folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Win 7‘De Sadece Directx 9 Kullanılabilir Mi?

Win 7‘De Sadece Directx 9 Kullanılabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phoneix
    phoneix's avatar
    Erkek

Pc imde Xp ve Win 7 olmak üzere çift işletim sistemi kullanıyordum.Fifa 11 Win 7 de hem high hem low farketmeksizin aynı şekilde her çözünürlükte kasma yapıyor.Ama aynı donanımla win xp oyunu çok akıcı bir şekilde açmayı başarıyor.Bende olayı direct x 11 ve 10 da olan ekstra dosyalara bağladım (d3dx11_43.dll gibi ) sanırım bunların yüzünden win 7 de daha yüksek grafikle açmaya çalıştığından kasıyor.Aynı şey Fifa 12 de de oldu.Acaba win 7 yi sadece directx 9 la çalıştırmak mümkün müdür ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Onu kaldırmadan oyunun exe kısayoluna eklenecek bir komutla oyunu DX9 modunda açmanın yolu vardır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

fifa 12 ile alakali bi sey ise directx 9 konu degil bence 

ben age of 2 icin belirli bi cozunurlugun otesine gecemedim directx 10 ve 11 yuzunden 9 ile bu mumkun yani eski oyunlarda belli bi cozunurluk limiti var ama sen yinede yuklemek istersen 

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?DisplayLang=en&id=35

yukle boyle ac

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

uyumluluk modundan xp de başlat hoca dx9 da güncel sürümüyle indir bi dene. ekran kartının sürümünü güncelle olmadı ilk sürümünü elinde dwd veya cd'de mevcutsa onu kur.

oyunun kendi grafik desteği tarafından dx9 kullanılır sıkıntı yok yani :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

phoneix bunu yazdı:
    -----------------------------

Pc imde Xp ve Win 7 olmak üzere çift işletim sistemi kullanıyordum.Fifa 11 Win 7 de hem high hem low farketmeksizin aynı şekilde her çözünürlükte kasma yapıyor.Ama aynı donanımla win xp oyunu çok akıcı bir şekilde açmayı başarıyor.Bende olayı direct x 11 ve 10 da olan ekstra dosyalara bağladım (d3dx11_43.dll gibi ) sanırım bunların yüzünden win 7 de daha yüksek grafikle açmaya çalıştığından kasıyor.Aynı şey Fifa 12 de de oldu.Acaba win 7 yi sadece directx 9 la çalıştırmak mümkün müdür ?

sistem özellikleri nedir bilgisayarının ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phoneix
    phoneix's avatar
    Erkek

Nvdia GF 8800 GTX directx 10 destekli 378 bit ekran kartı

Core 2 duo cpu 3.06

4gb ddr2 ram

Win 7 taban puan 6.6 oyun grafikleri ve aero 7.0 yani bu sistem fifa 11 i kasıyorsa win 7 de bu kesinlikle işletim sistemiyle alakalı diye düşündüm.Hele 64 bitte sorun daha da fazla bu konuyu hiç açmıyorum bile.

Hani bazı oyunlarda resident evil 5 crysis 2 gibi oyunlarda hem directx 9 hem 10 exe leri var. Bu merette öyle bir şey de yok.

Sorunu şöyle hallettim directx d3dx10_42.dll 43.dll d3dx11_42.dll 43.dll bunları sildim düzeldi.Donma yok artık Ama bu kezde diğer oyunlara girerken d3dx10_42.dll eksik diyo bu işlemi her seferinde yapmak çok zahmetli olacak.Yada win 7 kullanmaktan vazgeçicem sırf fifa oynamak için.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phoneix
    phoneix's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:

uyumluluk modundan xp de başlat hoca dx9 da güncel sürümüyle indir bi dene. ekran kartının sürümünü güncelle olmadı ilk sürümünü elinde dwd veya cd'de mevcutsa onu kur.

oyunun kendi grafik desteği tarafından dx9 kullanılır sıkıntı yok yani :)

En güncel sürümü(ekran kartı ve directx in) ve uyumluluk modunda zaten xp ile çalışıyor kardeşim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phoneix
    phoneix's avatar
    Erkek

Emrow bunu yazdı:

Onu kaldırmadan oyunun exe kısayoluna eklenecek bir komutla oyunu DX9 modunda açmanın yolu vardır.

Ama nasıl ? :)

Toplam Hit: 2653 Toplam Mesaj: 8