Wifi Sıkıntısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Wifi kartın belli birşey olunca sıkıntı yaratıyordur onu da takip etmek lazım. Mesela masaüstü pcn varsa laptop  kkoy yanına ikisinden de biyere ping at bak bakalım biri kesilince diğeri de kesiliyor mu onu kontrol etme şansın var mı

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Wifi kartın belli birşey olunca sıkıntı yaratıyordur onu da takip etmek lazım. Mesela masaüstü pcn varsa laptop  kkoy yanına ikisinden de biyere ping at bak bakalım biri kesilince diğeri de kesiliyor mu onu kontrol etme şansın var mı

Maalesef hocam başka bilgisayar yok.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

ozaman laptop dan sanal bir ağ oluştur hocam modemden kop. Olusturdugun sanal ag a telefonla baglan. Laptop dan telefona "ping 192.168.1.20 -t " şeklinde ping at bakalım kesilme olacak mı olursa kartta problem vardır

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

ozaman laptop dan sanal bir ağ oluştur hocam modemden kop. Olusturdugun sanal ag a telefonla baglan. Laptop dan telefona "ping 192.168.1.20 -t " şeklinde ping at bakalım kesilme olacak mı olursa kartta problem vardır

Hocam.Tarayıcıyla indirdiğim yaklaşık 2 gb dosyayı şuan torrenten çekiyorum.Ve hızlı çekiyor.Hiç sıkıntı yok..Böyle bir şey neyden kaynaklanır.Acaba

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Hocam.Tarayıcıyla indirdiğim yaklaşık 2 gb dosyayı şuan torrenten çekiyorum.Ve hızlı çekiyor.Hiç sıkıntı yok..Böyle bir şey neyden kaynaklanır.Acaba

İndirdiğin sitede hız kısıtı vardır yavaş çeker o yüzden. Torrent hertürlü zaten yardırıyor hız konusunda. Ancak tam olarak kartı test için dediğim gibi sanal ağ olusturup telefn yada başka bir cihaza ping atarak denersin 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

Kablo takmayı denee sorun vermezse wifi bozuk degilse modem

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

Hocalar yardımınız için teşekkür ederim.Windows10 da böyle bir problem artık yaşamıyorum ama linux mint yada ubuntu kullanmak istiyorum.

Ne yapsam olmadı.Bu sorunu çözmedik için.

Sanırım kurulumunu denediğim https://connectwww.com/how-to-solve-realtek-rtl8723be-weak-wifi-signal-problem-in-ubuntu/4625/

çatal artık çalışmıyormuş sanırım.

Farklı şekilde bu sürücü nasıl halledebilirim.Şuan Linux mint kurdum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    satrekarte
    satrekarte's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aynı sorun bendede olmuştu hdd bozuk çıktı tüm bilgilerim çöp oldu önemli birşey varsa yedekle

havada durdum,şahitlerim var
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

Hocam umarım olmaz HDD de sorun..

Linux bilen hocalar.Neredesiniz bir el atın bu düşmüşe

Toplam Hit: 2128 Toplam Mesaj: 20
ubuntu problem windows10 realtek-rtl8723be internet hız