Wifi Dağıtma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek

Arkadaşlar konu açık aslında komşunun wifi şifreinin biliyorum

Yeni bir Accesspoint alıcam interneti komşudan alıp adı farklı bir kablosuz ağ kuracağım.

bu durumda komşum internete bağlı bilgisayarları görür mü yada hangi mac adrelerini görür

denemeden öğrenmek istedim

Elevator
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    alfa13 bunu yazdı

Yeni bir Accesspoint alıcam interneti komşudan alıp adı farklı bir kablosuz ağ kuracağım.

bu durumda komşum internete bağlı bilgisayarları görür mü yada hangi mac adrelerini görür

Kendi bilgisayar adını ve mac adresini komşunun bilgisayarı ile birebir aynı yap. Daha sonra pc ne connectify pro kur ve ağı bunun üzerinden paylaş.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

hocam repeater özelliği olan bir cihaz aldığın zaman bunu yapabilirsin. Kablosuz alıp kablosuz dağıtır. Cihazın ssıd farklı yapıyorsun, şifreyide öyle. Ayrıca zaten sendeki cihazın yine arayüz şifresi falan var, değiştir onları. Bunları bilmeden bilgisayar bilgilerine erişemiyor diye biliyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    alfa13 bunu yazdı

Kendi bilgisayar adını ve mac adresini komşunun bilgisayarı ile birebir aynı yap. Daha sonra pc ne connectify pro kur ve ağı bunun üzerinden paylaş.

çakışma filan olmaz mı mantıklı aslıda 

Elevator
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    alfa13 bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    alfa13 bunu yazdı

çakışma filan olmaz mı mantıklı aslıda 

İsim konusunda olmaz ama mac adresinde olur. O yüzden aradan sadece 1 rakamı yada harfi farklı yap.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

sanırım en son asus modemde 4 farklı kablosuz ag oluşturabiliyordun ve ag paylaşımları birbirini göremiyordu hangi agda ag baglantısı oluşturmuşsan o o şifreyi bilenlerde görebiliyorsun

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _CD_
    _CD_'s avatar
    Erkek

zyxel asus tp-link yani genelinde var istediğin özellik 4 taneye kadar ayrı local oluşturabiliyorsun 

komşunun ne kadar bilgisayar bilgisi var oda önemli bilgisayar ismini aynı yapsan bile ağda aynı isimli bir bilgisayar var diye uyarı verecektir zaten.

Algoritması yok bu aşkın; 8 Harf 3 Hece.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek

Cihaz accesspoint bu belli oldu. Accesspoin ile yeni bir ağ oluşturduk ok.

Bu durumda komşunun modeminde accesspointin mac adresi görünür sanırım yanında benim bilgisayarın mac adresi görünür mü?

Görünmüyorsa internete para vermeye gerek kalmaz

Elevator
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek

Arkadaşlar cihaz siparişini verdim deneyip buraya yazacağım.

dowloadı abartmadıkça kimse için sorun olmaz bence

Elevator
Toplam Hit: 6298 Toplam Mesaj: 20