folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 10 Ağ Yapılandırma Yönetici İzini Verebilmek ?

Windows 10 Ağ Yapılandırma Yönetici İzini Verebilmek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaZeM_26
    KaZeM_26's avatar
    Erkek

Çalışmış olduğum sistem için bilgisayarın ip ayarlarını sık sık  manuel olarak değiştirme durumum var fakat kullandığım pc şirket cihazı ve yönetici iznim yok o yuzden ikide bir gelip sifre girmeleri gerekiyor ve bu baya sıkıntı vermeye başladı..

Bunun icin kendi hesabıma ağ icin izin vs verme imkanı varmıdır acaba ?

..İmza..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    KaZeM_26 bunu yazdı

Çalışmış olduğum sistem için bilgisayarın ip ayarlarını sık sık  manuel olarak değiştirme durumum var fakat kullandığım pc şirket cihazı ve yönetici iznim yok o yuzden ikide bir gelip sifre girmeleri gerekiyor ve bu baya sıkıntı vermeye başladı..

Bunun icin kendi hesabıma ağ icin izin vs verme imkanı varmıdır acaba ?

Eğer disk ağ üzerinden boot olmuyorsa  tavsiyem kendine Windows to Go flash hazırla ve onu kullan :)

Sistemde AD vb. var mı?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaZeM_26
    KaZeM_26's avatar
    Erkek

Ben sadece eger böyle bir ihtimal varsa kendi kullanıcımda ethernet ayarları içn izin verdirebilirmiyiz bunu öğrenmek istiyorum.. 

Yani yönetici olarak birsey yapılabilirmi sadece ağ için izin verili sekilde bırakılabilirmi .. 

Disk vs kullanmıyorum PLC yazılımı yapıyorum bunun icin gerekli

..İmza..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_yazilim
    by_yazilim's avatar
    Erkek

Bilgisayar Active Directory yapısana dahil edilmiş anladığım kadarıyla.. Amaçda bu zaten sizin ip değiştirmemeniz, program ekle kaldır yapamamanız vs . Sistem yöneticisi sizi yetkili guruba dahil etmedikçe bu ve bunun gibi bir çok sorunla karşılaşmaya devam edersiniz.
    İp değiştirme işlemini yetkili bir ip adresi bulup internete sorunsuz çıkmak için mi istiyorsunuz ? (Bu durumda vpn tunnel programları kullanmanız yeterli olacaktır, ip değişmenize gerek kalmaz.)

Dünyasız..! Founder of the Social Planet | Your Extraterrestrial Life ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaZeM_26
    KaZeM_26's avatar
    Erkek

Bağlantı kuracak olduğum cihaz ip grubu 192. vs 

İşletmenin ag grubu 10. vs benim bu guruplar arası sık olacak sekilde ayar değiştirmek zorunda kalmam ..  Diğer cihazların ip grupların 10. değiştirebilirim ama ozamanda benim işime gelmez cunki sıkıntı cıkıcak

ikide bir ayar değiştirmek gerektiginde herhangi bir sekilde yöneticiden nasıl kalıtsal izin alabilirim onu ögrenmek istiyorum..

Kaba tabir ile 

Yönetici hesabından  şu kullanıcı adına  ağ izni ver  diyebilirmiyi herhangi bir sekilde ... 

..İmza..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar arkadaş basit bir soru sormuş konu nerelere gelmiş :D 

Sorunun cevabı çok basit hocam. Sistem yöneticilerine diyeceksinki senin Computer Management üzerindeki 

Local Users and Groups başlığından
    Groups alt klasörüne tıkladığında açılan sağ tarafta
    Network Configuration Operators grubuna senin useri eklerlerse bu sorun ortadan kalkar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    KaZeM_26 bunu yazdı

Bağlantı kuracak olduğum cihaz ip grubu 192. vs 

İşletmenin ag grubu 10. vs benim bu guruplar arası sık olacak sekilde ayar değiştirmek zorunda kalmam ..  Diğer cihazların ip grupların 10. değiştirebilirim ama ozamanda benim işime gelmez cunki sıkıntı cıkıcak

ikide bir ayar değiştirmek gerektiginde herhangi bir sekilde yöneticiden nasıl kalıtsal izin alabilirim onu ögrenmek istiyorum..

Kaba tabir ile 

Yönetici hesabından  şu kullanıcı adına  ağ izni ver  diyebilirmiyi herhangi bir sekilde ... 

Yönetici iznin olmadığını belirttiğin için AD katılmış bir bilgisayardan bahsettiğini varsayıyorum. Bu durumda IT ekibine ya da sorumluya gidip durumu anlatacaksın ve senin Windows oturumuna giriş yaptığın kullanıcıya AD Sunucusu üzerinden Policy değişikliği yapması gerekir. Fakat bu izinin sana verilip verilmemesi ayrı bir konu. 

Bu izinlerin kısıtlamasının sebebi son kullanıcıların sistemde açık ya da düzeni bozabilecek olası insan kaynaklı kötü senaryoları engellemektir. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaZeM_26
    KaZeM_26's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Hocalar arkadaş basit bir soru sormuş konu nerelere gelmiş :D 

Sorunun cevabı çok basit hocam. Sistem yöneticilerine diyeceksinki senin Computer Management üzerindeki 

Local Users and Groups başlığından
    Groups alt klasörüne tıkladığında açılan sağ tarafta
    Network Configuration Operators grubuna senin useri eklerlerse bu sorun ortadan kalkar

Eyvallah Hocam çok teşekkürler...  işime yaradı sağol

..İmza..
Toplam Hit: 723 Toplam Mesaj: 8
izin