folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder [Windows 7] Format Sonrası Ses Sorunu [Çözüldü]

[Windows 7] Format Sonrası Ses Sorunu [Çözüldü]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba dostlar.

2-3 yıldır Linux Mint kullanıyorum. Bazı işlerimi yapabilmek için iki işletim sistemini birden kullanmaya başladım. Hem Windows 7 Homa Basic hemde Linux Mint kurulu cihazda. Tüm driverlarını kurdum. Katılımsız kurulum ile gerekli programlarını da kurdum. Ancak ne VLC Player'dan, ne internet üzerinden (youtube vs) ses çıkışı alamıyorum. Linux Mint'e geçince sorun kalmıyor. Yani donanımsal bir sorun gözükmüyor. 

Yalnış ses driverı mı yükledik nedir? Bu sorunu nasıl çözebilirim? Tekrardan formak atmak istemiyorum.

Edit büdüt: dün IDM'i yüklerken msvcp110.dll ve msvcr110.dll hatası vermişti. Ondan kaynaklanıyor olabilir mi ki acaba?...

DanLev tarafından 29/Ağu/16 13:58 tarihinde düzenlenmiştir

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Not
    Not's avatar
    Erkek
    Rabinski bunu yazdı

Merhaba dostlar.

2-3 yıldır Linux Mint kullanıyorum. Bazı işlerimi yapabilmek için iki işletim sistemini birden kullanmaya başladım. Hem Windows 7 Homa Basic hemde Linux Mint kurulu cihazda. Tüm driverlarını kurdum. Katılımsız kurulum ile gerekli programlarını da kurdum. Ancak ne VLC Player'dan, ne internet üzerinden (youtube vs) ses çıkışı alamıyorum. Linux Mint'e geçince sorun kalmıyor. Yani donanımsal bir sorun gözükmüyor. 

Yalnış ses driverı mı yükledik nedir? Bu sorunu nasıl çözebilirim? Tekrardan formak atmak istemiyorum.

Edit büdüt: dün IDM'i yüklerken msvcp110.dll ve msvcr110.dll hatası vermişti. Ondan kaynaklanıyor olabilir mi ki acaba?...

Aygıt yöneticisisinden hocam driverın tam adını Google'da aratabilirsiniz, laptop veya daha yeni bir makina kullanıyorsanız ki ben öyle yaptım. Marka ve modeli yazıyorsunuz pat diye driverler çıkıyor indirip kurabiliyorsunuz ama şöyle bir şey de olmuş olabilir, tam yazılamama veya düzgün yazılamama. Linux Mint'in K3B aracı ile yazdırdım ben hocam tavsiye ederim.

Birinci vazifen,Türk istiklalini,Türk Cumhuriyetini,ilelebet,muhafaza ve müdafa etmektir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

En olmadı bugün @crimeangel abinin tükkana uğrar bırakırım cihazı. O da hardcore yapar geçer gari :) Ama kendim çözersem daha bi güzel olur sankim...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

dell bilgisayar mi ?

en cok dell pc lerde bu sorunla karsilastim

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    underzero bunu yazdı

dell bilgisayar mi ?

en cok dell pc lerde bu sorunla karsilastim

Yok abi, Lenovo İdeapad Y530 Babaannemden biraz genç bi bilgisayar işte :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gafman
    gafman's avatar
    Erkek

Eğer driver dan kaynaklıysa Driver Pack diye ücretsiz bir program var. Bunu denemeni öneririm. 

Zira çoğunlukla düzgün iş çıkarmaktadır :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dostlar mevzuyu çözdüm.

Kurulumda yanlış veya eksik driver kurulmuş. 

@crimeangel abiyi telefonla arayıp sorunun ne olduğunu sordum. Bana ses driverlerını kalır ve sil. Sonra restart attığında ses gelmiyorsa; akşam tükkana getir halledeyim dedi. 

Bilgisayarım>Sağ tık>Yönet>Aygıt yöneticisi'nden ses driverlarını kaldırıp sildim.

Reset atıp açtığımda aynı yolu tekrar izlediğimde driverlar kurulu görülüyordu. Youtube'da video açtım ses geldi. 

Sorun çözüldü.

Tişikkirlir sipirmin...

Toplam Hit: 1140 Toplam Mesaj: 7
ses sorun windows 7 ses driver