folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Web‘Te Gezinirken Birden Gezinti.Com‘A Yonlenmek Ve Cikan Guvenlik Uyarisi...

Web‘Te Gezinirken Birden Gezinti.Com‘A Yonlenmek Ve Cikan Guvenlik Uyarisi...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

Beyler az once sasirmadigim bir durumla karsilastim. Bu ttnet'in anlastigi yabanci bir firmanin sistemi olan oix.net sunuculari tarafindan reklamlar uzerinden tum ttnet kullanicilarinin internet davranislari takip edilmeye baslandi demistim onceki actigim konularda. Her neyse az once gezinirken guvenlik programi phishing zararli web sitesi uyarisi verdi bu ttnet in gezinti . com sitesine. Bendeki antivirus piyasada bulunanlardan degil. Daha sofistike hali. Modifiyeli diyelim. Normal olanlari da bulabilir saniyorum.

Sizler ne diyorsunuz. Farkli fikirler gerekiyor. Sizler ne dusunuyorsunuz...

Ss

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

izin verirsen takip eder.avirayı kapatıp siteye girdiğinde özelliği deaktif etme seçeneğini görebilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

hoca onu demiyorum. zaten aktif degil.
    aktif olmadigi halde yeni actigin web browserda uganda nin herhangi bir sitesine girmeye calis ve adres satirina bir bak ne oluyor. a.oix.net/... yonleniyor daha sonra senin gitmek istedigin sisteme yonleniyor. biraz formalite yani gezinti.com'un enable-disable olma mevzusu...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

http://tahribat.com/Forum-Bu-Neyin-Nesi-Boyle-A-Oix-Net-164752/

editcan: başlığı görüp konuya link salladım

çok yanlış geldim sanırım.

pardon

kerim tarafından 23/Eki/12 21:55 tarihinde düzenlenmiştir

(:
Toplam Hit: 11586 Toplam Mesaj: 4