Win7 Ye Sanal Win 7 64 Bit Kurulumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek

Arakadaşlar win 7 ye virtual pc uzerınden xp veya win 7 32 bit işletim sistemleri kurulabiliyor ama win 7 64 bit kurulamıyor. Araştırdığım kadarıyla 64 bit işletim sistemlerini desteklemiyor. Microsoft hyper-v diye bir sey buldum ama genelde server üzerine gidilmiş hep 64 bit uzrıne bırseyler yok. Virtualbox 64 bit kurulunuma ızın verıyormu yada sizin kullandıgınız 64 bit kurulumunu destekleyen sanal makına varmı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

cyrpt bunu yazdı:
    -----------------------------

Arakadaşlar win 7 ye virtual pc uzerınden xp veya win 7 32 bit işletim sistemleri kurulabiliyor ama win 7 64 bit kurulamıyor. Araştırdığım kadarıyla 64 bit işletim sistemlerini desteklemiyor. Microsoft hyper-v diye bir sey buldum ama genelde server üzerine gidilmiş hep 64 bit uzrıne bırseyler yok. Virtualbox 64 bit kurulunuma ızın verıyormu yada sizin kullandıgınız 64 bit kurulumunu destekleyen sanal makına varmı?

64bit sanal makina kurmanız için öncelikle sisteminizde 64bit desteklemesi ve kurulması gerekiyor.

vmware bile izin vermedi dün denediğimde :)

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek

Hocam zaten makınada wın 7 64 bit ultimate kurulu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

sadece 32 bit sanallaştırma var diye biliyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek

Daft bunu yazdı:

öyle gozukuyor ama bır yerde hyper v izin verıyor dıye okudum bırazdan onu denıycem

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek

cyrpt bunu yazdı:

Daft bunu yazdı:

öyle gozukuyor ama bır yerde hyper v izin verıyor dıye okudum bırazdan onu denıycem

Hocam vmware ile kurabilirsin. Sadece 32 bit sanallaştırma diye birşey söz konusu olamaz. Tek sorun şu olabilir, yeni nesil işlemcilerde bios üzerinde sanallaştımayı etkin hale getirmen istenir. Onun dışında, hyperv olayı 2 türlü oluyor. ilki hyperv yi server üzerine role olarak kurman , ikinici ise hyperv server kurman. Server üzerine role olarak kurmanı tavsiye ederim, lakin hv server versiyonu core installationdır. yani gui olmaksınız command lineda etki edersin. benim ve çalıştığım firmanın seçimi, vmware vsphere oldu. tabi bu server platform. eğer evinde bunu kurabileceğin iyi bir pc ya da serverın yoksa sana tavsiyem kesinlikle workstation edition kurman olacaktır.

Buradan indirebilirsin.

İpimle kuşağım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek

zputnik bunu yazdı:

cyrpt bunu yazdı:

Daft bunu yazdı:

Hocam vmware ile kurabilirsin. Sadece 32 bit sanallaştırma diye birşey söz konusu olamaz. Tek sorun şu olabilir, yeni nesil işlemcilerde bios üzerinde sanallaştımayı etkin hale getirmen istenir. Onun dışında, hyperv olayı 2 türlü oluyor. ilki hyperv yi server üzerine role olarak kurman , ikinici ise hyperv server kurman. Server üzerine role olarak kurmanı tavsiye ederim, lakin hv server versiyonu core installationdır. yani gui olmaksınız command lineda etki edersin. benim ve çalıştığım firmanın seçimi, vmware vsphere oldu. tabi bu server platform. eğer evinde bunu kurabileceğin iyi bir pc ya da serverın yoksa sana tavsiyem kesinlikle workstation edition kurman olacaktır.

Buradan indirebilirsin.

İlgin için teşekkurler. İlk once ındırdıgım vırtualbox eskı versıyonmus o ızın vermıyordu. Suan son surumunu ındırdım sıkıntı yok. Virtualpc ızın vermıyor 64 bıte. Neyse sagolun

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek

VMware Workstation un son sürümünü indir kur ben şu anda kullanıyorum 64 bit...

hiç bir sıkıntıda görmedim şu ana kadar

http://www.rlslog.net/?s=VMware+Workstation&sbutt=Go

burada istedini bulabilirsin..

kimse yeteri kadar meşgul değildir mühim olan önceliklerdir..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek

İşlemcinin sanallaştırma teknolojisini desteklemesi lazım desteklemiyorsa 64bit için kurulmuyor.

Bkz;

http://www.intel.com/products/processor/corei7ee/specifications.htm

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Oskar
    Oskar's avatar
    Erkek

Santa Rose c2d 2.1ghz işlemcimle win7 32bite kurulu wmware ve virtualbox programlarıyla problem yaşamadan 64bit işletim sistemlerini kurup hatasız çalıştırabiliyorum.

neoplanın üstüne otobüs tanımam.
Toplam Hit: 4397 Toplam Mesaj: 10