folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Web Tasarim & Gelistirme Sirketi Olan Arkadaslar Hostingi Nasil Hallediyorsunuz ?

Web Tasarim & Gelistirme Sirketi Olan Arkadaslar Hostingi Nasil Hallediyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    JerusaLem bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    JerusaLem bunu yazdı

server, vps, dedicated fln hiç uğraşma hocam. hepsi başa bela işler.. sql server, mail server, antivirus, spami ve tonla lisans parası..

baba bir yerden bayii paketi alıp ilerle, tertemiz. önerim vargonen. kafan rahat olur.

Hocam o sekilde calismayacagim. Kendi sunucum olsun istiyorum kesinlikle.

16 senedir web sitesi yapıyor ve yayına alıyorum. 500+ fazla web sitesinde çalıştım. işin başlarında heyecanla serverim olsun istiyordum. çok fazla serverim da oldu. 100binlerce kişinin aynı anda login olmaya çalıştığı siteleri de yönettim.  ve sonuç olarak server işi başa bela. bu mesajımı print al ve ofisine yapıştır. demişti dersin :)

kolay gelsin

Dur hocam hemen kizma :DD... Haklisin eminim... Arastiriyorum daha. Ama NS lerde seninismin.xxx.xxx yazmasi bi baska oluyor.

reseller ya da vps aldığın yerden ipleri istersen domain yönetim panelinden kendi ns' lerini oluşturabilirsin zaten =) 

Sunucu yönetimi ne yazık ki kolay bir iş değil sanıldığı gibi sunucuyu kur paneli kur ohh bitti haftalık gelir yedek alırımla sunucu yönetimi olmuyor yüzlerce farklı sorun çıkabiliyor gün içinde bu nedenle sunucu sahibi olabilmek için öncelikle hangi işletim sisteminde host etmek istiyorsan o işletim sistemini ortalamanın üzerinde sistem yöneticisi seviyesinde bilmen gerek, ardından kullanacağın panel hakkında da üst seviye bilgiye sahip olmalısın ki sunucu yönetimi konusunda sıkıntın çıkmasın onun dışında çok zor bol bol panel ve sunucu ile alakalı konu görürüz ne yazık ki. 

Örnek vereyim centos ve bilinen paneller ile LAMP konusunda çalışıyorum. Ancak geçen yıl bir projede ngnix kurulu bir sunucu yöneticisi arkadaşım 15 günlük latin amerika tatiline gitti ve sunucuları bana bıraktı durduk yerde sunucu crash oldu ve servislerin hiç birini başlatamadık servisleri kaldırıp yeniden kurmamıza rağmen hemde log dosyalarını kurcalamktan maymun olduk sunucu 2 gun yattı haliyle projede 2günlük kesintiye uğradı hatta burada da konu açmıştım. 

Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için sunucum olsun hayalini bi kenara koy.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Arkadaslar ben Yunanistanda yasiyorum. Simdi soyle bir durum var

Yunanistan RESELLER paketi ve maliyeti soyle
     20Gb disk
      200Gb Traffic
    unlimited Sites
    Bedava tasima
    Bedava sitebuilder
    Sinirsiz MySQL
    AYDA : 20 euro yani 60TL

Amerika RESELLER paketi
    15GB Space
    UNLIMITED Bandwidth
    50 cPanel Accounts
    cPanel / WHM Access
    FREE Memcached Server
    AYDA : 9 euro fln aylik yani 27 TL

Hangisini tercih etmeli sizce ?

Birde SEO icin hostingin Amerikada olmasi sikinti mi ? Domain burada olsa da hosting orada olsa sikinti olur mu ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

20Gb disk
      200Gb Traffic
    unlimited Sites
    Bedava tasima
    Bedava sitebuilder
    Sinirsiz MySQL

Amerika RESELLER paketi
    15GB Space
    UNLIMITED Bandwidth
    50 cPanel Accounts
    cPanel / WHM Access
    FREE Memcached Server

Birde SEO icin hostingin Amerikada olmasi sikinti mi ? Domain burada olsa da hosting orada olsa sikinti olur mu ?

Lokal SEO için düşünüldüğünde hedeflediğin ziyaretçi kitlesi hangi ülkede ise o ülkede o sunucunun olması her zaman avantajdır. Ancak kar zarar durumlarına bakıldığında eğer ki maliyet kendi lokasyonunda çok artıyor kendi lokasyonuna yakın uygun maliyeti olan bir lokasyon bakabilirsin bu da sanırım önce slav ülkeleri ve ardından Avrupa ülkeleri oluyor. Amerika lokasyonu sana bayağı bir ters kısacası gidip Almanya falan bakmanı tavsiye ederim. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı

20Gb disk
      200Gb Traffic
    unlimited Sites
    Bedava tasima
    Bedava sitebuilder
    Sinirsiz MySQL

Amerika RESELLER paketi
    15GB Space
    UNLIMITED Bandwidth
    50 cPanel Accounts
    cPanel / WHM Access
    FREE Memcached Server

Lokal SEO için düşünüldüğünde hedeflediğin ziyaretçi kitlesi hangi ülkede ise o ülkede o sunucunun olması her zaman avantajdır. Ancak kar zarar durumlarına bakıldığında eğer ki maliyet kendi lokasyonunda çok artıyor kendi lokasyonuna yakın uygun maliyeti olan bir lokasyon bakabilirsin bu da sanırım önce slav ülkeleri ve ardından Avrupa ülkeleri oluyor. Amerika lokasyonu sana bayağı bir ters kısacası gidip Almanya falan bakmanı tavsiye ederim. 

Alamnya lokasyonlu onerebilecegin bir yer var mi ? Mesela bu nasil br bilen var mi : https://www.eurovps.com/products/reseller-hosting

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

X sebepten ötürü server amerikada olmalı mutlaka diye bir sebebin var ise Amerika'dan al. Yoksa bulunduğun ülkedeki müşterilerine hizmet vereceksen, kendi ülkendeki dcler daha mantıklı.

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
Toplam Hit: 2043 Toplam Mesaj: 26
hosting web tasarim web gelistirme