Windows 7 İçin Destek Sona Eriyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Windows "sipnotify.exe" isimli bir uygulamayla bilgisayarımın *mına koya koya aşağıdaki pencereyi açtı....

Konuyla ilgili microsoft'un sayfası ; https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4057281/windows-7-support-will-end-on-january-14-2020 

Resim link uçarsa diye yazıyorum. 14 Ocak 2020'de Windows 7 için güvenlik güncelleştirmelerini durduracaklarmış.... 
    Ulan yapacağınız güvenlik güncellemesine sokayım resmen 1 aydır anamız ağladı. Ahmaklık edip daha fazla bilgi edin kısmına tıkladım , komut dizisi hatası verdi kapanmıyor.... 

Bu windows şöyle salak salak işleri yapmayı ne zaman bırakacak. Neden bi sistemi adam gibi çalışmıyor.... 
    Ve şu sipnotify.exe ile bana kabak gibi mesaj atabiliyorlarsa ve attıkları mesajda bilgisayar kendinden geçiyorsa , bunun exploiti açığı maçığı yok mudur ?.... Bir iki güvenlik sitesi atında benim şu tahriye eklediğim exploit dökümanını güncelleyeyim :))))) 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Benim win7böyle yaramazlıklar yapmıyor, seninkisine farklı bir şeyler bulaşmış olmasın..?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Windows klasöründen exe dosyasını bulup dosya uzantısını değiştir bir daha açılmaz.

Aynı muhabbet Xp zamanındada vardı. İnternete bağlı Xp'lerin arkaplanları siyah olup şu uyarı çıkardı :

Sonradan ufak yamalarla çözüm yöntemi çıktı ve Microsoft korsanla savaştan vazgeçti. Firmalara sardı.

mkyb tarafından 19/Nis/19 00:00 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Windows klasöründen exe dosyasını bulup dosya uzantısını değiştir bir daha açılmaz.

Aynı muhabbet Xp zamanındada vardı. İnternete bağlı Xp'lerin arkaplanları siyah olup şu uyarı çıkardı :

Sonradan ufak yamalarla çözüm yöntemi çıktı ve Microsoft korsanla savaştan vazgeçti. Firmalara sardı.

Şu cümle o kadar doğru ki. Anasını siktiler telefonumun haftada 15 kere arıyolar A firması için acil lisans bilgisi diye. A firmasında muhasebe, sahibi bide lazer kesim makinasında windows var. 3 makina var diyorum tekrar tekrar arıyolar. Yıldım artık. İnandıramıyoruzda kendimizi puştlara.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Benim win7böyle yaramazlıklar yapmıyor, seninkisine farklı bir şeyler bulaşmış olmasın..?

Yok abi , anladığım kadarıyla bi güncelleştirmeyle bunu aktif hale getirmişler. Açıkçası bu ayın güncelleştirmeleri bende allak bullak oldu kaç güncelleme yaptım , kaç kere geri yükledim hatırlamıyorum. Ama güzelim bilgisayarımın performansının içine ettiler. 

Resmi açıklamayıda ekleyeyim ;

@mkyb o lanet olası mavi yıldız kendisini yükletmeye çalışıyordu sanırım arka arkaya 3-4 kere sonra , sonra diyip geçiştiriyordum. Fakat belli bir süre sonra pc açılmıyodu mavi ekran veriyordu. Bu mevzuyu sanırım 4-5 kere yaşadım. Her mavi ekrandan sonra format atıp tekrar kurdum. Her seferinde mavi yıldız çıktı. Mevzunun mavi yıldızdan kaynaklandığını düşünüp Windowstan vazgeçip Ubuntuya geçmiştim :) O.. çocukları yüzünden çok fazla zaman ve veri kaybetmiştim şerefsiz windows..... 

Bu aralar şu güncellemelerle oluşan performans saçmalığı üstüne şu salak bildirim canımı sıktı.... Çünkü şu salak ekranı çıkartana kadar bilgisayar baya bi can çekişti , dondu etti. Daha fazla bilgi edinin kısmına tıkladım yine aynı şekilde.... Pcde her bok on numara çalışıyor , windowsun kendi yapmaya çalıştığı şeyler çöküyor. Anlamadım gitti arkadaş.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Yok abi , anladığım kadarıyla bi güncelleştirmeyle bunu aktif hale getirmişler. Açıkçası bu ayın güncelleştirmeleri bende allak bullak oldu kaç güncelleme yaptım , kaç kere geri yükledim hatırlamıyorum. Ama güzelim bilgisayarımın performansının içine ettiler. 

Resmi açıklamayıda ekleyeyim ;

@mkyb o lanet olası mavi yıldız kendisini yükletmeye çalışıyordu sanırım arka arkaya 3-4 kere sonra , sonra diyip geçiştiriyordum. Fakat belli bir süre sonra pc açılmıyodu mavi ekran veriyordu. Bu mevzuyu sanırım 4-5 kere yaşadım. Her mavi ekrandan sonra format atıp tekrar kurdum. Her seferinde mavi yıldız çıktı. Mevzunun mavi yıldızdan kaynaklandığını düşünüp Windowstan vazgeçip Ubuntuya geçmiştim :) O.. çocukları yüzünden çok fazla zaman ve veri kaybetmiştim şerefsiz windows..... 

Bu aralar şu güncellemelerle oluşan performans saçmalığı üstüne şu salak bildirim canımı sıktı.... Çünkü şu salak ekranı çıkartana kadar bilgisayar baya bi can çekişti , dondu etti. Daha fazla bilgi edinin kısmına tıkladım yine aynı şekilde.... Pcde her bok on numara çalışıyor , windowsun kendi yapmaya çalıştığı şeyler çöküyor. Anlamadım gitti arkadaş.

O zaman benim yöntemimi uygula rahat et.. Windowsu kurduktan hemen sonra driverleri falan ne yüklenmişse yüklenmiş, hiç başka bir şeye karışmadan, ama windowsu aktifleştirmek işlemini yapmış ol, ve ardından güncelleştirmelere geç, uzun sürüyor, hemde çok uzun sürüyor, ama sonunda bittiğinde güncelleştirmeleri kapayarak kalan driverlerini gönül rahatlığı ile kur, ve ardından Ghost programı ile bu temiz güncelleştirmeli yüklemenin bir yansımasını alıp bir yerde sakla.. sonrasında kafana göre bilgisayarını kur (Programlar anlamında) ve güncelleştirmeleri ebediyen kapat.. Bir daha güncelleştirme almazsan ilerde donanımsal ya da programsal çakışma veya uyumsuzluklardan ötürü rahatsız edici mesajlarda almazsın, işte bir kurtuluş yöntemi.. Ghost programında benden.. istersen eğer yandex te var vereyim.. bir sanal disk yardımı ile boot usb flasha yükle ve kullan..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 1500 Toplam Mesaj: 6
microsoft 7 güvenlik güncellemesi sipnotify.exe