Windows 8.1 Kurarken

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selanikli
    Selanikli's avatar
    Erkek

Windows 8.1 yüklerken tüm ekranlar geçti yükle dedim onuda yaptım ama şimdi makina açılmıyor aynen şu ekranda kalıyor açılırken vede giremiyorum bios'a falan ne yapabilirim bilgisi olan kesinlikle vardır =)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Sanırım hard diskin AHCI modunda. IDE filan yap onu düzelir böyük ihtimalle :))

Cigu bigule :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selanikli
    Selanikli's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

Aynen kardeşim öyle ama bios'a bile giremiyorum :S klavyede güç var ki hatta başka klavye bile denedim ama sonuç aynı :S ki girsem bios'a düzeltim güzelcene format atıcam direk

Selanikli tarafından 24/Eki/13 00:33 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    Werterg bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

Aynen kardeşim öyle ama bios'a bile giremiyorum :S klavyede güç var ki hatta başka klavye bile denedim ama sonuç aynı :S ki girsem bios'a düzeltim güzelcene format atıcam direk

anakarttamı sorun var klavye çalışmıyor? eğer card reader ,disket sürücü filan takılıysa bunların alayını çıkart. Klavye slotunda da sorun varsa USB klavye kullanmayı dene diycem ama usblerin bazıları açılışta çalışmıyor. Anakartın üzerindeki pili çıkart biosu sıfırla ramlerinde uçlarını silgiyle sil slotların tozunu alıp varsa farklı yerlere yoksa aynı yerlere yeniden tak. Belki bir faydası olabilir.

Cigu bigule :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selanikli
    Selanikli's avatar
    Erkek

bu olayları çözdümde şimdide windows ta ram'i gösteremiyorum sadece 8 gb ram var 4 görüyor ki windows 64 bit kuruyorum ama gene aynı ne yapabilirim ya sinirden çatlıyacağım şimdi :S

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sunnetcioglu
    Sunnetcioglu's avatar
    Erkek
    Werterg bunu yazdı

bu olayları çözdümde şimdide windows ta ram'i gösteremiyorum sadece 8 gb ram var 4 görüyor ki windows 64 bit kuruyorum ama gene aynı ne yapabilirim ya sinirden çatlıyacağım şimdi :S

Aynı sorun bende de var ama seninki iyimiş hocam bende hep 128 görünüyo :D

Demir
Toplam Hit: 1287 Toplam Mesaj: 6