Windows 8 Başlangıç Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Arkadaşın PC önce Ubuntu kurdun W8 yanına ilk başta direkt W8 açılıyordu sonra BIOS'tan Ubuntu'nun GRUB'unu önce aldık Ubuntu yanında W8 açılıyordu tamam.

Sonra arkadaş bir şeyler yapmış W8 çökmüş bugün tekrar W8.1 attık PC'ye açılıyor fakat açılışta W8.1 ve W8 diye 2 seçenek çıkıyor W8 girince hata veriyor bulunamadı tarzında kurtarma yapın gibisinden.

W8.1 girince açılıyor ya da 5 saniye bekleyince otomatik W8.1 açılıyor.

Problem bu şekilde W8 yazısını silmek istiyoruz.

Aslında asıl istediğimiz W8.1 ve Ubuntu yazmasıydı ama onu yapamadık eğer yapabiliyorsak W8.1 ve Ubuntu olsa tadından yenmez. :)

342,87 GB --> C W8.1 kurulu
    538,23 GB --> D Boş

23,41 GB --> Ubuntu
    5.89 GB --> Linux Swap

pSkpt tarafından 10/Haz/15 01:34 tarihinde düzenlenmiştir

İmza...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

başlat->çalıştır a msconfig yaz hocam

oradan boot tabını seç ve o listede iki işletim sistemini de görebilirsin.. oradan işe yaramayanı silebilirsin..

ben de görülen ekran böyle.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

benim pc açma tuşuna bastıktan 3 saniye sonra ışıklar yanıyor. o 3 saniye içerisinde kart zamanlaması neyin göstergesidir?

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

başlat->çalıştır a msconfig yaz hocam

oradan boot tabını seç ve o listede iki işletim sistemini de görebilirsin.. oradan işe yaramayanı silebilirsin..

ben de görülen ekran böyle.. 

teşekkürler hocam oldu peki oraya Ubuntu ekleyebiliyor muyuz? :)

İmza...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

onu yazacaktım da sormazsın diye yazmadım :) linux ile alakası yok bu tarafın hocam.. onun işi grub ile ilgili

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

onu yazacaktım da sormazsın diye yazmadım :) linux ile alakası yok bu tarafın hocam.. onun işi grub ile ilgili

http://superuser.com/questions/499617/how-can-i-add-linux-to-the-new-windows-8-boot-manager

hocam bu linkte yapmışlar. Denedim ama olmadı yine direkt windows açıldı.

Şu şekil olması istediğimiz : 

İmza...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tüh yazdıklarım silindi :)

hocam zaten 3. parti yazılımlarla yapılıyor bu iş ama windows un kendi içinde böyle bir destek yok, onu demek istedim. çok uzun zaman oldu, o yüzden ismini hatırlamıyorum ama linkte verdiğin yazılıma alternatif yazılımlar var. onları arşatırırsan onlarla deneyebilirsin bu bootmanager olayını

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

benim pc açma tuşuna bastıktan 3 saniye sonra ışıklar yanıyor. o 3 saniye içerisinde kart zamanlaması neyin göstergesidir?

benim eski laptopta da öyleydi hocam o sonradan olmuştu tabi.. tam olarak teknik açıklamasını bilmiyorum ama önce fanı çalıştırıyordu ve bir kaç şeyi hazırlıyor olması lazım ve ondan sonra ledleri yakıyor, görüntü geliyordu.. power taraflı bir sıkıntı olabilir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

hocam linux un çıkması için linux ü açıp grub2 ydi sanırım uygulamanın adı onu yükleyip sistem başlangıcını o şekilde ayarlaman lazım. böylece boot ekranında linux + win 8.1 görünür.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
Toplam Hit: 798 Toplam Mesaj: 9
ubuntu w8 başlangıç uefi