folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Wifi Adaptör Sıkıntısı

Wifi Adaptör Sıkıntısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Arkadaşlar şöyle bir olay ile karşı karşıyayım;

Akıllı tahta kullanıyoruz smart cbox pc var. Pc ye interneti dark wdn153 modeli ile bağlıyorum. Şimdi sorun şurada başlıyor.

windows10 var iken bir sorun yoktu ancak akıllı tahtaları flash ile çalıştırmak için ATAK programını kullanıyoruz ve win10 desteği olmadığı için win7 ye çevirdim pcyi. cbox kasayı normal monitör klavye mause bağlayınca wifi adaptör normal çalışıyor internete bağlanıyor. Ancak kasayı akıllı tahtaya bağlayınca wifiye bağlanmıyor :)) kafaları yemek üzereyim.

Üstelik sınıf wifi dağıtıcısına daha yakın.

Başına böyle birşey gelen oldu mu ?

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

up olsun bi baya oldu konuyu açalı gerçi ama hala çözüm bulamadım :) 

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Çok anlamıyorum ama frekans çakışması gibi bir şey olabilir mi?

mavii tarafından 08/Ara/17 12:53 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

Çok anlamıyorum ama frekans çakışması gibi bir şey olabilir mi?

nasıl yani tam olarak hocam. Olsa normal monitör klavyeye bağladığımda da olması gerekmez mi o zaman

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Akilli tahtanin linkini bir gondersene dostum, inceleyelim. Wifi adaptor bgn standartlarinda calisiyor, win10 desteklemiyor sanirim baktim da

All I need is a possibility.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

Akilli tahtanin linkini bir gondersene dostum, inceleyelim. Wifi adaptor bgn standartlarinda calisiyor, win10 desteklemiyor sanirim baktim da

Hocam kullanılan ürünler şunlar;

Tahta - Smart SBX885

Projeksiyon - NEC UM301W

Bilgisayar - CBOX S203C

Wifi adaptör - DARK WDN153

Ancak sorun şurada hocam win10 da sorunsuz bağlantı sağlanırken win7 ye çevirdiğimde wifiyi görüyor monitör klavye ile bağlanıp pc yi yönettiğimde yine sorunsuz bağlanır win7 de ancak tahtaya bağlayınca wifiyi görüyor ve bağlanmıyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    sezginari bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı

Tahta - Smart SBX885

Projeksiyon - NEC UM301W

Bilgisayar - CBOX S203C

Ancak sorun şurada hocam win10 da sorunsuz bağlantı sağlanırken win7 ye çevirdiğimde wifiyi görüyor monitör klavye ile bağlanıp pc yi yönettiğimde yine sorunsuz bağlanır win7 de ancak tahtaya bağlayınca wifiyi görüyor ve bağlanmıyor

Hocam sorular/oneriler:

1. Tahtayi usb ile mi bagliyorsun? Oyleyse farkli usb portlari denedin mi? 

2. CAT5 kullaniyorsan, onu bir aradan cikarip, direk usb ile baglar misin?

3. Once internete baglanip, yani wifi baglantisini yapip, sonra tahtayi usb ile bagladiginda, internet dusuyor mu?

4. 3. soru evet ise, firewall acik mi, bir kontrol eder misin? Bir de pc nin kendi wifi adaptoru yok sanirim, dogru mu?

5. Wifi adaptoru cikar, once tahtayi usb ile bagla, sonra wifi adaptor tak, baglanmayi dene.

bu arada duzeltiyorum, wifi adaptor win10 destekliyormus. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı
    sezginari bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı

Tahta - Smart SBX885

Projeksiyon - NEC UM301W

Bilgisayar - CBOX S203C

Hocam sorular/oneriler:

1. Tahtayi usb ile mi bagliyorsun? Oyleyse farkli usb portlari denedin mi? 

2. CAT5 kullaniyorsan, onu bir aradan cikarip, direk usb ile baglar misin?

3. Once internete baglanip, yani wifi baglantisini yapip, sonra tahtayi usb ile bagladiginda, internet dusuyor mu?

4. 3. soru evet ise, firewall acik mi, bir kontrol eder misin? Bir de pc nin kendi wifi adaptoru yok sanirim, dogru mu?

5. Wifi adaptoru cikar, once tahtayi usb ile bagla, sonra wifi adaptor tak, baglanmayi dene.

bu arada duzeltiyorum, wifi adaptor win10 destekliyormus. 

1- ) Hocam tahta hdmi ile bağlanıyor tahtanın alt kısmında bulunan bi tabla var kalemin vs çalışması için oda usb ile bağlanıyor. Yani bilgisayar ile tahta arasında iki kablo bağlantısı var birisi hdmi birisi usb

2-) Hayır hocam hiç kablo kullanmıyorum cat5 veya cat6 direk wifi adaptör deniyorum. Kablo olsa bu sorunum olmayacak zaten :) 

3-) Bunu denemedim hocam ancak deneyebilmem için yine pc yi sökmem gerekecek

4-) Aynen hocam pcnin kendi wifi adaptörü yok. (Firewall olayını anlamadım ona nerden bakıyoruz hocam ?)

5-) Bu dediğini pazartesi günü deneyeceğim hocam. hatta ekran görüntülerinide atacağım ne sorun olduğunu tam olarak :)

Gerçekten teşekkürler ilgin için üstad.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Tahta dedin kardesim. Birine birsey anlatan adamlari cok severim ben :)

ekran goruntulerine gore daha iyi olur, bekleyelim bakalim

Toplam Hit: 1485 Toplam Mesaj: 9
win7 wifi adaptör akıllı tahta