Windows 10'Dan Windows 8'E Geri Dönme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    misterio_junior
    misterio_junior's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar

Kullandığım windows 10un siyah ekranda takılı kalıyor,  üzerine windows 8 kurmak istiyorum. 

Bilgisayarı biosa girerek cd'den başlattım fakat kurulum ekranı gelmiyor.

Cd'den dolayı olması çok zor acaba windows 10 dan 8e geçiş yapılamıyor mu 

Ne yapabilirim bu konuda

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

merhaba, bence cdyi başlatamamışsın. 

cdyi başlattıktan sonra zaten  yerel disk cyi sileceğin için windowsun 10 veya başka birşey olması bir anlam ifade etmiyor

Sadelik demek güzellik demektir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

seninki sadece cd'de problem. başka win8 cdsi dene. sen yine iyi win8'e dönecen ben az önce vista indirdim usb'ye yazdırdım şimdi format atıyorum vistaya dönecem. benim şikayetim şöyle; bilgisayarın özelliklerine göre yeterli performansı göstermiyor. 

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

yeni makinelerin kronik sorunu win 7 yüklenmiyor cihaza hiç bir şekilde..

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

benzer sorun arkadaşta vardı win10 dan başka bir şeye dönmek istedik başaramadık. Gerçi win10 ile format bile atamıyorum. (win10 hp pc var hp logosunda takılı kalıyor)

usb den format atmadığım pc kalmadı ancak buna bir türlü olmadı.

live usb yaptım (linux/xp ayrı ayrı) onları bile çalıştırmadı. Onlar ile açığ hdd sıfırlayıp atım dedim yine olmadı. Başka pclerde çalışıyor ama.

usb ile win10 atayım dedim o da olmadı. usb den başlatıyor ama tekrar hdd e geçiyor takılıyor pc yine. HDD söküp başka pc e takma imkanım olmadığı için bir şey yapamadık başka. (win10 dışında önyüklenebilir hiç bir şeyi görmüyor, biostan secure boot vs ne varsa disable yaptım ama yine olmadı)

Kısaca senin işin zor kardeşim neden nasıl oluyor tam çözemedim ben nette de kesin bir şey bulamadım.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

benzer sorun arkadaşta vardı win10 dan başka bir şeye dönmek istedik başaramadık. Gerçi win10 ile format bile atamıyorum. (win10 hp pc var hp logosunda takılı kalıyor)

live usb yaptım (linux/xp ayrı ayrı) onları bile çalıştırmadı. Onlar ile açığ hdd sıfırlayıp atım dedim yine olmadı. Başka pclerde çalışıyor ama.

usb ile win10 atayım dedim o da olmadı. usb den başlatıyor ama tekrar hdd e geçiyor takılıyor pc yine. HDD söküp başka pc e takma imkanım olmadığı için bir şey yapamadık başka. (win10 dışında önyüklenebilir hiç bir şeyi görmüyor, biostan secure boot vs ne varsa disable yaptım ama yine olmadı)

Kısaca senin işin zor kardeşim neden nasıl oluyor tam çözemedim ben nette de kesin bir şey bulamadım.

sata controller'den diski ahcii'ye çektinmi hocam ? disk uefi miydi ? 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı
    heza bunu yazdı

sata controller'den diski ahcii'ye çektinmi hocam ? disk uefi miydi ? 

Yalan yok ona hiç dikkat etmemiştim.

Şimdi netten baktım nasıl yapılıyor die ama PC hiç açılmıor kayıt defterine giremiyorum o yüzden. Netten baktığım kadarıyla kayıt defterinden değişiklik yapmadan biostan yapmayın diyorlar.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
Toplam Hit: 1306 Toplam Mesaj: 7
win10