Win 10 Random Hangs (Donma Problemi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Arkadaşlar şimci benim Wİn 10 redstone 4 işletim sistemi zaman zaman donuyor. Mouse hareket etse de hiç bir yere tıklamıyor ve klavye de de hiçbir aksiyon yok ama pc regular bir şekilde çalışmaya devam ediyor; spotifydan çalan müziği telefonla değiştirebiliyorum vs. 

İlginç kısmı ise şu ki, bu donma anında uyku moduna alıp geri uyandırınca kaldığım yerden devam edebiliyorum ama 2 dk zamanım boşa gidiyor falan. 

Event viewer yani olay görüntüleyicisinden kontrol ettiğim zamansa genelde kontrol servisi çöküyor, Hotkey şeysi. downgrade etmeyi denedim ama sorun halen devam ediyor. Nababilirim? 

Çok sıkılıyom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

bence hiç çare bulmaya uğraşma. boş yere vakit kaybı. en temizi format. artık formatında kolayı var ; usb sağolsun tam vakit tutmadım ama 10-15 dakikada formatı atıyosun ;) hadi 10-15 dakikada çözsene problemini (:

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Bende de aynisi var pc calisio bazi seyler aktif ama kullandigin program vs ne ise o donuk kalio. Sign out yapiorum girdigimde hersey kapanmis oluo.restart attigimda duzelio uzun sure yapmio.dun olmadi mesela ama bi onceki gun oldu. Hersey guncel

Hdd ssd uyku moduna alma var guc seceneklerinde ordan onlari asla yap birde oyle dene. Bataryada ve fiste asla olsun

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

çok pro bakma çek formatı gitsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

ya daha yeni format attım ve cidden çok uğraştırıyor sonrasında ssd'den can çekişen hddye yedek al geri kopyala sonra steamden oyunları tekrar indir vs derken

ya inanır mısınız altıma işiycem ama 10m ötedeki tuvalete gitmeye üşeniyorum ben :D

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Arkadaşlar şimci benim Wİn 10 redstone 4 işletim sistemi zaman zaman donuyor. Mouse hareket etse de hiç bir yere tıklamıyor ve klavye de de hiçbir aksiyon yok ama pc regular bir şekilde çalışmaya devam ediyor; spotifydan çalan müziği telefonla değiştirebiliyorum vs. 

İlginç kısmı ise şu ki, bu donma anında uyku moduna alıp geri uyandırınca kaldığım yerden devam edebiliyorum ama 2 dk zamanım boşa gidiyor falan. 

Event viewer yani olay görüntüleyicisinden kontrol ettiğim zamansa genelde kontrol servisi çöküyor, Hotkey şeysi. downgrade etmeyi denedim ama sorun halen devam ediyor. Nababilirim? 

aynı sistemi full program indirmemi sağlayan bir site(link verilmiyordu galiba) yeni aldığım monster abra a5 v12.1 ve abra a5 v11.1.2 pc'lerine kurdum. Monster freedoss satıyor laptoplarını paradan kısmak için. Bazen videoları tam ekran yaparken ya da önüme tak diye bir reklam geldiğinde bende de donma oluyor. Senin aksine çoğu zaman benim mause de hareket etmiyor.Resliyorum pc'yi. Windows+ctrl+shift+b tuş kombinasyonu çoğu zaman ekranı sıfırlayıp donmadan kurtarıyor beni. Monster'e sordum izmire kadar gidip.Bizlik bi durum yok işletim sistemi sorunlu olabilir diyerek  v11.1.2 ye kendileri windows kurdu pro.  şuan onda donma yok. kms ile lisansladım onu. Sağlam bi win10 bulursan ses et hocam. Olay redstone 4 sisteminin özrü sanırım. Emin değilim

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Elinde sağlam win10 iso olan var mı? Ben sorunun tamamen işletim sistemi kaynaklı olduğunu düşünüyorum

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

abi powerbios diye bi program var o yapıyor çakışmayı. Hotkey zamazingosunun içinde geliyor. Event Viewerden bakıp hangi minnoş cmd eklentisi yapıyorsa onu silmen lazım. ben öyle azalttım, şimdi günde bir iki kere falan geliyor, onu da sallamıyorum çok (alışkanlık yaptıysa artık) 

He bir de bende redstone 4 e geçtiğimden beridir Fn+F8,F9 çalışmıyor (parlaklık ayarı) onda da bi hadise var da hadi bakalım hayırlısı. kısayolu yazdım bi kenara donarsa deneyeceğim :v 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 1196 Toplam Mesaj: 8
win 10 donma çökme