açıktı. Nasıl yapacaz bilen var mı?

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Tüm uygulamalar için proxy kullanmak istiyorsan hiç kasmana gerek yok.Linux'da network managerda vpn sekmesinden ayarlamaları yapabilirsin.Tek yapman gereken host ip olarak vps'i vericeksin birde hangi protokolse onu ver

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İşte vpsyi vpn olarak kullanabilmek için vpsde bazı şeylerin kurulu olması gerekiyor. Önceden vpn kurmayı denedim. pptp kurdum. opnvpn baya karışıktı. Hatta buradaki arkadaşlara denettirdim, bende vpnye izin olmadığı için. Olmamıştı. Tavsiyen üzerine vpnyi pptp olarak seçtim. vps ipsini yazdım. kullanıcı ve şifreyi de yazdım girmedi, zaten girmemeliydi de. Benim vpnden yana sıkıntım var. Ama bu proxy tarayıcıda çalışınca proxy kullanmayı denedim.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

diamonique bunu yazdı:
    -----------------------------

İşte vpsyi vpn olarak kullanabilmek için vpsde bazı şeylerin kurulu olması gerekiyor. Önceden vpn kurmayı denedim. pptp kurdum. opnvpn baya karışıktı. Hatta buradaki arkadaşlara denettirdim, bende vpnye izin olmadığı için. Olmamıştı. Tavsiyen üzerine vpnyi pptp olarak seçtim. vps ipsini yazdım. kullanıcı ve şifreyi de yazdım girmedi, zaten girmemeliydi de. Benim vpnden yana sıkıntım var. Ama bu proxy tarayıcıda çalışınca proxy kullanmayı denedim.

o zaman vpn servisinde bir hatan var hacım.Ne hatası veriyor?

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

diamonique bunu yazdı:

Beyler elimde vps vardı. debian 6. vpn felan kurdum ama çalıştıramamıştım. En sonunda aşağıdaki dökümanı buldum.

http://tipupdate.com/how-to-use-vps-as-proxy-ssh-tunnel/

Buradaki yöntemleri uygulayınca çalıştı. Ama dökümanda göreceğiniz üzere bu sadece firefox için ayarlanmış, ben istiyorum ki tüm sistemde bunu kullanabileyim. Mesela torrent için. Tabi torrent istemcisi olarak deluge kullanıyorum. Her istemcide olduğu gibi bunda da proxy kısmı var. Dökümanda anlatılanı oraya uygulamaya çalıştım. Peer kısmını socksv5 yaptım. Host kısmına 127.0.0.1 yazdım. Port olarak, putty de açtığım portu yazdım ama olmadı. Sadece torrent için değil tüm uygulamalar için bu proxyi kullanmak istiyorum.

Linux mintte Network Proxy var. Onda metodu manuel yaptım. Socks Host kısmına 127.0.0.1 yazdım. Tabi tüm bunları yaparken putty de açıktı. Nasıl yapacaz bilen var mı?

http://emrullahekmekci.com.tr/?tag=ssh-tunnel burda türkçe anlatımını yapmışlar kendi sunucumda denedim gayet güzel bi sonuç verdi şuan proxy olarak onu kullanıyorum burdaki denilenleri harfiyen yap sorun çıkmayacaktır kesin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZINDIK
    ZINDIK's avatar
    Erkek

http://docs.openvpn.net/how-to-tutorialsguides/virtual-platforms/install-openvpn-access-server-on-linux-debian-6/

tek kişi kullanacaksan openvpn-connect kullanabilirsin hacı. kurulumu adım adım anlatılmış.

Toplam Hit: 2582 Toplam Mesaj: 6