folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Web Sitesi Script Kod İle Madencilik

Web Sitesi Script Kod İle Madencilik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enver
    enver's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

web sitelerine java kod ekleyrek siteye giren kişilerin bilgisayarından madencilik yapanlar varmış. bayaa da artmış bu.

örnek olarak http://www.bitcointurk.co Sitesi bilgisayarda miner.js gibi bi dosya çalıştırmaya çalışıyor. Antivirüs buldu ve durdurdu.

İlgisi bilgisi nasıl yapıldığını bilen var mı ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Film sitelerinde cpu falan 40% oranda çalıştıracak birşey olsa tutar belki. Fakat bu d..l..rın yaptığı gibi cpu 100% fırlatırsa anında kapatır kullanıcı siteyi. Onu da geçtim bir süre sonra google amca da banlayabilir bu tür kod kullanan sayfaları.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

coinhive.com

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Film sitelerinde cpu falan 40% oranda çalıştıracak birşey olsa tutar belki. Fakat bu d..l..rın yaptığı gibi cpu 100% fırlatırsa anında kapatır kullanıcı siteyi. Onu da geçtim bir süre sonra google amca da banlayabilir bu tür kod kullanan sayfaları.

filmi izlemek için tıklar film farklı domain e yönlendirilir orada film ve js çalışırsa da google yönlenrirme yapan orj siteye kızar mı :)

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Bunu bütün siteler yapıyor. Ve Java değil, JavaScript kullanılıyor (isim benzer olsa da farklı bir şey) Önlemek için NoScript eklentisini kullanabilirsiniz. Bu sefer de sürekli izin verilecek scriptleri düzgün seçip onaylamak ile uğraşırsınız. Keyifle internette gezinmek istiyorsanız, sürekli birileri tarafından öpülmeyi kabulleneceksizniz.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

antivirüs kullanmıyordum kullanmaya basladım amk iyicene farklı bir cıgır açtılar

eskiden biz crypter lere felan server yapıştırıp milletin pc sini izlerdik hesabını calardık

bunlar para kasıyor amk 

Toplam Hit: 1043 Toplam Mesaj: 6
bitcoin madencilik