Windows 7 Format Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

pcye w7 yi kurmaya çalışırken ilk 2 adımı geçtim.Şimdi yükle dedikten sonra Aldığım hata.
    Bilgisayarı CD/DVD den başlatıp Windows7 DVD sinide takıyorum ve kuruluma başlıyorum. Siyah ekranda bir iki ekran geçtikten sonra "Windows Yükle" başlıklı pencerede "Yüklenecek Dil" "Saat ve Para Birimi Biçimi" "Klavye veya Giriş Yöntemi" seçimi yapılabilecek kutucukların olduğu pencerede "İleri" tuşuna tıklıyorum. Logo altında Windows 7 yazısı altında "Şimdi yükle" butonuna tıklıyorum. "Kurulum başlıyor..." yazısı bir süre bekliyor. Ve "yüklenecek sürücüyü seçin" diye bir pencere içinde "Sürücü yükle" başlıklı bir pencere daha açılıyor ve "Gerekli bir CD/DVD sürücü aygıtı eksik. Sürücü disketiniz , CD , DVD veya USB flash sürücünüz varsa şimdi takın." yazısı görüntüleniyor ve sağ altta Gözat,Tamam,İptal düğmeleri var.Tamam'a tıkladığımda altta "Yeşil" rankli bir animasyon ilerliyor ve sonunda "Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın" diye yazıyor. Tamam'ı tıklattığımda pencere kapanıyor ama hiç bir ilerleme olmuyor. Gözat butonuna tıklattığımda "Klasöre Gözat" başlıklı pencere açılıyor ve orada görülen sürücüler ise:
    *yerel disk (c:)
    *yerel disk (d:)
    *cd sürücüsü (e:)
    *Boot (X: )

kısaca sorun bu ilgili görsel koymaya gerek yok , kısa bir süre önce hdd yi değiştim 32 bit kurdukları ıcın 64 bit e yukseltmek ıstedım format ıcın dvd yı koydum fakat bu sorun cıktı. forumlarda bazı hdd achi felan bişeler yazıyor benım biosta bulamadım o seçeneği gene bakıcam ama fikri olan varsa yardımcı olursa teşekkür ederım şimdiden .

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

sürüm yükseltme yerine direkt 64bit kursan.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

sorun halloldu valla ama nasıl oldu bılmıyorum . hdd yi takan yere soyledım biostan bişeler yaptı ama gozluk olmadgından tam gormemedım :) ama cd de sorun var dedı oç :@

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frt
    frt's avatar
    Erkek

hocam bende alıyodum bu uyarıyı yüklenecek sürücüyü felan seçmemen gerekiyo direk ileri deyip yoluna devam etmen lazım o zaman bi sıkıntı çıkmaz 

son bitlisli
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

Flash Disk'ten kuruyosan eğer laptoptaki USB3 slotuna(içi mavi renkli olan) takma Flash Disk'i, diğerlerinden yürü. Geçenlerde başıma geldi ben de mal oldum baya.

Edit: Hatta yamulmuysam eğer USB3 slotunda hiç bi şey takılı olmasın kurulum esnasında o zaman da driver sorabilir.

oldwolf tarafından 01/Oca/14 20:07 tarihinde düzenlenmiştir

Metallica Rules
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Bu hatayı aldığınızda BIOS üzerinden SATA/AHCI ayarlarınızı kontrol edin , yüzde 90 çözülecektir.

http://www.leyladansonra.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

hocalar biosda o seçeneği bulsam yapardım ama yoktu nyse şimdi halloldu biosdan oldu ama tam bılmıorum

Toplam Hit: 1345 Toplam Mesaj: 7