folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Windows Bellek Problemi..

Windows Bellek Problemi..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazrail
    kazrail's avatar
    Erkek

Ya benim bilgisayar kaç gündür bellek yetmezliği diye hiç bir programı açmıyor üstüne tıklanınlan .exe leri ms-dos formatınamı ne ceviriyor anlamadım ama o dosya artık hep öyle kalıyor reamini cekseydim belki iyi olrdu ama zaten ekranda :

Bu Programı bellek yetmezliğinden açamıyoruz

Gibisinden birşey yazıyor sonrada kendiliğnden kapanıyor ms-dos penceresi sizce neden böyle oluyor..

Ayrıca 2sefer formatta attım ama halen aynı..

Ey üç yüz seneden sonraki yüksek asrın arkasında gizlenmiş ve sâkitâne Nurun sözünü dinleyen ve bir nazar-ı hafî-i gaybî ile bizi temâşâ eden Said’ler, Hamza’lar, Ömer’ler, Osman’lar, Tâhir’ler, Yûsuf’lar, Ahmed’ler ve sâireler! Sizlere hitap ediyorum. Başlarınızı kaldırınız, ‘Sadakte’ deyiniz. Ve böyle demek sizlere borç olsun! (...)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sistemin bozulmuş sanırım. bide ie7 kullanıyorsun galiba. kullanma (:

en garanti çözüm format at. yada sanal bellek miktarını yükselt

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    bilgisayarıma sağ tıkla özelliklere gir, gelişmişi tıkla, performans kısmındaki ayarlara tıkla.. sonra çıkan kısımda gelişmişe tıkla.. sonra en alttaki sanal bellek kısmındaki değiştir butonuna tıkla ve sanal belleğini yükselt.. sistemi yeniden başlat..

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazrail
    kazrail's avatar
    Erkek
    Teşekkürler denyecem inş olur sağolun...

Ey üç yüz seneden sonraki yüksek asrın arkasında gizlenmiş ve sâkitâne Nurun sözünü dinleyen ve bir nazar-ı hafî-i gaybî ile bizi temâşâ eden Said’ler, Hamza’lar, Ömer’ler, Osman’lar, Tâhir’ler, Yûsuf’lar, Ahmed’ler ve sâireler! Sizlere hitap ediyorum. Başlarınızı kaldırınız, ‘Sadakte’ deyiniz. Ve böyle demek sizlere borç olsun! (...)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazrail
    kazrail's avatar
    Erkek

Şuan böyle olduğunu farzedersek işe yarayan değerler kaç olmalı..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    c: sürücüsünde biraz daha yer boşalt. orada kullanılabilir alanda yükselecektir. özel boyuttan yapabildiğin en yüksek sayıyı yaz. ayarla'ya tıkla. sonra tamam de. yeniden başlat. biraz farkedecektir.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

standart olarak windows 384-768 olarak belirler bence optimum olarak doğrudur.Ancak sistemler farklı olduğunda bu oranı değiştirmeniz gerekir.Zaten microsoft böyle bi yetkiyi siz veriyor... windows 256 mb yi baz almıştır

(256 RAM için)
    Başlangıç boyutu: 384 mb
    En büyük boyut : 768 mb

Başlangıç boyutu 256 lık ramin 1,5 katı, En büyük boyut da başlangıç boyutunun 2 katıdır...

Sanal belleğide kısaca anlatmaya çalışayım.. Mesela 256 lık bi raminiz var.Ve çok fazla ram yiyen bi uygulama çalıştırdınız. Raminiz yetmeyebilir.Sanal bellek dediğimiz olay. belirttiğiniz mb ı ram gibi (geçici bellek olarak) kullanmanızı sağlar.. Biliyorsunuz ramde veriler kısa süreli olarak tutulur. Aynı şeyi harddiskin bi kısmında da yapmış gibi oluyoruz.. Olay bu. Ama bu sistemi çok olumsuz da etkileyebilir.Bu duruma düşmüş arkadaşlara ramlerini yükseltmelerini tavsiye ediyorum

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
Toplam Hit: 903 Toplam Mesaj: 7