folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Vsphere İp Config - DHCP - Nas Hakkında

Vsphere İp Config - DHCP - Nas Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Merhaba üstadlar. 2 tane fiziki sunucu üstüne sanal vm kullanıyoruz vm içinde synology kurmak istiyorum fakat xpenoboot u açtığımda makinamda arkadaş 169 lu bir ip alıyor ve ben bu ipye giriş yapamıyorum aynı ağda olmadığımız için webden bu yüzden kurulum yapamıyorum. ip configimi onun ip bloğuna çeksemde erişemedim.

Virtual switches da 1 tane switch 0 var bunda management network Vm Network VMKernal var 3 tane

Vmkernel adapters te 10.43.0.201 li bir ip ayarında vmk0 ve 169.254.156.178 li bir vmk1 var switch0 a bağlı

physical adapters lerde 4 tane vmnlc0-4 olarak 10.43.2.1-.10.43.3.254 olarak 4 tane adaptors var

tcp/ip protokolünde default provisioning vmotion olarak 3 tane var default 10.43.0.30 olarak bir tane var diğerlerinin gatewayleri tanımlı değil

şimdi ben bu boot ettiğim makinaya VMNetwork tagındaki adaptörü seçiyorum otomatik olarak 169. ip bloğundan bir ip alıyor tam olarak hakim olmadığım için ayarları değiştiremiyorum 9 tane daha makina çalışıyor çünkü ben bu arkadaşı nasıl 10 lu blocktan ip aldırabilirim kurulum için yardımcı olabilecek varmı bu konuda ?

furkiak tarafından 05/Şub/19 10:28 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

xpenology DSM kaç ı kurmaya çalışıyorsun?

Use local DHCP service to distrube IP address to VMs bunu tik ledin mi? aktif değildir gözden kaçırmışsındır belki. 

Ek çözüm önerim : Öncelikle ayrı bir ip bloğu oluştur oradan kurulumu yap ayarları vs yap en son arayüz geldiğinde network ayarlarından ipsini çekmek istediğin bloğun ipsini yaz xpenology içinde ipsini sabitle sonra network adapter ini değiştir dahil etmek istediğin ağa çek. 

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Use local DHCP service to distrube IP address to VMs bunu tik ledin mi? aktif değildir gözden kaçırmışsındır belki. 

Ek çözüm önerim : Öncelikle ayrı bir ip bloğu oluştur oradan kurulumu yap ayarları vs yap en son arayüz geldiğinde network ayarlarından ipsini çekmek istediğin bloğun ipsini yaz xpenology içinde ipsini sabitle sonra network adapter ini değiştir dahil etmek istediğin ağa çek. 

DS3615xs_5.2-5967

rica etsem abi bilale anlatır gibi anlatıyrmısın ilk defa kullanıyorumda :D

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

DS3615xs_5.2-5967

rica etsem abi bilale anlatır gibi anlatıyrmısın ilk defa kullanıyorumda :D

Ortamın backup ını falan alacaksan client larla falan uğraşacaksan 6+ sürümlerden birini kurmanı tavsiye ederim.  (6.2 yi fiziksel e kurdum en gunceli ve iyisi ama baska bi makinaya kurmaya calıstım NIC tanımadı falan bela gibi... )

-- 10.10.10.X bloğu oluştur. 

-- 1 adet win 7 kur adapter i 10.10.10.x bloğuna al 

-- Xpenology i de kur adapter i 10.10.10.x bloğuna al boot et (boot ekranında ip bilgisi yazıyor olmalı yazmıyor ise de win7 içine ip scanner kur bak)

-- win7 yi aç gir ip yi kurulumu yap. 

-- Kurulum bitti. Xpenology masaüstüne geldin ordan denetim masasına gelip ağ ayarlarından ip adresini sabitle. Sabitlerken yazacağın ip numarası hangi bloğa istiyosan oraya göre yaz mesela 10.43.2.2 yaz ip yi kayıt et. Sonra F5 yap ulaşamayacaksın arayüze zaten. Xpenology makinayı kapat daha sonra adapter i 10.43.2 bloğuna geçir ve makinayı aç.

bu kadar.

dcpromo tarafından 05/Şub/19 13:31 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
Toplam Hit: 10773 Toplam Mesaj: 4
vm