folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 10 Donanım Değişikliği Sonrası Aktivasyon İşlemi

Windows 10 Donanım Değişikliği Sonrası Aktivasyon İşlemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Bilgisayarima 3 yeni parca aldim Ram, islemci, anakart yarin kurulum yapacagim ve suan kullanmakta oldugum orjinal windows 10 isletim sistemini yeni sisteme tanimlamam mumkun mu?

Bu konuya benzer bir cok yerde konu acilmis fakat sonuc nasil bitti merak ediyorum. 

Anakart arizasi sebebi ile mevcut lisansini surdurenler var yarin ben de deneyecegim olur mu bilmiyorum olmadi satin alacagim yapacak birsey yok.

Uzun zaman once windows 8 kullanirken yeni SSD almistim mecburen C surucusu icin yeni kurulum yaptim windows aktivasyon islemi olmamisti masa ustunde sag alt kosede BUILD VERSION ... yaziyordu sonrasinda microsoft teknik ekibi aradim yardimci oldular.

Calistir'a slui4.exe yazmami soyledi oradaki keyleri soyledim ve sonuc olumlu bitti aktivasyon tamamlandi yani bir nevi telefon ile etkinlestirme yaptik.

SLUI yazip ulke seciyorsunuz sonrasinda telefon numarasi cikiyor arayip bu islemi gerceklestiriyorsunuz.

Acaba bu islem bu donanimlari degistirdigimde ise yarar mi?

Dikkat etmem gereken bir husus var mi? Ona gore yarina hazirlik yapayim.

KNOWLEDGE IS POWER!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Win 10 lisansi anakarta yazdigindan yeni anakartinda ayni keyi aktiflestirmeyecektir. Lisansin coklu lisans olmasi halinde aktiflesir.

microsofta telefonla bir ulasmaya calis

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Microsoft tr'yi ara, telefonla aktiflestirme işlemine gel. Ordaki numaralari pcye gir. Win7 için aktiflestirmistim bu şekilde. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Microsoft tr'yi ara, telefonla aktiflestirme işlemine gel. Ordaki numaralari pcye gir. Win7 için aktiflestirmistim bu şekilde. 

windows 10 da farklı. windows 10 a kadar lisanlar donanım kimliğine yazılmıyordu şimdi yazılıyor. harddiski dğeiştirse problem olmayacaktır. ama anakartı değiştirirse aktif edemeyecek. telefonla bir sorması gerekiyor.  yeni lisans almanız gerekiyor diyebilirler.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

islemci yarin gelecek yarin deneyecegim bakalim umarim olur yaa

windows 10 zamaninda cok uyguna satiliyordu oem olarak simdi ise 80 kusur lira

zamaninda alip koysaydik kenara zarara girmezdim bakalim ne olacak

KNOWLEDGE IS POWER!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Arkadaslar pc'ye format attigim urun eski kullandigim C:\ surucusu oldugu icin aktivasyon basarili bir sekilde gerceklesti :D Telefon ile ekstra aktivasyon islemi ile ugrasmadim.

islemci, anakart, ram degismesine ragmen aktivasyon sorunu olmadi. Ekstra isletim sistemi almama gerek kalmadi :)

Ayni islemi yapacak kisiler olursa eger bilginiz olsun.

Saygilar.

KNOWLEDGE IS POWER!
Toplam Hit: 2040 Toplam Mesaj: 6
windows windows 10 aktivasyon