Win 8 Usb Ye Boot Ettiğim Halde...????

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emir_69
    emir_69's avatar
    Erkek

vestel ultrabook pc nin orjinal cd sini .iso ya çevirdim. daha sonra 8 gb usb belleğimi ntfs dosya sistemiyle biçimlendirdim. sonra .iso dosyasını usb belleğe boot ettim. iki sıkıntım var.

birincisi açılıştaki seçeneklerde boot ettiğim usb görünmüyor

ikincisi bios a girdiğimde bütün ayarlar pasif

ek olarak bilgisayar/yönet den disk bilgisine girdiğimde (128 gb ssd disk var sadece) c: dışında üç bölüm var 300 mb kurtarma ayrıca 350 mb kurtarma bir tanede 100 mb EFI sistem bölümü 3 üde yüzde yüz boş gösteriyor. bilgisayarım diyince bunlar g: ve f: olarak görünüyo biri cd sürücü biri çıkarılabilir disk, tıklayınca disk yerleştir diyor.

ek bir bilgi pc açıkken usb içindeki setup.exe dosyasından tıklayıp kurulum başlatınca disk bölümleri sil biçimlendir seçenekleri yok.

biçimlendirme yaparak format atmak istiyorum ne yapabilirim.

yardımlar için şimdiden teşekkürler.

...OrdeR...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

Hocam iso to usb programını ındır kur pc'ne

sonra  şurdaki 

http://prntscr.com/2zdwgv

ayarları kullanarak flash bellegını ntfs olarak biçimlendir.

sonra flash bellegını tak pc yı bastan baslat ve  bios'a gir. orda uefi and csa  gibi birşey yazıcak o seçili olsun.

sonra boot etme menuse gir. ordan sıralamayı yap ilk başa  usb disk sonra hdd yap. F10 de baştan başlat.  kuruluma başla. 

kendı otomatık boot etmezse esc f8 f2 deneyerek boot ettır ve usb nı sec formatını at. lolay gelsın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emir_69
    emir_69's avatar
    Erkek

teşekkürler zaman bulamamıştım bugün baktım ama açılışta usb den başlatma seçeneği görünmüyor. bios a girincede tarih ve saat dışındaki herşey pasif.

...OrdeR...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emir_69
    emir_69's avatar
    Erkek

bide anlamadığım bi nokta cd içeriği açık halden iso formatında tek dosya haline geliyor. sonra bu iso to usb tarzı programlar tekrar cd içeriğini usb içine açıyor. benim önceki formatımda yanlış hatırlamıyorsam nero ile isoyu tek dosya halinde usb ye atmış öyle format atmıştım. format değişik dosya sistemleriyle desteklenmesi gibi bişe varmı benmi yanlış hatırlıyorum.

...OrdeR...
Toplam Hit: 1042 Toplam Mesaj: 4