Windows 10 Boot Olmuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

makinede hicbir sorun yoktu, genellikle uyku moduna alıyorum isim bittiginde, acaba o mu böyle yaptı emin degilim ama win 10 logosunda kalıyor öyle.

ilk acmayı denedigimde yine logo ekranında "otomatik onarıma hazırlanıyor" yazısı vardı ama yarım saat civarı hicbir sey olmadı.

su anda da sadece logo bekliyor mesela, acılmıyor.

sistem ssd'ye yüklü, yeterince yer vardı. bios'tan uefı degisikligi denedim olmadı. onarım veya geri yükleme yaparım diye dvd / usb denedim, önyüklemeyi baslatın yazısından sonra yine logoda takılıyor, boot olmuyor.

fikri olan?

Andrei tarafından 28/May/17 23:08 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_kiyatrist
    pc_kiyatrist's avatar
    Erkek

Hocam belki denemiştirsin ama uyku modunu sürekli kullanırsan bilgisayardaki statik enerji de artıyor. Bu da açılma sorunu oluturabiliyor. Daha önce sıklıkla başıma gelmişti bu durum. Genellikle bataryayı çıkarıp pc kasasındaki enerji binlerine dokunurum. Bu statik enerjiyi boşaltır. Sonra bilgisayar açılmıştı. Bir dene istersen.

- anlat + "malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyordum kamyonu" -ne diyorsun? + ne diyeceğim, siz kaçırdınız, siz anlatın..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

win10da sürekli uyku modunda kullanan bir arkadaşım vardı.

sendeki gibi açılmadı hocam. bios update edince sorunsuz açılmıştı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Pc ise power kablosunu sokup bi sure beklemek hatta ramleri felan sokup beklemek ise yarayabiliyor bazen

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Format Ya resulullah ..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek

O zaman kara haber tellâllığını da benden :)

Benzer durum bende Win8 kullanırken olmuştu. Sonrasında bi şekilde Live CD vasıtasıyla harddiske eriştiğim zaman aletin Bad Sector'lar tarafından ele geçirildiğini gördüm. Diske ondan sonra toplasan 1 2 defa erişebildim sonrasında mefta oldu alet. Umarım böyle bir durum olmaz.

Se...a...se...deneme..deneme..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Verileriniz Yedeğini Başka Bir Diske alınız.. Bu Gibi Durumlarda Genelde Bad Sectr Vakası Meydana Cıkıyor..

Yedek Islemınden Sonra Temiz İŞLETİM Sistemi Kurup Bad Sector Taraması yapınız.. Cıkan Sonuc Islemıne Göre Yol ızleyin ama Yerınızde olsam Verilerim varken Eski DİSK Ile Yola Devam ETMEZDIM..

DracuLax tarafından 29/May/17 13:38 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ankara'da mümkünse bu isi cözebilecek bir donanımcı mürid var mı?

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Mac de buna benzer sorun yaşıyorum. 

Ssd yi söküp usb den bağlayıp boot etmeyi deneyebilirsin. Sata kablpsunda bir sıkıntı olmuş olabilir... sadece bir fikir.

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
Toplam Hit: 1570 Toplam Mesaj: 9
amına kodumun windowsu