Windows 10 Bilgisayar Donuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Format attım yemedi sorun halen devam ediyor donanımsal olagilşe mi? Donanımsal ise wifi kartı nasjl değiştircem ne kadardır? Değişir mi? Acer 571-g benim pc . 

bios güncelledin mi ?

wifi kart 30-40 lira bişey . Live Linux da dene 

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Format attım yemedi sorun halen devam ediyor donanımsal olagilşe mi? Donanımsal ise wifi kartı nasjl değiştircem ne kadardır? Değişir mi? Acer 571-g benim pc . 

bios güncelledin mi ?

Güncel hocam bios da onu da denedimde wifi kart isterse 300 tl olsun harici takabilir miyiz  

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

bios güncelledin mi ?

Güncel hocam bios da onu da denedimde wifi kart isterse 300 tl olsun harici takabilir miyiz  

Sahilinin driver i silersin  harici takar kullanırsın problem olmaz. Ama dahiliyi değişip bı denemek lazım 

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

bios güncelledin mi ?

eğer oluyorsa aç pc yi sök wifi modülünü usb wifi kullan tabi biraz tecrübe lazım , geçen laptopu açtım temizliyeyim diye toplayana kadar canım çıktı 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sanırım çare format ama yinede windows onarımı belki olumlu sonuç verebilir
    uzun süre windows 10 kullandım ve bu türde alakasız pek çok saçmalık ile karşılaştım
    misal standart bir kullanıcı için bilgisayarın kullanıcıdan haberisiz iş çevirmesi güncelleme v.s ayakları ile interneti sömürmesi de hoş değil..
    ben kafayı yemeden windows 7 ye tekar dönüş yaptım, mümkünse sizlere de tavsiye ederim..

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@LHanet hocam attım format yemedi.

@KaptaN Daha önce açtım da harici olmaz USB portları da boku yemiş durumda .

@ilteris , hocam wifi kartı model falan fark ediyor mu ? Bios ile uyumlu olup olmama durumları vs ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

sanırım çare format ama yinede windows onarımı belki olumlu sonuç verebilir
    uzun süre windows 10 kullandım ve bu türde alakasız pek çok saçmalık ile karşılaştım
    misal standart bir kullanıcı için bilgisayarın kullanıcıdan haberisiz iş çevirmesi güncelleme v.s ayakları ile interneti sömürmesi de hoş değil..
    ben kafayı yemeden windows 7 ye tekar dönüş yaptım, mümkünse sizlere de tavsiye ederim..

policy ayarları yaparsan sıkıntısız kullanırsın.

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

@ilteris , hocam wifi kartı model falan fark ediyor mu ? Bios ile uyumlu olup olmama durumları vs ?

wifi kartından kastın dahili ise evet aynı model alman lazım ya da laptop markandan araştırır bakarsın uyumlu kartlar olmalı başka. Hariciyi diyorsan da windows desteklemesi yeterli driver kurar devam edersin.

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

wifi kartından kastın dahili ise evet aynı model alman lazım ya da laptop markandan araştırır bakarsın uyumlu kartlar olmalı başka. Hariciyi diyorsan da windows desteklemesi yeterli driver kurar devam edersin.

Harici çok zor sıkıntı benim için bilgisayarda gömülü olması daha mantıklı .

Toplam Hit: 3330 Toplam Mesaj: 30
windows 10