folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Windows 10 Uyumluluk Sorunu

Windows 10 Uyumluluk Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

Bundan 3 ay önce Win7 yüklü eski bilgisayarım için TP-LINK TL-WN822N marka wireless güçlendirici almıştım. Şimdi Win10 yüklü yeni bilgisayar yüklü satın aldık. Fakat cihazın sürücüsünü kurmaya çalışınca "kurulum bu platformda çaışmamaktadır, işletim sistemine uygun dosya kurulumunu seçin" şeklinde uyarı vermekte. TP-Link resmi sitesinde cihazın Win10 uyumlu driver ını aradım. Benim cihaz versiyon 3 diye geçiyor(V3); yalnızca V4 cihazların Win10 driver ı var.

Ne yapacaz şimdi. Cihaz elimizde mi kalacak?  Yok mu bunun bi programı ya da çözümü?

EMRE955 tarafından 15/May/16 19:16 tarihinde düzenlenmiştir

xxx
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

win 7 kullansana neyini seviyonuz win 10 un :)

senin olay combofix gibi xp vista 7 8 çalışır 10 çalışmaz

senin wireless xp vista 7 8 çalışıyomuş 10 çalışmıyomuş yapacak bir şey yok şey dene özellikler uyumluluk win 7 yap belki olur olmazsa ya yeni cihaz alcan yada format atıcan bana kalırsa dön w7 ulti

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

yarın TP-LINK i ara çözsünler sıkıntı çıkacağını sanmıyorum 

win7 kullan diyen olmuş , win7 çıktıgında da xp forever diyen kişiler bunlar.  adam attan inip eşşeğe mi binsin ? bilgisayarınızın tüm donanımını en sağlıklı kullanmak için her ne kadar MS den nefret etsemde win10 şart.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Sürücü setup halinde ise sağ tık-özellikler - uyumluluk modu nu işaretle widows 7 yi seç.

Sonra altında ayarlar var . Oradan da yönetici olarak çalıştırı işaretle bu şekilde dene bakalım olması lazım.Olmaz ise:

shifte basılı tutarak windows u yeniden başlat.Başlayınca gelişmiş seçenekler gelecek ordan başlangıç ayarlarını seç daha sonra 7 numaralı seçeneği seçmek için  7 tuşuna bas ilk anlattığımı bir daha dene.

Eğer shifte basılı tutarak yeniden başlatmada başlangıç ayarları için bir ekran gelirde sağ altta yeniden başlat çıkarsa başlat diyerek devam et.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akifoloji
    akifoloji's avatar
    Erkek

Konuyu hortlatmak gibi oluyor ama mesela ben bir oyunun özelliklerini açtığımda uyuymluluk sekmesi gözükmüyor bunu nasıl düzeltebilirim.w10

Toplam Hit: 1850 Toplam Mesaj: 5
sorun windows 10 driver win10 tp-link uyum