Windows 10 Bilgisayar İsmi Değişmiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

Kullanıcı hesaplarından bilgisayar ismi hesap değiştiriyorum fakat cmd yi acınca ilk verdiğim isim kalıyor yardımcı olurmusunuz .

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Bilgisayarı yeniden başlattın mı? Bilgisayar ismi hesap değiştiriyorum derken neyi değiştirdiğini anlamadım. Kullanıcı adını mı değiştiriyorsun bilgisayarın ismini mi? Bilgisayarın ismi kullanıcı hesaplarından değil bilgisayar özelliklerinden değişiyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Bilgisayarı yeniden başlattın mı? Bilgisayar ismi hesap değiştiriyorum derken neyi değiştirdiğini anlamadım. Kullanıcı adını mı değiştiriyorsun bilgisayarın ismini mi? Bilgisayarın ismi kullanıcı hesaplarından değil bilgisayar özelliklerinden değişiyor.

hocam bilgisayarın ve hesabın ismini değiştirdim yeniden de başlattık her yerde değişmiş şekilde fakat cmd ekranını açınca ilk kurduğum isim kalmış duruyor bunu değiştirme şansım yokmudur ?

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    zamazingo bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı

hocam bilgisayarın ve hesabın ismini değiştirdim yeniden de başlattık her yerde değişmiş şekilde fakat cmd ekranını açınca ilk kurduğum isim kalmış duruyor bunu değiştirme şansım yokmudur ?

cmd ye set yaz, liste cikacak

orda username = eskiUserName gorunuyodur muhtemelen

sonra : set username yeniUserName

seklinde denesene bi ?

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

bu konunun çözümünü bilen varmı?

set username yeniusername ile bişi olmuyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Windows kullanıcı adı değişikliklerinde kullanıcının user altındaki klasörünü değiştirmiyordu (sanırım hala öyle). Çözüm yeni kullanıcı profili açmak.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Windows kullanıcı adı değişikliklerinde kullanıcının user altındaki klasörünü değiştirmiyordu (sanırım hala öyle). Çözüm yeni kullanıcı profili açmak.

Aynen öyle. Görünürde her yerde kullanıcı ismi değişir ama kullanıcı klasörünün ismini değiştirmiyor. Yeni kullanıcı açmaktan başka yapacak birşey yok bence. Kendi bulduğum bir ihtimal olabileceğini tahmin ettiğim şu yöntemi dene. Ama önce başka kullanıcı aç bunu yapınca klasörleri bulamayıp açılmamazlık yapmasın. Kayıt defterinden

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

Klasörüne git. Orada en altta "S-1-5-21-1287113226-1964293718-2267213438-1001" şeklinde anahtar olacak ona tıklayınca onun altında ProfileImagePath var. Onu ve C:\Users klasöründeki klasör ismini değiştir yeniden başlatıp dene.

DarkSkull tarafından 25/Tem/17 10:47 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1399 Toplam Mesaj: 7
windows 10 bilgisayar i̇smi