Windows 7 Satışları Sona Erdi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Microsoft'un en çok kullanılan işletim sistemi sürümü Windows 7'nin satışları, 03.11.2014 itibariyle sona erdi.

Windows 7 ile büyük işler başaran Microsoft, bir sonraki sürüm olan Windows 8 için de benzer planlar yapmasına rağmen, Windows 8 beklenen başarıya ulaşamadı.

Windows 8.1 ile 8'de yaşanan pek çok sorunu gideren Microsoft, Windows XP'yi sona erdirmesinin ardından gözünü diğer eski sürümlere dikti.

Yakın zaman önce Windows Vista'nın sona ereceği tarihi belirleyen Microsoft, bugünlerde ise Windows 7 kullanıcılarına yöneldi.

Bugün yapılan duyuruyla birlikte Windows 7 satışlarının sona erdiğini açıklayan Microsoft, Windows 10 ile tüm kullanıcıları, tek bir işletim sistemine bağlamak istiyor.

Kaynak : shiftdelete.net

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Windows 8'e mağaza platformunun eklenmesi büyük bir devrimdi.8.1 ile hatalar da, karışıklıklar da düzeltildi.Lakin 8.2 yerine Windows 10'un çıkartılması büyük hata.Windows 10'da beni cezb eden bir şey yok şuan için.. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

herkes baslat menüsü geliyor falan goygoyu yapıyor da bence mağaza uygulamalarının desktopta çalışması çok büyük bir olay. javascript ile desktop uygulamaları geliştirmek hayaldi gerçek oldu. geliştiriciler açısından bakıldığında avantajı daha büyük windows 10'un, mağazadaki uygulama sayısında patlama bekliyorum şahsen.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

winxp den sonra win vista nasıl hayal kırıklığıysa, win 7 den sonraki win8 de aynı durumdadır. Son kullanıcı deneyimi hiç göz önünde bulundurulmadan vista ve win 8 gibi saçma ürünler çıkarmak kimin yada kimlerin fikriydi çok merak ediyorum. 

Sonuç olarak her senaryoda olduğu gibi hatalarından pay çıkartıp win10 u piyasaya sürdüler ki bu gün buraya yazıyrum vakti zamanı geldiğinde win10 microsoftun amiral gemisi olacak..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı

winxp den sonra win vista nasıl hayal kırıklığıysa, win 7 den sonraki win8 de aynı durumdadır. Son kullanıcı deneyimi hiç göz önünde bulundurulmadan vista ve win 8 gibi saçma ürünler çıkarmak kimin yada kimlerin fikriydi çok merak ediyorum. 

Sonuç olarak her senaryoda olduğu gibi hatalarından pay çıkartıp win10 u piyasaya sürdüler ki bu gün buraya yazıyrum vakti zamanı geldiğinde win10 microsoftun amiral gemisi olacak..

Aslında son kullanıcı için Metro arayüzü daha kullanışlı. Yılların başlat sistemine adapte olduğumuz için bize canavar gibi görünüyor. Ama biraz kullandıktan sonra gerçekten rahatmış diyorsun. Ben bilgisayardan Facebook, Google'ın ötesinde anlamayanların 8 kullanıpta memnun kalmadığını görmedim. Müşteri portföyünün çoğunluğu da böyle insanlardan oluştuğundan bence market ve kullanış mevzularında sıkıntı yok. Vista hep içimde ukte olarak kaldı. Bilgisayarımı aldığımda Vista yeni çıkmıştı ve kurulu gelmişti. Kullanışlıydı ama bir süre sonra bilgisayar can çekişiyordu. 7 stabilitesinde olsaydı bence esas bomba Vista olacaktı.

Bence 7 bir 10 sene daha gider. Mantıken 7'nin üzerine geçmek için bir sebep yok. Dosya sistemi vs. şu anki her şeyi destekliyor. Şu ana kadar onun üzeri pek devrim yapmadı, yenilik vermedi.

Austen tarafından 05/Kas/14 17:12 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ran
    ran's avatar
    Erkek

Linux derya deniz 

Gnu kezaaa 

bize de bekleriz 

Bilmem kaçıncı galaksiden gelen gama ışınlarına maruz kalmak için Pipimizi açıkta tutup UFO konmasını bekledik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

win7 3-5 sene daha kullanılır sanırım. xp halen kullanıldığına göre

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

amk microzort ta iyice epıl mantığına büründü. yok şurdan sonra desteklemem filan. ualn ben onu kullanmak istiyorum?

win7 kurdum kullanıyorum sorunum yoksa niye win8e win10a mecbur bırakıcaksın beni?

ha adam paranın daha fazla anasnı skecek epıl gibi.

şahsen hiç hoşuma kaçmadı. win7 neyine yetmicek milletin mk.

Toplam Hit: 987 Toplam Mesaj: 8