Wifi Açılıyor Dedi Kaldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    misterio_junior
    misterio_junior's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    misterio_junior bunu yazdı

Benimde wifi aciliyorda kaliyordu hocamhocam telefon samsung  wifi entegresinde sorun olabilir ben telefonu acip selulozik tinerle temizlemistim sorun cozulmustu eger garantisi falan yoksa deneyebilirsin ama ilk baska cozumleri uygula belkide yazilimsaldir

Selulozik tinerle yaparsan o anakarti eritirsin alir cope atarsin. Sentetik tiner olacak o.

@NewwarrioR kapaklari ac cikart anakarti, youtube uzerinde vardir acilma videolari, modele gore arat bulursun mutlaka. Ankarti cikartip yumusak uclu bi firca ve sentetik tiner ile temizle. Tamamen kurtup tekrar tak. Kurur zaten hemen direk ucacagi icin. 

Edit. Varsa saf alkolde olabilir. Yada saf su.

Hocam ister bu arkadasi dinle ister beni ben 2-3 kere selulozik tinerle temizledim suandada temizledigim telefondan yaziyorum.Sentetik tinerde katki maddeleri oldugundan dolayi selulozik tineri tercih ediyor herkes selulozik tiner iletken olmadigi icin digerine gore daha iyi bence ama dedigi gibi saf alkolde olabilir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Benimde wifi aciliyorda kaliyordu hocamhocam telefon samsung  wifi entegresinde sorun olabilir ben telefonu acip selulozik tinerle temizlemistim sorun cozulmustu eger garantisi falan yoksa deneyebilirsin ama ilk baska cozumleri uygula belkide yazilimsaldir

Selulozik tinerle yaparsan o anakarti eritirsin alir cope atarsin. Sentetik tiner olacak o.

@NewwarrioR kapaklari ac cikart anakarti, youtube uzerinde vardir acilma videolari, modele gore arat bulursun mutlaka. Ankarti cikartip yumusak uclu bi firca ve sentetik tiner ile temizle. Tamamen kurtup tekrar tak. Kurur zaten hemen direk ucacagi icin. 

Hocam ister bu arkadasi dinle ister beni ben 2-3 kere selulozik tinerle temizledim suandada temizledigim telefondan yaziyorum.Sentetik tinerde katki maddeleri oldugundan dolayi selulozik tineri tercih ediyor herkes selulozik tiner iletken olmadigi icin digerine gore daha iyi bence ama dedigi gibi saf alkolde olabilir.

Selulozik tiner plastigi eritir hocam alip kendin deneyebilirsin. Bazi plastige zarar vermedigini duydum ama genel anlamda bu isler icin saf alkol kontak sprey yada sentetik tiner kullanilir. Ya sen hic yapmadin duydugunu yaziyosun yada kullandigin sentetik tinerdi.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    • Selülozik tiner sentetiğe göre daha güçlü bir çözücü (solver)
    • Selülozik tiner plastik ve benzeri yüzeylere zarar verebilirken sentetik daha az tahriş edici
    • Selülozik tineri plastik kapta muhafaza etmeyin. Her ikiside metal veya cam kutularda muhafaza edilmeli.
    • Her ikiside boya artıklarını temizlemek için kullanılabilir
    • Selülozik tiner daha uçudur ve geride yağ bırakmaz, sentetik tiner yağlı olduğu için boyanın kuruma süresini uzatır.
    • Her ikisi de kafa yapar ama selülozik tiner daha etkilidir :)
    • Her ikisi de doğrudan güneş ışığından korunmalıdır. Bu yüzden genellikle saydam olmayan veya yarı saydam kutularda gelir.
    • Selülozik tinerin yoğunluğu: (20°C’de) 0.854 gr/ml
    • Sentetik tinerin yoğunluğu: (20°C’de)  0.97 gr/ml
    • Sentetik tinerin kokusuz olanları da bulunabilir
    • Her ikisi de cilt ile temas ettiğinde yanma yapar, bol su ve sabun ile yıkanmalıdır
    • Temizlemek için bol su ve sabun ile yıkanmalıdır
    • Her ikisi de iyi havalandırılan yerlerde saklanmalıdır
    • Selülozik tiner 38 santigrat derecede, sentetik tiner 42 santigrat derecede alevlenebilir
    • Selülozik yapılı boyalar üzerine diğer tür boyalar uygulanabilir. Selülozik yapılı boyalar ise üzerine uygulandıkları diğer tür boyaları bozup çatlatırlar.

alıntıdır. Belki aradaki fark anlaşılır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    misterio_junior
    misterio_junior's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Selulozik tiner plastigi eritir hocam alip kendin deneyebilirsin. Bazi plastige zarar vermedigini duydum ama genel anlamda bu isler icin saf alkol kontak sprey yada sentetik tiner kullanilir. Ya sen hic yapmadin duydugunu yaziyosun yada kullandigin sentetik tinerdi.

Hocam zamanim olursa yarin sirf kanitlamak icin telefonu acip selulozik tinerle temizleyip video cekecegim hicbisey olmuyo ben yapmadan oncede arastirmistim herkes selulozik tiner tavsiye ediyodu 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

bende LG G2 de aynı sorunu yaşadım. Root olduğu için formatlayıp göndereyim garantiye dedim. Formatladım düzeldi. Deneyebilirsiniz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    BlackApple bunu yazdı

*#446633# burdan kontrol edebilirsin, yazılımsal sorun ise backup alıp wipe çek

pek anlamıyorum hocam bunlardan ama wifiye tıklayınca böyle diyor. yazılımsal mı ?

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

fabrika ayarlarına döndüm yine aynı sorun devam ediyor.

galiba tekniksel bir sorun :( 

garantisinin bitmesine de az kaldı umarım yaparlar

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
Toplam Hit: 1747 Toplam Mesaj: 17
wifi