folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Web Sitelerindeki Javascript Fonksiyonlarının Çalışmasını Nasıl Engellerim?

Web Sitelerindeki Javascript Fonksiyonlarının Çalışmasını Nasıl Engellerim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Beyler bazı sitelerde kullanılan reklamların divleri css leri bazı javascript fonksiyonları tarafından dinamik isimlerle oluşturuluyor. Random rakamlarla dolu bir div veya class düşünün.

ublock veya adblock bunları engelleyemiyor.

Fonksiyonları tespit ettim. Bu fonksiyonların  sadece o siteye girdiğimde engellenmesini nasıl sağlarım? Sitedeki tüm javascript'i değil sitedeki belirli fonksiyonları engellemek istiyorum.

DrKill tarafından 24/Kas/15 16:51 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

noscript ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    BlackApple bunu yazdı

noscript ?

Kurdumda onunda sıkıntısı şu. Site içindeki TÜM javascriptleri engelliyor. Eğer doğru anladıysam benim istediğim şey bu değil, site içeriğinde belirlediğim javascript FONKSIYONLARINI engelleyecek.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    DrKill bunu yazdı
    BlackApple bunu yazdı

noscript ?

Kurdumda onunda sıkıntısı şu. Site içindeki TÜM javascriptleri engelliyor. Eğer doğru anladıysam benim istediğim şey bu değil, site içeriğinde belirlediğim javascript FONKSIYONLARINI engelleyecek.

Yok tarayicinin sag alt kosesine (diye hatirliyorum) tikladiginda sayfadaki tum js gorup neyi calistirip durduracagini hatta kalici izin mi yoksa gecici izin mi verdigini secebiliyorsun.

sigara değil, balık olan.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

firefox için greasemonkey, chrome için de tempermonkey gibi yazılımlar var. bunlarla yapılabilir ama önce biraz kurcalamak lazım, sanırım js-css felan bilmek gerekiyor biraz.

http://www.tahribat.com/forum/tahribat-kullanici-cizme-scripti--eklentisi-213236 bu konuda olduğu gibi..

kolay gelsin.

Toplam Hit: 640 Toplam Mesaj: 6
javascript fonksiyon engelleme