folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 10 Gereksiz Uygulama Ve Dosyaları Nasıl Silerim?

Windows 10 Gereksiz Uygulama Ve Dosyaları Nasıl Silerim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek

arkadaşlar selam

32 gb hdd var hometech 700 de

şimdi bu hdd komple dolu gözüküyor

gereksiz şeyleri nasıl silerim?

hiçbirşey yüklemedim arkadaş anlamadım gitti.

wordpress & sözlük
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

benim de sıkıntılarım var 

windows 10-  bellek 99 da çalışıyor. en fazla ram yiyen chrome var ama 6 gb ram in hepsini yemez. svchost hatasını düzelttim. hizmetler kısmında update vs hizmet durdurdum yine de yemedi. 

şu gereksiz uygulamaların hepsi kalksa güzel olacak. yoksa windows 7 ye döneceğim.

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unutulmusdiyarlar
    unutulmusdiyarlar's avatar
    Erkek

74 adet svchost çalışıyor şu anda. Yani ben bilgisayarı kullanmıyorum, resmen bilgisayar kendi içerisinde kendi kendine birsürü şey yapıyor.

Yaşamak Buysa Üstü Kalsın...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Şu 4 mb program işe yaramaz tmp ıvır zıvır ne varsa siler bayağı yer açar hard diskte

https://www.wisecleaner.com/wise-disk-cleaner.html

yıllardır kullanırım on numara

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    murdery bunu yazdı

windows 10-  bellek 99 da çalışıyor. en fazla ram yiyen chrome var ama 6 gb ram in hepsini yemez. svchost hatasını düzelttim. hizmetler kısmında update vs hizmet durdurdum yine de yemedi. 

şu gereksiz uygulamaların hepsi kalksa güzel olacak. yoksa windows 7 ye döneceğim.

peki ya hocalar

old windows diye birşey içinde saklı duruyor olabilir mi ?

wordpress & sözlük
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Windows 7 bu yüzden candır. Saçma salak uygulama kurmuyor, arkaplanda ram yiyen uygulamalar yok. Temayı Windows 98'deki klasik tema yaptım.

Boşta kullanılan ram 1.5 GB. Ssd ile akıyor bebeğim. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Cihan bunu yazdı
    murdery bunu yazdı

peki ya hocalar

old windows diye birşey içinde saklı duruyor olabilir mi ?

Bu Old Windows dediğin, eğer var olan önceki işletim sisteminin üzerine yeni bir İşletim sistemi kurunca, eskisini bu Ad altında saklıyor diye biliyorum. 

Birde,  AntiVirus olarak ne kullanıyorsun bilmiyorum, bazısı bu svcHost.exe ve buna benzer bir dosyanın sayısını(ve işlemci,ram kullanımını) artırıyor.  

RitmFarbRacourci tarafından 06/Mar/20 23:28 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı

Şu 4 mb program işe yaramaz tmp ıvır zıvır ne varsa siler bayağı yer açar hard diskte

https://www.wisecleaner.com/wise-disk-cleaner.html

yıllardır kullanırım on numara

kralsın hocam

6 gb win yedeği varmış 2 tane

sildim :)

rahatladı pc :D

sağol

wordpress & sözlük
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

MSMG Toolkit, NTlite gibi uygulamalarla windowsun iso dosyasından gereksiz uygulama ve hizmetleri siliyorlarda bir babayiğit güzel bir iso dosyası yapsada kursak.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
Toplam Hit: 1068 Toplam Mesaj: 9
windows 10