folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Win 10 2004 10-15 Sn Aralıklı Hang Olma Sorunu

Win 10 2004 10-15 Sn Aralıklı Hang Olma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Microsoft flight sim 2020 için yeni format attım, 10 gün bile olmadı, windows componentlerine de çok fazla müdahele etmedim normalde ettiğim gibi ancak şu anda her 10 15 saniyede bir böyle yarım saniye bir saniye kadar hang ediyor pc ve sesler falan BIIIIIIIIZT moduna giriyor.

Anlık BSOD olarak düşünebilirsiniz, hani ses takılır ve o frekans devam eder ya onun gibi. 

Ne neden oluyor olabilir ve sorunun kaynağını nasıl bulabilirim? Event log bir sürü şeyle kaynıyor ama hiç biri bu sıklıkta değil. 

PC özellikleri: 

Çok sıkılıyom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Hocam benim dell laptopta aynı sorun vardı. dell support diye bir uygulama var dellin kendi uygulaması arkada çalışıyordu ara ara bende de bu sorun oluyordu. uygulamalyı silince sorun ortadan kalkmıştı. Böyle birşey varsa senin pc de kontrol et istersen 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

Hocam benim dell laptopta aynı sorun vardı. dell support diye bir uygulama var dellin kendi uygulaması arkada çalışıyordu ara ara bende de bu sorun oluyordu. uygulamalyı silince sorun ortadan kalkmıştı. Böyle birşey varsa senin pc de kontrol et istersen 

Bundan sonra da olmazsa

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/3159635/windows-10-update-assistant

Kullanarak 20H2 sürümüne güncelle. (Build ver. bakmadım)

iLLuMiNaTi tarafından 29/Eki/20 20:35 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Öyle bişi kurmadım ya zibilyon tane uygulama kurulu (benden bahsediyoruz) ama böyle anlık donmaya ne neden olabilir hiç bişi düşünemiyorum hepsi olayağan şeyler 

Process lasso haricinde ki onu da çok bızıklamadım henüz hiç bişeyi limitlemiyorum yani. 

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Önce WiFi varsa onu, sonra etherneti donanım yöneticisinden deaktif edip deneyin. Bunlardan değilse ekran kartı sürücüsünü tamamen kaldırıp msnin basit görüntü bağdaştırıcısı halinde deneyin. Sonuca göre tekrar bakarız.

Olaylara karışmayın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Yakın zamanda ben de formatladım. Güncelledim tertemiz kurulum yaptım. Ben de inanılmaz donmalar yşaıyorum. SOn güncellemelerle mi alakalı acaba

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    YeniHarman bunu yazdı

Önce WiFi varsa onu, sonra etherneti donanım yöneticisinden deaktif edip deneyin. Bunlardan değilse ekran kartı sürücüsünü tamamen kaldırıp msnin basit görüntü bağdaştırıcısı halinde deneyin. Sonuca göre tekrar bakarız.

wifi kapalı etherneti de yeni güncelledim driver sorunu olsa çözülmüş olurdu ve şu anda çözüldü gibi bissürü gereksiz programı sildim ya da tekrar yükledim ama hangisi sebep oluyordu bilmiyorum kapsamlı olarak test etmeye devam edicem

Çok sıkılıyom
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Benzer sorunu yıllarca amd işlemcili her pc de yaşadım, arada böyle yarım saniye takılıyordu alet, kafayı yemiştim, sata sürücülerini sildim Windows 10 un stock sata sürücülerini tuttum ve bu sorun yaklaşık 7 yıl sonra düzelmiş oldu, sayet makinada hdd var ise bu sata sürücüleri bokluk yapıyor olabilir, bir aygıt yöneticisi üzerinden kontrol et bence 

Almanya Fatihi