Windows 8-10 Yüksek CPU Kullanımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Bilgisayarımda windows 8 yüklüydü belli bir süre sonra System Interrupts diye bir şey yüksek cpu kullanmaya başladı yaklaşık %30-60 aralığında tüketim yapıyor ve bilgisayarı kastırıyor, video izlerken bile takılmalar oluşuyor. Belki kurduğum windows sürümüyle alakalıdır diyip windows 10 kurdum 1 gün sonra bunda da aynı dalga olmaya başladı. İnternetten araştırdım bu system interrupts windows'un görev dağılımı dalgası gibi bir şeymiş. Yani önceliği olan işlemlere bilgisayarın gücünü aktarıp diğerlerinden kısıyormuş. Bilgisayar boşta ya da bir şey üzerinde çalışırken fark etmeksizin sürekli yüksek cpu tüketiyor bu System Interrupts. Çözüm bulamadım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

hocam windows search kapat , bir de ssd var mı?Bende ssd yokken tavan yapıyordu hdd :)

driverlerdan da belki kaynaklanabilir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/c/GHOSTSPECTRE/videos

Benim laptopda 3nesil i5 var.Ram, cpu kullanımı baya artmıştı  bu elemanın modladığı superlıte windows 10 kullanıyorum.Bilgisayar nefes aldı öneneririm.Güvenilirlik konusuda 2 yıldır kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim, uzun bir süre ağımı kontrol ettim farklı bir trafik gözlemlemedim.

Bu eleman windows 11 superlıte sürümü için de çalışıyor piyasaya sürmek için tam sürümünün çıkmasını bekliyor.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı

Benim laptopda 3nesil i5 var.Ram, cpu kullanımı baya artmıştı  bu elemanın modladığı superlıte windows 10 kullanıyorum.Bilgisayar nefes aldı öneneririm.Güvenilirlik konusuda 2 yıldır kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim, uzun bir süre ağımı kontrol ettim farklı bir trafik gözlemlemedim.

Bu eleman windows 11 superlıte sürümü için de çalışıyor piyasaya sürmek için tam sürümünün çıkmasını bekliyor.

hocam nereden indirebilirim windows10 sürümünü

koray tarafından 10/Eyl/21 16:03 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı
    Wort bunu yazdı

hocam nereden indirebilirim windows10 sürümünü

https://ghostspectre.the-ninja.jp/20H2.X64.html   

Burda indirme linkleri var.Şifre sorarsa bunlar (Password Mediafire: ZgaPIAsw Mega.nz: RWZ8m0bP Zip: ghostspectre123)

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

sağ ol hocam hangisini önerirsin?

10 pro compact mı , superlite mi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

hocam windows search kapat , bir de ssd var mı?Bende ssd yokken tavan yapıyordu hdd :)

driverlerdan da belki kaynaklanabilir

ssd yok, driverdan şüphelendim ben de driver booster ile yükledim driverları ama yine çözülmedi. Bilgisayarı 10 kez açıyorsam 8'inde system interrupts yüksek çalışıyor.

@wort Windows 8-10 ikisinde de yaptığı için işletim sistemi kaynaklı mıdır yoksa benim emaktar laptop(9 senelik) artık mevcut driverlarla windowsla uyumlu çalışmıyor mudur çözemedim. Ama senin gönderdiğini de deneyeceğim sanırım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

Superlite öneriyorum, Windowsun en saf halinde geliyor.Yükledikten sonra dil paketi yüklemek gerekiyor.Adamın oluşturduğu toolbox var, eksik gördüğün servisleri onun üzerinden kolayca yükleyebiliyorsun.

@GusFring benim bilgisayarda 9-10 yıllık var.Normal windowsda boşta iken bile fan sesi alıyordum şimdi tarayıcıda dolanırken bile ses almıyorum.Drıverlarla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Edit benim kurduğum 1909 sürümüymüş https://www.mediafire.com/file/9792d9fpbmzd0s8/WIN10.PRO.1909.SUPERLITE%252BCOMPACT.U13.X64.GHOSTSPECTRE.%2528W%2529.ISO/file 

Bütün sürümlerin süperlite var istediğinizi kurabilirsiniz.

Wort tarafından 10/Eyl/21 19:28 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı
    koray bunu yazdı

Superlite öneriyorum, Windowsun en saf halinde geliyor.Yükledikten sonra dil paketi yüklemek gerekiyor.Adamın oluşturduğu toolbox var, eksik gördüğün servisleri onun üzerinden kolayca yükleyebiliyorsun.

@GusFring benim bilgisayarda 9-10 yıllık var.Normal windowsda boşta iken bile fan sesi alıyordum şimdi tarayıcıda dolanırken bile ses almıyorum.Drıverlarla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Edit benim kurduğum 1909 sürümüymüş https://www.mediafire.com/file/9792d9fpbmzd0s8/WIN10.PRO.1909.SUPERLITE%252BCOMPACT.U13.X64.GHOSTSPECTRE.%2528W%2529.ISO/file 

Bütün sürümlerin süperlite var istediğinizi kurabilirsiniz.

hocam ben bunu yükledim farkı var mı

WIN10.PRO.20H2.SUPERLITE+COMPACT.U3.X64.GHOSTSPECTRE.(N-V3)

Toplam Hit: 803 Toplam Mesaj: 9
windows 8 windows 10 system interrupts yüksek cpu