folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder WD Taşınabilir Harddisk Kart Değişimi

WD Taşınabilir Harddisk Kart Değişimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, 4-5 sene önce aldığım fakat aldıktan 1 yıl sonra bozulduğunu düşündüğüm WD marka bir taşınabilir harddiskim var. Dün aklıma geldi ve bi kontrol edeyim bakalım ne durumda dedim bilgisayara takınca bilgisayar gördü ama içine veri atmaya çalıştığımda inanılmaz yavaş atıyor. 300kb/sn hızıyla atıyor buda oldukça yavaş.  

Alıp başka bir harddisk kutusuna takamıyorum çünkü hdd direk micro usb çıkışa sahip. Bunun pcb kartı değişimi mevzusu varmış sizce bunu değiştirsem düzelir mi? Bu pcb kartını bulsam ben değiştirsem sıkıntı çıkar mı yoksa profesyonel çalışan bir firmaya mı vermeliyim?

Fikirlerinize açığım şimdiden teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Tam okuyamıyorum 2041 yada 2061 ile başlayan kodlu boardu bulman gerek,ayrıca revisyon numaralarının birebir aynısı olması gerek.

The Beginning and The End.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    CenkSertoz bunu yazdı

Tam okuyamıyorum 2041 yada 2061 ile başlayan kodlu boardu bulman gerek,ayrıca revisyon numaralarının birebir aynısı olması gerek.

2061 ile başlıyor sanırım. Taktıktan sonra firmware güncelleme olaylarıda vardı hatırladığım kadarıyla dikkat et bence

enesshn18 tarafından 29/Kas/17 12:21 tarihinde düzenlenmiştir

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek
    CenkSertoz bunu yazdı

Aynen 2061 ile başlıyor. Revizyon numarası dediğiniz hangisi oluyor? Ayrıca bu boardı bulsam ben değiştirsem sıkıntı çıkar mı? yani extreme birşeyi yok sanırım değil mi?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

biosunu aktarman gerek, kartları söktüğünde foto at hangisi olduğunu söleyim hoca, 6 bacaklı bir şey olması gerek

The Beginning and The End.
Toplam Hit: 1203 Toplam Mesaj: 5
wd hdd pcb değişimi