folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Water Fasting (Su Orucu) Tutuyorum. 3. Gün Bitti. Hedefim 7 Gün

Water Fasting (Su Orucu) Tutuyorum. 3. Gün Bitti. Hedefim 7 Gün

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Gecen ramazan ayinda genel oruc tutanlarin sinirlenme hallerinin ne kadar gercek oldugunu gormek icin oruc tutmaya karar verdim. 
    Iftar vakti geldiginde ben bunu ne kadar devam ederim dedim, en uzun ac kalma rekoru falan bakinirken su orucu diye bir sey gorunce gece 11 gibi su ictim.
    Ertesi gunun sabahi ve onu takip eden 3 gun boyunca sadece keyfe keder su ve kahve ictim ( kahve sekersiz ve sutsuz ).
    5. gunun sabahinda da yarim gun ac kalip tripten tribe giren kufur eden sinirlenen adamlara genel bir kufur edip guzel bir newyork steak caktim.

Kilo verdim mi sanmiyorum, dikkat etmedim.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı

Gecen ramazan ayinda genel oruc tutanlarin sinirlenme hallerinin ne kadar gercek oldugunu gormek icin oruc tutmaya karar verdim. 
    Iftar vakti geldiginde ben bunu ne kadar devam ederim dedim, en uzun ac kalma rekoru falan bakinirken su orucu diye bir sey gorunce gece 11 gibi su ictim.
    Ertesi gunun sabahi ve onu takip eden 3 gun boyunca sadece keyfe keder su ve kahve ictim ( kahve sekersiz ve sutsuz ).
    5. gunun sabahinda da yarim gun ac kalip tripten tribe giren kufur eden sinirlenen adamlara genel bir kufur edip guzel bir newyork steak caktim.

Kilo verdim mi sanmiyorum, dikkat etmedim.

Başkan açlıktan kaynaklanan sinir halini meydana getiren neden beynin glikoza bağımlı olmasıdır ki sen bir de üzerine kahve içmişsin bu kandaki glikozu düşürür daha da sinirli olman gerekirdi demek ki biyolojik bir şeyler var...

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

evet arkadaşlar bugün itibariyle 7 gün doldu. 96 kiloadan 91 kiloya düştüm. zaten öncesinde nromal diyet yaptığım için 103 kilodan 96 kiloya düşmüştüm.

kısacası 40 günde 12 kilo verdim diyebilirz.

okuduklarım ve youtubede izlediklerimin aksine benim su orucum kolay geçmedi. karnım çok acıktı. 4.gün enerji patlaması yaşamadım. sürekli inceden bir baş ağrısı vardı. uykum düzensizdi. dişetlerim ve ayaklarım çok ağrıdı. hareketleim ağırlaştı. yürümem bile yavaşladı diyebiliriz. ama her sabah tartıldığımda 500gram - 1 kilo arası düştüğümü görmek sevindiriciydi. şimdi 1 tas çorba içtim. bir kaç gün boyunca sadece sulu gıdalar tüketeceğim sorna yavaş yavaş yumurta yoğurt şeklindeki diyetime döneceğim. ve yakın zamanda body buildinge başlayacağım.

o konuyla ilgili de tecrübeli arkadaşlardan bilgi talep edeceğim.

herkese selamlar.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Aleykum selam canım

Bodybuildink önemli bir müessesedir SABR,feraset,letafet,hizmet gerektirir. Nihai hayalin bekaya ulaşması ancak ve ancak böyle olur.

Bir bodybuildinker da faziletli ve irfanlı olmalıdır. Kutlu yolunda başarılar diliyorum kulana küpe et bunları.

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

Ben de kilo almak istiyorum işe bak. 182 boy 65 kg

spora başla. ben böyle kilo aldım. hatta pandemi döneminde sporu bıraktım fast food takıldım ve kilo kaybettim azda olsa.

konuya gelecek olursak, diyetisyenlerin bir görüşü var. sana diyeti hazırlarken sevdiğin yemeklere göre hazırlıyorlar. çünkü sen diyeti bıraktığın zaman o sevdiğin yemeği yiyerek verdiğin kiloyu geri alacaksın.

diyetler erkek ve kadınlara özel olarak ayrılır. çünkü kadın vücudu yağ toplar erkek vücudu da kas toplar. bu nedenle erkek vücudu kadın vücuduna göre daha fazla kalori ile çalışır. hızlı verilen kilolar sağlıklı verilen kilo değildir. yavaş ve zamana yayılması gerek.

diyete başlayan insanlar ilk ethapta %2 civarlarında kilo verirler. o yüzden 10 günlük diyetler çok güzel çalışıyormuş gibi gözükür. 10 günde bi bakmışsınız x kilonuz gitmiş. aynı diyete devam ettiğinizde aynı oranda kilo kaybınız devam etmez.

benim tavsiyem dengeli belsenmek. karb da alacaksınız proteinde. bazıları sıfır karb alıyor full protein. bu da yanlış. vücudunuzun karb'a ihtiyacı var. etkili spor yapabilmeniz için belli oranda karb almanız lazım. etkili spor yapmazsanız kilo vermek çok zordur. kilo vermek için kardio ve kas çalışmanız gerek. cardionuz en az 30dk olmalı.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    manglerman bunu yazdı

evet arkadaşlar bugün itibariyle 7 gün doldu. 96 kiloadan 91 kiloya düştüm. zaten öncesinde nromal diyet yaptığım için 103 kilodan 96 kiloya düşmüştüm.

okuduklarım ve youtubede izlediklerimin aksine benim su orucum kolay geçmedi. karnım çok acıktı. 4.gün enerji patlaması yaşamadım. sürekli inceden bir baş ağrısı vardı. uykum düzensizdi. dişetlerim ve ayaklarım çok ağrıdı. hareketleim ağırlaştı. yürümem bile yavaşladı diyebiliriz. ama her sabah tartıldığımda 500gram - 1 kilo arası düştüğümü görmek sevindiriciydi. şimdi 1 tas çorba içtim. bir kaç gün boyunca sadece sulu gıdalar tüketeceğim sorna yavaş yavaş yumurta yoğurt şeklindeki diyetime döneceğim. ve yakın zamanda body buildinge başlayacağım.

herkese selamlar.

aga bu kadar acı çekeceğine normal bir diyet ve spora gitsen bundan iyi olurdu hemde sağlıksız olmazdı. bu neyin kafası anlamıyorum. spora gitmek bu kadar mı zor?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı

herkese selamlar.

aga bu kadar acı çekeceğine normal bir diyet ve spora gitsen bundan iyi olurdu hemde sağlıksız olmazdı. bu neyin kafası anlamıyorum. spora gitmek bu kadar mı zor?

spor kilo verdirmez ki. kütle artışı sağlar.

ha koşuya falan çıkmak iyi tabi kilo vermek için ama o da diyetsiz olmaz.

kısaca diyet olmadan kilo verilmez. diyet dediğim de aç kalmaktan ziyade düzgün beslenmektir.

He is finding himself.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı

herkese selamlar.

spor kilo verdirmez ki. kütle artışı sağlar.

ha koşuya falan çıkmak iyi tabi kilo vermek için ama o da diyetsiz olmaz.

kısaca diyet olmadan kilo verilmez. diyet dediğim de aç kalmaktan ziyade düzgün beslenmektir.

Burada kilo vermekle kastedilen şey aman tartıya çıkayım az göstereyim değil, fazlalık yağlarımdan kurtulayım olmalı zaten.

Spor yaptığında kilon sabit kalır ya da artar ama daha az yer kaplarsin uzayda. 500 gr yağ ile 500 gr kas kütlesinin hacmi aynı değil.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _karantina_
    _karantina_'s avatar
    Erkek

verdiğin kilonun ne kadarı kas,ne kadarı yağ,ne kadarı su acaba.uzun süreli tutucaksanız hafif egzersizlerle kasları çalıştırın.kas kaybı minimum olur hemde calori çıkışınız artar daha hızlı kilo verirsiniz

Toplam Hit: 3490 Toplam Mesaj: 30
water fasting su orucu