folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Web Site Yapımı Hakkında Bilgi

Web Site Yapımı Hakkında Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek

Merhaba Müritler-Mürideler,

Bir arkadaşıma yeraltı-edebiyatla ilgili kültürel bir e-dergi sitesi yapmaya çalışıyorum fakat daha önce hiç uğraşmadığım için bir yol haritası çizmem gerek. bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten. WebMaster'lığı bilmeden oturup ilgileniyor olmamın sebebi ülkemizde de edebiyat sanatla müzikle ilgilenen kişiler için bir arayüz oluşturmak istemem, bir nevi sanatı desteklemek olarak düşünün.

bahsettiğim konuya örnek http://www.sabitfikir.com/ bakılabilir. bu dergi gayet popüler ve başarılı bir dergi. bende buna göre birşey hazırlamak istiyorum.

Birkaç sorum olucak, affınıza sığınarak aşağıdakileri soruyorum. lütfen git googledan araştır gel demeyin, haldır haldır araştırıyorum şu sıralar fakat sizden istediğim bir yol haritası ve en az ücretli bir şekilde nasıl hallediyor olabileceğim hakkında kişisel tecrübeleriniz.

1-) Domain almam gerekiyor, dolayısıyla nereden almalıyım? Bu domainlerin hepsi biryere bağlı değil mi? Neden GoDaddy'de 21TL iken domain.com'da 10 Dolar?

2-) Hosting olayını nasıl hallederim? VPS üzerinden mi almam lazım veya VPS gibi başka ne çeşitleri olabilir. Benim aklımda sadece Virtual (VPS) veya direk server olarak kiralanabilir şeklinde var onun dışında ne yöntemler olabilir. Ücretsiz hosting buluyor olmam çok önemli çünkü hem dergi hemde e-dergi şeklinde bir fanzin hazırlanıcak, dolayısıyla iş tutarsa ciddi bir hosting üzerinde devam edicek tutmazsa sadece başarısız bir deneme olarak kalıcak.

Aranızda bunu destekleyebilecek kısa sürelide hosting konusunda yardımcı olabilecek biri var mı?

3-) Dreamweawer üzerinden öğrene öğrene tasarımını bir türlü yaparım o problem değil fakat siteyi hazırladıktan sonra hosting e yüklemem yeterli mi? bu herşeyi tamamlar mı? veya başka hangi genel programları kullanabilirim hazırlamak için

bunlar dışında yol haritasında ki eksiklikleride yazarsanız sevinirim.

şimdiden teşekkürler,

-Frost

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

1-) Godaddy indirim kuponu: HINCH199 2$'a domain cepte. 2. yılında süre uzatma için bi indirim kuponu bulursun, bu kadar ucuz olmasa da normal bi fiyata gelir.

2-)Hostgator tarzında shared bi hosting'i aylık 3-4$'a alabilirsin. Yetmediği zaman taşırsın. Yetmiyeceğini zannetmiyorum. İngilizcen yoksa ve konuya uzaksan turhost.com tarzı Türk firmalarını da tercih edebilirsin. 

3-)Dw a falan gerek yok. İlk akla gelen wordpress kurmak olur. Kurulumunu da yine hiç uğraşmadan hosting panelinde hazır olur büyük ihtimalle 2 tıkla kurarsın. Faydalarından bahsetmeye de gerek yok wp'nin.

Mis gibi yol haritası.

Altan naptın oğlum :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek
    fatX bunu yazdı

1-) Godaddy indirim kuponu: HINCH199 2$'a domain cepte. 2. yılında süre uzatma için bi indirim kuponu bulursun, bu kadar ucuz olmasa da normal bi fiyata gelir.

2-)Hostgator tarzında shared bi hosting'i aylık 3-4$'a alabilirsin. Yetmediği zaman taşırsın. Yetmiyeceğini zannetmiyorum. İngilizcen yoksa ve konuya uzaksan turhost.com tarzı Türk firmalarını da tercih edebilirsin. 

3-)Dw a falan gerek yok. İlk akla gelen wordpress kurmak olur. Kurulumunu da yine hiç uğraşmadan hosting panelinde hazır olur büyük ihtimalle 2 tıkla kurarsın. Faydalarından bahsetmeye de gerek yok wp'nin.

Mis gibi yol haritası.

Öncelikle çok teşekkür ederim.

1-) Şimdi editör olacak 7-8 kişiyle konuşup ne zaman başlayacağımıza karar vermeden domain almak istemiyorum. Dolayısıyla tasarımını vs bir türlü yapıp, hazırda tutup istenildiği vakit 3-4 gün içinde hayata geçirmeye çalışacağım.

Bu verdiğin indirim kuponunu muhtemelen gören diğer arkadaşlar kullanabilir bana vermiş olmana rağmen, başka bir indirim kuponunu senden yakın zaman içinde talep etsem tekrar sağlar mısın?

2-) Dibine kadar ingilizcem var hiç sıkıntı değil. Hostgator a baktım bahsettiğin paketide buldum teşekkür ederim. hostgator'ı duymuştum ama sen deyince aklıma geldi tekrardan, başka varsa alternatif siteler arasında karşılaştırıp birtane seçicem artık. Türk hosting firmaları destek sıkıntısı çok yaşıyor diye tahribatta çok okudum o yüzden bir sakıncalıyım.

3-) WP'nin faydalarını açıkcası çok bilmiyorum ama bakıcam mutlaka. Birtane yarın öbürgün öylesine kurup denerim. Bunun içinde teşekkür ederim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek
    Frosttear bunu yazdı
    fatX bunu yazdı

Mis gibi yol haritası.

Öncelikle çok teşekkür ederim.

1-) Şimdi editör olacak 7-8 kişiyle konuşup ne zaman başlayacağımıza karar vermeden domain almak istemiyorum. Dolayısıyla tasarımını vs bir türlü yapıp, hazırda tutup istenildiği vakit 3-4 gün içinde hayata geçirmeye çalışacağım.

Bu verdiğin indirim kuponunu muhtemelen gören diğer arkadaşlar kullanabilir bana vermiş olmana rağmen, başka bir indirim kuponunu senden yakın zaman içinde talep etsem tekrar sağlar mısın?

2-) Dibine kadar ingilizcem var hiç sıkıntı değil. Hostgator a baktım bahsettiğin paketide buldum teşekkür ederim. hostgator'ı duymuştum ama sen deyince aklıma geldi tekrardan, başka varsa alternatif siteler arasında karşılaştırıp birtane seçicem artık. Türk hosting firmaları destek sıkıntısı çok yaşıyor diye tahribatta çok okudum o yüzden bir sakıncalıyım.

3-) WP'nin faydalarını açıkcası çok bilmiyorum ama bakıcam mutlaka. Birtane yarın öbürgün öylesine kurup denerim. Bunun içinde teşekkür ederim.

Godaddy ilk yıl için bu tip indirimleri haftada bir 2 haftada bir sürekli yapıyor. Bu kuponları paylaşan pek çok site var. Promo codes, promo coupons gibi aratabilirsin. Ben de yardımcı olurum tabi sıkıntı değil.

Turhost farklıdır bu arada. Kurumsal, desteği çok güzel bi firma. 

Altan naptın oğlum :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek

hocam kaliteli bir iş çıkarmaya niyetliyseniz desteğim yanınızda, php, site grafiği css ve html olarak yardımcı olabilirim.

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

VPS için birkaç önerim olsun istedim...

http://www.2host.com

- XEN Virtualization!
    - 512MB RAM
    - 50,000MB RAID STORAGE
    - Unmetered Traffic
    - 1,000Mbps (Gigabit) Uplink
    - 1IP Address
    - VPS Management Panel
    - 24/7 Instant Setup!
    - Self Managed
    San Jose, (CA) USA

Aylık $6.00

--------------------------------------------

www.filemedia.de

KVM Virtualization

1000 MHz
    512 MB
    30 GB HDD
    1 Gbit/s
    2 TB @ 1Gbit/s
    Deutschland, Frankfurt

Aylık 6,99€

-------------------------------------------

http://vpsace.com

OpenVZ Virtualization

512 MB RAM 512 MB vSwap

30 GB SSD/RAID 10

1000 GB Bandwidth Equal CPU Share

Buffalo NY USA

Aylık $8.00

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

godady 'de promosyon kodunu nereye yazıyonuz bi türlü bulamadım..googl da baktım  oyle bir giriş bulamadım..

Toplam Hit: 916 Toplam Mesaj: 7