folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 10 Kurulumu Sonrası Yapılacaklar

Windows 10 Kurulumu Sonrası Yapılacaklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Sevgili Müridler,

Malum herkes patır patır windows 10'a geçiyor. Bende dilimin döndüğünce, KURULUM BİTTİKTEN sonra ilk yapılması gerekenleri özetleyeyim.

1- Microsoft Office kurulumu: Crackli kurmanıza gerek yok. http://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-office-professional-plus-2013?i=1 adresinden indirip kurabilirsiniz. 60 gün sonra beni aktifleştir der ama full olarak çalışmaya devam eder. Istersen ömür boyu aktifleştirme.

2- Antivirus kurulumu: Tavisyem para verip Kaspersky Pure 3.0 kurmanız. Bu yeni sistemi crack çöplüğüne çevirmeyelim.

3- Acronis True Image 2013. Torrent'den Çin'linin kini indirip kurunuz. Sorunsuz çalışmakta. Kurulum bittikten sonra, ilk yedeğinizi alın ve F11 seçeneğini aktifleştirin. Bundan sonra FORMATA ve tekrar kuruluma son.

4- WINDOWS 10 GIZLILIK AYARLARI: Çakal micropsoft yeni yeni icatlar çıkartmış. Sağ alt köşede ses simgesinin yanında duran "Notification" ikonuna tıklayın. Buradan "ALL SETTINGS" ikonu ve sonra açılan sayfada PRIVACY yada GIZLILIK ikonlarına tıklayınız. Valla tek tek okuyun ve işinize gelmeyenleri kapatın. Ben hemen hemen hepsini kapattım. Konum kaydetmeden tutunda, mikropsoft reklamlarına kadar herbok burada.

Son olarak nacizane tavsiyem virtual machine kurup, crackli program işlerinizi oradan halledin. Tazecik sistemi çok zorlamayın.

Not: Güvenlik ve Gizlilik konusunda bilgi vermek isteyen diğer mürid kardeşlerimizinde yorumlarını bekleriz...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Ben de bi' madde ekleyeyim. Güncelleştirme olayı otomatik olmasına rağmen yayınlandığı gibi güncellemiyor. O yüzden Bir kaç saat de bir manuel olarak güncelleştirme kontrolü yapın derim. Ben dünden beri 4 yada 5 defa böyle yaptığımda yeni güncelleme geldiğini görüp kurdum.

Böylece sisteminizdeki hataları daha çabuk kapatırsınız. 

coLin tarafından 31/Tem/15 12:19 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Tablete 32bit kurdum da uygulamalar kendi kendine kapanıyor. Sıfır kurulum yaptım birde

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

en iyisi biraz beklemek ne hata çıkacak ne olacak diye sonu vistaya benzemesin

Toplam Hit: 2147 Toplam Mesaj: 4
gizlilik windows 10 privacy office 2013