folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Wifi Pineapple Alternatifi GL-AR150

Wifi Pineapple Alternatifi GL-AR150

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Doların da artmasıyla usb rubber ducky, wifi pineapple gibi zımbırtıları alma durumumuz iyice sıkıntılı olmaya başladı. Yanlış hatırlamıyorsan Usb Rubber Ducky ile ilgili bir konu açmıştım. Geçen twitter'da gezinirken denk geldim GL-AR150 diye bir mini router var buna firmware yükleyerek wifi pineapple nano gibi kullanabiliyormuşuz. Cihazın fiyatı şuanki kur ile 75TL civarı. 

https://github.com/SecurityAddicted/pineapple-ar150 buradaki dosyayı yazılım güncelleme sayfası ile yükleyip kurduğunuzda direk pineapple sahibi olmuş oluyorsunuz. TL-WN722N ile deneyip başarılı olmuş yapan kişi. Dealextream, aliexpress gibi sitelerde bulunuyor bu zımbırtı isteyenler bakabilir. Ayrıca aliexpres'te ucuz yollu wifi adaptör de var monitor mode destekleyen ancak ne kadar verimlidir, aldığınıza değer bir ürün mü bilmiyorum

http://www.dx.com/p/90smart-gl-ar150-micro-usb-powered-mini-smart-router-w-atheros-9331-poe-openwrt-16m-flash-white-416150

https://www.aliexpress.com/item/-/32846391356.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.c8202e0ec7zCDE bu da dediğim wifi adaptörü

https://null-byte.wonderhowto.com/how-to/buy-best-wireless-network-adapter-for-wi-fi-hacking-2018-0178550/ bu siteden hangi chipsete sahip adaptörlerin uygun olduğunu görebilirsiniz 

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

çizik olsun test edeceğim

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

pineapple pi tam olarak ne işe yarıyordu ?

elimde TL-WN722N var ((eleman buna mı yüklemiş anlamadım tam)  sanırım ama o diger zımbırtıdan yok

gerçi raspi üzerinde kurulabiliyor diye biliyorum .

KaptaN tarafından 09/Tem/18 15:29 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

elimde TL-WN722N var ((eleman buna mı yüklemiş anlamadım tam)  sanırım ama o diger zımbırtıdan yok

Wifi Pineapple herhangi bir ağı kopyalayarak verileri kendi üzerinden geçiriyor. Man In The Middle için kullanılan bir cihaz. Nano 100$ Tetra ise 300$ piyasada. Wifi Pineapple cihazlarında kendi antenleri var ancak bu modemdeki kablosuz chip sanırım monitor mode uyumlu değil, o sebepten dolayı TL-WN722N veya muadili bir kablosuz ağ adaptörü bağlamak gerekiyor. Pineapple alternatifi linux uygulamaları var ama çok stabil değiller ne yazık ki. Yakın zamanda onlarla ilgili de bir yazı yazarım müsait olduğumda 

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    JpnTr bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

Wifi Pineapple herhangi bir ağı kopyalayarak verileri kendi üzerinden geçiriyor. Man In The Middle için kullanılan bir cihaz. Nano 100$ Tetra ise 300$ piyasada. Wifi Pineapple cihazlarında kendi antenleri var ancak bu modemdeki kablosuz chip sanırım monitor mode uyumlu değil, o sebepten dolayı TL-WN722N veya muadili bir kablosuz ağ adaptörü bağlamak gerekiyor. Pineapple alternatifi linux uygulamaları var ama çok stabil değiller ne yazık ki. Yakın zamanda onlarla ilgili de bir yazı yazarım müsait olduğumda 

güzel olur valla güzel bişide ülkemizde doların hali belli olduğundan alamıyoz .

Toplam Hit: 2962 Toplam Mesaj: 5
wifi pineapple gl ar150 kendin yap