Windows 10 Görüntü Aktarma Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Windows 10 yüklü laptopdan hdmı ile tvye görüntü aktarıyorum.Görüntüyü uzat diyince bir uygulamayı birinci ekrandan ikinci ekrana sürüklemek gerekiyor.Win10'da birden fazla masaüstü oluşturma özelliği var.Laptop ve tvde farklı masaüstünü kullanmak için bir ayar veya yazılım var mı?

Wort tarafından 16/Oca/19 00:09 tarihinde düzenlenmiştir

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Microsoftun destek ekibine yazdım tatmin edici bir cevap gelmedi söylediklerimi tekrarlamışlar.Yazılım ekibinin değerlendirmesini istedim bakalım.Bu konu hakkında sizin bildiğiniz bir yazılım varmı diyelim uplayalım.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

bende kurcalıyordum öyle bişey ama yokmuş şeyhin dediğine göre.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

bende kurcalıyordum öyle bişey ama yokmuş şeyhin dediğine göre.

Şeyh bize bir yazılım yapsa iyi olacak :) @HolyOne

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Adamın biri sadece 'ses çalışmıyor' yazmış 23 destek oyu alınca microsoftan resmi açıklama gelmiş :/ 

Windows kullananlar feedback-hub:?contextid=1012&feedbackid=9d83db64-2b04-4c8c-95b6-3d34c5b41182&form=1&src=1 burdan destek oyu verirsenin belki sorunumuz çözüme kavuşur.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=bKZVTV6w78I

infazteam tarafından 18/Oca/19 01:15 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    infazteam bunu yazdı

1- eger ıkı farklı masa ustu ıstıyorsan uzat secenegını kullanman gerekıyor

2- eger aynı ekranı yansıtmak ıstıyorsan winodws+p tusuna bastıgında yenile yazıyor  orayı secerek sorunu cozebılırsın. 

Hocam uzat seçeneğinde bir uygulamayı birinci ekrandan ikinci ekrana sürüklemek gerekiyor, ikinci ekranda sağ tıklayıp görüntü ayarları desem hop ilk ekrana atıyor.Ben ise iki ekrandada farklı masaüstü kullanmak istiyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı
    infazteam bunu yazdı

1- eger ıkı farklı masa ustu ıstıyorsan uzat secenegını kullanman gerekıyor

2- eger aynı ekranı yansıtmak ıstıyorsan winodws+p tusuna bastıgında yenile yazıyor  orayı secerek sorunu cozebılırsın. 

Hocam uzat seçeneğinde bir uygulamayı birinci ekrandan ikinci ekrana sürüklemek gerekiyor, ikinci ekranda sağ tıklayıp görüntü ayarları desem hop ilk ekrana atıyor.Ben ise iki ekrandada farklı masaüstü kullanmak istiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=bKZVTV6w78I

bu videodaki gibi iki tana masa ustu acsak olmaz mı acaba 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek

Birde şöyle birsey var . asıl ekran hangisi olmasını seçiyordun . 

görüntü ayarlarına girdiğinde  1 ve 2 ekran diye görünüyorya onu  2 yi sürüyleyip 1 üstüne alıyordun  tv asıl ekran oluyordu

yada orda asıl ekran yap diye birseyler olması lazım .

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    infazteam bunu yazdı

Birde şöyle birsey var . asıl ekran hangisi olmasını seçiyordun . 

görüntü ayarlarına girdiğinde  1 ve 2 ekran diye görünüyorya onu  2 yi sürüyleyip 1 üstüne alıyordun  tv asıl ekran oluyordu

yada orda asıl ekran yap diye birseyler olması lazım .

Videoyu izledim saoğlusunlar windows 10 çoklu masaüstü özelliği getirmişlerde ikinci ekrana entegre edemiyoruz.Yazılımsal olarak yapılabilir bende bunun için microsofta yazdım.

Görüntü ayarlarında 1 veya 2 ana ekran yapabiliyoruz ondan yana sıkıntı yokta diğer ekranda gene uygulamarı sürüklemek gerekiyor.

Toplam Hit: 992 Toplam Mesaj: 10
windows 10 görüntü aktarma