folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 7'Yi Windows 10 Olarak Göstermek ?

Windows 7'Yi Windows 10 Olarak Göstermek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    obie bunu yazdı

Doğru,belirtmeyi unutmuşum.Ben xp için örnek vermiştim.Şöyle; xp kurulu bir pc ancak müzik dinlemeye ve film izlemeye yarıyor artık.Yakında win7 için de aynısı olacak.Ve bunun çözümünü şimdiden aramaya başladık,yanlış anlamadıysam.

Tamamdır şimdi anlaşıldı. Biz konu Windows 7 olduğundan ona odaklandık.

Firefox'a şunu kurup bir dener misin hocam yine sitelerde sorun çıkıyor mu ?

https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/uaswitcher/

Kurulmuyor bile.Çoğu eklenti yeni sürüm istiyor.

obie tarafından 14/Oca/20 10:35 tarihinde düzenlenmiştir

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Google Temmuz 2021'e kadar Chrome güncellemesi vereceğini açıklamış. 2021'den sonrada 2 sene daha kullanılır. Zaten o zamana kadarda eldeki bilgisayarlar çöp olur.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

imkan varken ucuza alın derim

2020'ye Hoşgeldin Kampanyası: Windows 10 Professional Sadece 8.83 €

http://www.webtekno.com/windows-10-professional-2020-kampanyasi-h83630.html

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bir yanda çocukluğumuz, diğer yanda gençliğimiz. Bugün en son kaleyi de kaybettik. Hoşçakal Windows 7...

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

win 8 i öneren arkadaş ne kadar bilgili bilmiyorum ama win 7 nin daha kararlı bir sistem olduğunu düşünüyorum.

win 7 den sonra win 8 pek tutulmadı, o yüzden win 8.1 gibi güncellenmiş ara bi sürüm geliştirdiler.

baktılar bu da olmuyor win 10 çıkardılar.

gördüğüm kadarıyla windows tarihinde en stabil çalışan sürüm win 7 idi.

yeni teknolojileri desteklemek adına güncelleme kaçınılmaz tabi ki, ama yine de kullanıcılar düzgün bir sürümü sonuna kadar kullanmak ister her zaman.

Windows 8'i aslında dokunmatik ekranlar için tasarlardılar. O yüzden masaüstü yerine kutulu banyo fayansına benzeyen bir arayüzle çıkardılar. Hatta o dönem iyi hatırlıyorum PC'ler dokunmatik ekranlı çıkıyordu.

Ancak atladıkları nokta eski PC kullananlar yıllardır alıştıkları başlat menüsü ve masaüstünü arıyordu. Sonrasında başlat menüsü falan yükleme çıktı. Microsoft baktı gidişat kötü 8.1 çıkardı ama oda pek tutulmadı. 8.1, Vista ile aynı kaderi paylaştı.

İstatistiklere göre Windows 7, 8 ve 8.1'den daha fazla kullanılıyor şuan :

https://gs.statcounter.com/os-version-market-share/windows/desktop/worldwide

Bu arada asıl şaşırtan hala XP kullananlar varmış. Hemde Vista kullananlardan fazlalar.

sanayide kullanılan bazı makinelerin yazılımları hala xp de çalışıyor, üst versiyonlarda çalışmıyormuş, o yüzden istatistikleri etkiliyordur.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Windows 10 neden kullanılmamalı temalı görsel. Mikisoft kendi kendine bir şeyler yüklüyor. Kaldırıyorsun sonra yine yüklüyor.

Windows 7 adamdır. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

LAN BİRİ DE ÇIKIP NASIL YÜKLENİLECEĞİNİ GÖSTERMİYOR İM-DAT! 

Bağırdım, hiç huyum değildir yahut kuramıyorum arkadaşlar donuyor kurarken. Az bi el atın... 

https://www.tahribat.com/forum/win-7-kurulum-sorunu-244198  

Çok sıkılıyom
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

LAN BİRİ DE ÇIKIP NASIL YÜKLENİLECEĞİNİ GÖSTERMİYOR İM-DAT! 

Bağırdım, hiç huyum değildir yahut kuramıyorum arkadaşlar donuyor kurarken. Az bi el atın... 

https://www.tahribat.com/forum/win-7-kurulum-sorunu-244198  

Bağıracaksan kendine dükkan açmalısın hocam.

https://www.youtube.com/watch?v=nGjIQLvj8Y0

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Windows 10 neden kullanılmamalı temalı görsel. Mikisoft kendi kendine bir şeyler yüklüyor. Kaldırıyorsun sonra yine yüklüyor.

Windows 7 adamdır. 

Ben kendime iso yaptım onlar hiç kurulmuyor sonradan kurulduğunu da görmedim hiç. Büyük güncelleme geldiğinde sistem yeni kuruluyor gibi olduğu için o zaman otomatik kuruyor olabilir.

Toplam Hit: 4356 Toplam Mesaj: 40
windows